Prijava

вози мистере

Kako se zvao vođa engleskih fašista pred Drugi Svetski rat?

Osvald Mozli. Nek cepa ko god hoće.

Koja je to bitka care objasnite tako kad postavite pitanje tog tipa

Kod Kresija, kuratore.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/70/The_Black_Prince_of_Crecy.jpg

U kojoj bici su Rusi naneli prvi ozbiljniji poraz Zlatnoj Hordi?

Koja je to bitka care objasnite tako kad postavite pitanje tog tipa

да неш и да ти шаљемо одговоре у пвт

Jeste verci, teraj.

moraš ti uvek da se kurobecaš

mislio sam da je ok proširiti priču iza pitanja, pogotovo kad je neka anegddotica u pitanju, nije moranje.
osoran si brate, spusti se malo na zemlju

Bitka kod Blindhajma je uvrstena u top 15 najvaznijih bitaka u istoriji sveta..moze neko od vas prof istoricara da ukratko objasni zasto..prostim recima.vidim da je deo Rata za Spansko nasledje ali ne razumem sto je to toliko bilo bitno za ceo svet..to bas bas slabo poznajem

Ja sam na redu: Koji grad je zauzeo Hanibal Barka, i time isprovocirao Rimljane da započnu Drugi Punski rat?

Saguntum? Ako je tačno nek bude

Kako se zvao američki predsednik koji je ubio Aleksandra Hamiltona i kako ga je ubio?

Bur, al on je bio potpredsednik. Kako ne znam

Bitka kod Blindhajma je uvrstena u top 15 najvaznijih bitaka u istoriji sveta..moze neko od vas prof istoricara da ukratko objasni zasto..prostim recima.vidim da je deo Rata za Spansko nasledje ali ne razumem sto je to toliko bilo bitno za ceo svet..to bas bas slabo poznajem

Да ју је Алијанса изгубила, пао би Беч => Француска практично побеђује рат => Луј XIV наслеђује Шпанију => највећа колонијална сила на свету и најмногољуднија земља у Европи су сада под једним троном
+Ракоцијева буна би вероватно успела => Хабзбурзи губе Угарску (а можда и још понешто)
+ не добијају запад Светог Римског Царства од Шпанаца
+нема мира у Утрехту и успостављања "светског поретка"
Успут, битка је избацила и Баварску из рата, а Баварска је у згодном географском положају да се Хабзбурзима најебе миле матере.

Pardon, podpredsednik, ubio ga je u duelu. Aj cepaj dalje.

koji vojni admiral ne samo sto nikad nije izgubio bitku, vec nikad nije izgubio i brod?

mislio sam da je ok proširiti priču iza pitanja, pogotovo kad je neka anegddotica u pitanju, nije moranje.

Ako je anegdota ili tako nešto u pitanju bolje je da se kaže posle odgovora.