Prijava

Џела, је л ово оно кад их Клинтон у сред Подгорице зајебавао? Било на БиБиСи-ју, ја се покидо како им се сви смејали. Дошо човек у Црну Гору, а мисли да је у Македонији, а ови срећни јер их зајебава у фацу.

Ја сам Веснам већ реко шта мислим, тебе тамо неће да зову и драго ми је због тога, јер мислим да ниси толико глупа, ал отићи ће неко од твојих другара па ће ти бити драго што те нису прихватили. Понављам, нема тамо ништа лепог да се види, ништа за шта би реко: ВАУУ! Канада чак и има, ал бих волео да будем на једном часу историје код њих, да видим шта они то тамо уче. До пре пар година деца им нису учила ниједног страног писца, него све америчке, оне које немају.

Јеботе, колко мрзим ту размену, нама су долазили неки хомоси из Марибора...

Понављам, нема тамо ништа лепог да се види, ништа за шта би реко: ВАУУ!

Ti si sve vidio,pa kažeš da nema ništa vrijedno da se vidi?

Канада чак и има, ал бих волео да будем на једном часу историје код њих, да видим шта они то тамо уче.

Историју.

До пре пар година деца им нису учила ниједног страног писца, него све америчке, оне које немају.

Одакле ти та информација?

Канада чак и има, ал бих волео да будем на једном часу историје код њих, да видим шта они то тамо уче.

Ako bas zelis toliko da znas saznacu ti.
Imam ortaka iz Kanade.

Јеботе, колко мрзим ту размену, нама су долазили неки хомоси из Марибора...

Ahahahahahaahah. Beži bre, zamisli razmena sa učenicima iz Brazila, ono neka vrh pička kod tebe. Ti zaspiš kad ono trandža pokušava da te zajaši.

Ti si sve vidio,pa kažeš da nema ništa vrijedno da se vidi?

Кажем ти, волео бих да посетим Европу на пример, видим неке древне цивилизације које бивстоваше пре 20 векова. Али, ајде ти мени реци шта има да се види у Америци? Шта? Које културе кад су Инцијанце побили давно. Никад нисам видео на нету неку грађевину коју бих волео да посетим, а како нисам материјалиста, нека луђа верзија Делта Ситија ми је шит. Можда Пентагон? :)
Па много је боље да посетиш неки манастир који су саградили Немањићи пре 7 векова и који ће за три-четри месеца да буде запаљен, него њихов нови бутик направљен за буржује, или голф терен где може да се засеје кукуруз који би хранио Сомалију наредне 3 године.

Ja ti opet na taj tvoj odgovor,odgovaram istim pitanjem.

Одакле ти та информација?

Покушаћу да нађем тачно где сам то прочитао и линк, али ишло је нешто на фору да су тек пре 20 година у школство за средњу школу ставили неког писца из Европе да клинци обрађују, Шекспира.

шта има да се види у Америци? Шта? Које културе кад су Инцијанце побили давно. Никад нисам видео на нету неку грађевину коју бих волео да посетим, а како нисам материјалиста, нека луђа верзија Делта Ситија ми је шит. Можда Пентагон?

+111

Покушаћу да нађем тачно где сам то прочитао и линк, али ишло је нешто на фору да су тек пре 20 година у школство за средњу школу ставили неког писца из Европе да клинци обрађују, Шекспира.

Mислим да то није баш тако. Имај у виду да трећина популације говори Француски.

Али, ајде ти мени реци шта има да се види у Америци?

АКо у некој земљи има шта да се види, то је онда Америка.

Које културе кад су Инцијанце побили давно.

Американци су културно на много вишем нивоу од Срба тренутно.

нека луђа верзија Делта Ситија ми је шит. Можда Пентагон? :)

Да, иначе су у Америци једине грађевине вредне помена тржни центри и Пентагон...

Па много је боље да посетиш неки манастир који су саградили Немањићи пре 7 векова и који ће за три-четри месеца да буде запаљен, него њихов нови бутик направљен за буржује

Какво је ово поређење? :)

Американци су културно на много вишем нивоу од Срба тренутно.

Što jes jes, ovde imaš grozomorno glupe i zatucane ljude, ali su oni 'naši' , pa se ne obraća pažnja na njih, već se pljuju Ameri.

nije baš ni kako ovi mlađi, a nije "strašno" ni kako stariji pričaju. u stvari jeste dosta istina ovo od starije ekipe :) ali sve zavisi od toga šta je u glavi tog srednjoškolca. neko sazri pre, neko malo kasnije, neko nikad. moja drugarica je provela godinu dana u teksasu, u periodu kad je bila 3. godina, ne znam po kom sistemu, znam da nije nikakva bukvalno razmena bila, mi nismo dobili nikakvog indusa, mehikanosa, prava šteta. bez zezanja - dobila stipendiju od neke tadašnje organizacije.

elem, ona je do tog doba već razvila kritičko mišljenje, i s lakoćom je mogla da objektivno posmatra stvari. sve se završilo u njenu korist, upoznala je ljude koji su bili slični njoj, iz celog sveta. ali što se tiče amerikanosa i nekog posebnog napredovanja tamo, jedino je mogla da nazaduje sa njima. na jednom času su učili kontinente sveta (zadatak je nabrojati ih), na drugom obnavljali isto. samo što je ona ipak koristila vreme u svoju korist.

sve zavisi od vas. novo iskustvo svakako jeste, a da li će vam ono koristiti, zavisi od toga šta imate u glavama. kao i za bilo šta u životu.

edit:
da, poenta posta je bila između ostalog i, pošto iščitah celu temu, da mi se ne čini po vašim postovima da vi jeste za tu razmenu. pričam za ovo dvoje koje će se prijaviti, ili već jeste, whatevs. ništa lično, samo posmatram vaš stav i razmišljanje.

Американци су културно на много вишем нивоу од Срба тренутно.

nisi upoznao studente iz ajove, vajominga itd, koji dodju da studiraju godinu u evropi. svi stereotipi koncentrisani u jednom coveku.

al ipak, dobri su ljudi. stvarno dobri, samo seljaci...

nisi upoznao studente iz ajove, vajominga itd, koji dodju da studiraju godinu u evropi. svi stereotipi koncentrisani u jednom coveku.

Упознао сам неке из Колорада, били су веома културни и начитани.
Не кажем, болида наравно има и у Америци, али су САД земља која генерално много више улаже у културу од Србије, па се то може приметити у глобалу.

Најјаче ми је кад људи крену да пљују по америчком школском систему, а величају српски. :)

Да, иначе су у Америци једине грађевине вредне помена тржни центри и Пентагон...

И зграде од 77 спратова.

АКо у некој земљи има шта да се види, то је онда Америка.

Има безброј кловнова и чудака, ако можеш да бираш де би ишао, Европа је много боље место за туризам, или едукацију. Сад, зависи и од тога шта ти волиш, ако волиш филм, имаш биоскопе који су одлични и уз које имаш ресторане и остале курце, ако си са клинцем дошо, неке глупости да се забави. Али ништа културолошки што би те испунило, уколико ниси дошо само због зике на пример. Дакле, нека до јаја грађевина у којој је неки баја пре 15 векова реко да су сви људи говна, тога нема. Него су технички развијенији, јер имају кеша, наравно. Не може један град њихов да се пореди са на пример једним Брижом, који уопште није скуп а невороватан је. (ако не узмеш за поређење наше плате)

Ништа они од образовања не могу више да ти понуде него наши професори овде (осим практичне наставе), ако хоћеш да учиш. Сад, та је воља за учењем зајебана, јер код нас се ентузијазам сам ствара, код њих се улаже па деца хоће да постану добра и пеметна другачије, она која су нормална, наравно.

Искрено, не мислим да су културолошкии развијенији од нас нешто, јебем ли га...

Metropoliten je najveći muzej na svetu. For igzempl.

Најјаче ми је кад људи крену да пљују по америчком школском систему, а величају српски. :)

jugoslovenski skolski sistem je jebo kevu. jeste bio tezak i surov i ako si tupav odma te spusti za zemlju i posalje u metalostrugarsku, ali realno je jebo kevu.

a onda je pocelo sa "sva deca su ista" hipi sranjima, i zvezdicama, leptiricima i srcima umesto keceva, a zatim i sa bolonjom i ostalim sranjima na fakultetu koja udaljavaju od smisla fakulteta koji je da se sam motivises na posao a ne da te drugi tera.

kombinuj to sa profesorima i nastavnicima preko veze, i sada nam je sistem srozan skroz, od osnovne skole do fakulteta. ko god misli drugacije u potpunoj je zabludi.

kada se dva moda raspravljaju na temi, you better run sa teme bitch... :D

И зграде од 77 спратова.

To imaš i u Turskoj!! Pravda za Razmenu učenika sa omerom!!