Prijava

Овако, занима ме колико вас пуца завист и шта радите да би га смањили, или шта радите када вас ухвати у коштац?
У неким се цивилизацијама ово није сматрало као грех, већ као добра особина. Јер ако сам ја завидан на тебе, трудићу се да будем бољи и престигнем те, па тако у круг. Будисти кажу да је завист и љубомора препрека до просвећености, а православци и муслимани су потпуно радикални према овој појави, па су православци рекли да је ово и смртни грех, са још шест. Гледао сам један документарац, па ме занима на шта сте завидни и зашто? Јесте ли љубоморни на некога и да ли вам је то некакав мотив да будете бољи, или бисте унаказили оног ко вам ствара комплекс и мањак самопоуздања? Да ли сте неко ког боли курац за све и гледа своја посла, мисли да је посебан и већи, па га боли курац и никад није био завидан? Мислите ли да је то људска особина и да ли би било боље по друштво да није поседовало ову ману, онда кад је правило друштво у ком ссад живимо
Спам и геј стоп!

У православљу нема смртних грехова већ у римокатоличкој цркви. Иначе завист може бити добра једино ако те покрене, бар ја тако мислим. А уколико те наведе да некоме учиниш нажао, е онда си за под воз, и тако...

Jesil to gledo one dokumentarce na RTS, sto su bili ovih dana...?

У православљу нема смртних грехова већ у римокатоличкој цркви.

Је л си 100 посто сигуран у то? Мене бре нешто професор учио и основној и средњој да постоје и писали смо који и коментарисали. Хм...

Гледо сам ја то, скино сам са нета пошто те-ве не гледам. Имаш тамо на рапидсрбији све документарце које приказују на те-веу. Оно је као нека серија од 40 мин.

Је л си 100 сигуран у то? Мене бре нешто професор учио и основној и средњој да постоје и писали смо који и коментарисали. Хм...

110%, потвридили су ми то један веручитељ, поп, и интернет.

Шта онда ја учим о 7 смртних грехова? Ма исте су то две Цркве, само што Римокатоличка има већу моћ, али мање правих верника, зајебала их кинта.

Opt diskriminacija nas pedera. :(

Smrtni gresi:
1. gordost
2.srebroljublje
3.razvrat, nečistota, blud ( ne slažem se, nikako )
4.ZAVIST
5.neumerenost u jelu i piću, lakoumnost i pijanstvo
6.gnjev
7.očajanje, lenjost i nemarnost prema svom spasenju

Језоња, немо спамоват него подели са нама колко сте ви женскиње завистне?
Нажалост, морам у учионици некад да слушам које су то кокошке и колко спуштају неке фине девојчурке, јер су јадне и издрндане.

Шта онда ја учим о 7 смртних грехова?

У школи учиш о 7 смртних греџоха? Из веронауке или нечег другог?

u pravoslavnoj crkvi se to zovu strasti i ima ih valjda osam ( bez suvišnih komentara na ovaj broj ).

Ja zavidim Homeru Simpsonu.

Zavist je odlika iskompleksiranosti.

Зашто му завидиш Аурора? Је л зато што је ментално заостао а има онако добру фамилију или зато што ради у некој левоој фабрици и опет има кинте? Исповеди нам се.
Ја сам само завидан на једног ортака који нити је пун пара, нити је најбољи у спорту или школи или нечему, ал завидим му јер га боли курац за све, а опет му је добро и некако је лежеран, шта знам.

Мајмуновски, шта је за тебе искомплесираност? Да ли је то природна особина или смо је добили појавом пара, различитих слојева, итд...

Ја завидим свим овима са Вуке који су нашли да раде трећи смртни грех.

Зна Мурињо
Мајмуновски, шта је за тебе искомплесираност? Да ли је то природна особина или смо је добили појавом пара, различитих слојева, итд.

trolololo

Лепо те питам, немој спамоват...

nije tu Facafaca,on bi ti kobjasnio s' teološke strane ololo

Не ваља завист, само повећава нетрепељивост међу људима. Како један професор каже "кад се неко истакне изнад масе, ови други буду зависни, и само га повуку назад док не падне". Знам и из личног примера због неких одлука које сам правично донео, одмах кажу како си их издао.