Prijava

Niko kao baneprevoz, bog da mu dusu prosti.

http://www.babun.net/prakticne-knjige/vestina-zavo%C4%91enja-misteri.html

Кад већ не могу да јебем овако, можда ми књига помогне.

Peri, ima li neko u tvojoj porodici da nije profesor srpskog.

Ćale (inžinjer) i deda (mašinac/oficir). I drugi deda i baba su zemljoradnici.
Ja bih bio profesor istorije, ali mi ne daju, pošto nikada neću moći da se zaposlim, tako da sledeće godine upisujem prava.
Meni je užasno teško da čitam u pdf formatu, ostanem bez očiju posle pola sata, a i uživanje mi je da držim knjigu u rukama, umesto miša, mada ubedljivo najvolijem dojku. Većinu knjiga kupujem, tako da ostajem bez mesta gde bih mogao da ih stavljam...Inače, da, na sajtu Novosti imate izuzetno jeftine klasike (ukoričene knjige su im po 200 dinara), nove (ne novijeg datuma, nego polovne), ja sam ih sve naručio.

Читам ЧОВЕКА У ВИСОКОМ ДВОРЦУ.
http://www.srpsko-dnf.com/CMS/gallery_photos/Dick-Philip-K-Covek-u-visokom-dvorcu-Bgd-2008.GIF
Књига је фасцинантна

Ja bih bio profesor istorije, ali mi ne daju, pošto nikada neću moći da se zaposlim, tako da sledeće godine upisujem prava.

A sa pravima ćeš se zaposliti? Ja ću jednoga dana biti profesor istorije. Sestra mi je profesor istorije i zaposlila se! Tako da uopšte ne razmišljaj na taj način, a što matorci pričaju, pa nek pričaju! Sledi svoju zvezdu! Bolje da radiš ono što voliš, ono što ti ide, jer ako te prava ne interesuju, vrlo je verovatno da nikakav pravnik nećeš biti. Čast izuzecima, ali u mnogim slučajevima je tako.

Što se knjiga tiče, knjige u PDF-u su glupost! Nisam mnogo knjiga u PDF formatu čitala, ali za tih par kojih sam pročitala trebalo mi je vremena koliko za tri obične knjige! Meni je ovaj krimi-roman neverovatan, u stvari, više dođe neki triler, jer je vezano za psihopatu koji ima problem sa ženama, ubija ih i gradi sneška svaki put kad se pojavi. Ju Nesbe je dobar autor:
http://www.laguna.rs/n2295_knjiga_snesko_laguna.html

Проблем је у томе што са историјом неће наћи посао у струци. Нећеш радити оно што волиш 99 посто, а и да будеш профа, плата го курац, 40 000, 50 у врх главе још да си разредни.

De go kurac, radiš petnes sati nedeljno za četres soma, pet meseci odmora godišnje, u slobodno vreme nek drži časove matematike osnovcima i eto mu soma evra

Проблем је у томе што са историјом неће наћи посао у струци. Нећеш радити оно што волиш 99 посто, а и да будеш профа, плата го курац, 40 000, 50 у врх главе још да си разредни.

Pa i to je tačno, ali ljudi koji to zaista vole mogu da postignu neki viši nivo akademskog obrazovanja, tj. da budu doktori (s obzirom da je master neophodna sprema). Jer, realno, niko i ne studira istoriju da bi bio profesor, istoriju studiraju ljudi koji vole istoriju. Retki obožavaju da sede i da podučavaju napaljene pubertetlije kojima je jedini problem kako će da na'vataju nešto za prvi put. Pa čak ni one malo starije pubertetlije po srednjim školama.

Što se plate tiče, jeste što kažeš "go kurac", ali zar nam nije i ostatak države takav?

EDIT:

nek drži časove matematike

Retki su istoričari koji zapravo znaju matematiku, makar i za osnovnu školu, mada svaka čast onome ko zna svakako.

Jer, realno, niko i ne studira istoriju da bi bio profesor, istoriju studiraju ljudi koji vole istoriju. Retki obožavaju da sede i da podučavaju napaljene pubertetlije kojima je jedini problem kako će da na'vat

Наравно, знам по свом примеру. Историју сам готивио опасно, и сад је волим, али уписао сам Правни, јер има више опција за посао, одлучио сам рационално а не по срцу. Ипак, историја ће ми бити хоби, а и тренутно ми је глупо да изучавам прошлост која је толико већ изучена и која се неће променити. Али Пери је рекао да би он хтео да буде професор.
А ово за плате, са историјом ако не одеш негде на специјализацију напоље или будеш неки убер зајебан студент па постанеш асистент или профа, можеш да се убијеш, јер ће твоја квалификација да буде продавац или касирка у Максију. Исто као и већина смерова са Филозофског. Правника увек треба негде али не кажем, и њих доста извиси, само што на историји попуши 90 посто, тачније, они који само заврше факултет и чекају професорки или музејски посао, а то је давно отишло у пичку материну у нашој земљи.

Pa, dobro, Peri bi to želeo. U redu, sigurno da ima više opcija sa pravnim. Čak i sa pravnim možeš da budeš profesor, pa bi tako Peri spojio lepo i korisno, npr. u nekoj ekonomskoj školi, smer pravni tehničar. U stvari, svakoj četvorogodišnjoj školi treba profesor za Ustav i pravo građana (mada, meni je to predavala profesorka sociologije, iako sam bila smer pravni tehničar).

Ne znam. Možda i završim u kurcu, ali bar ću učiti ono što volim. To je neki moj moto, neki moj stav. Vrlo verovatno da nisam u pravu, ali ja tako razmišljam.

Muzejski posao je naročito otišao u tri lepe materine!!!! A ni profesorski nije bolji, jer ima sve manje dece, bela kuga hara. Čini mi se da su arhivi u najgorem problemu jer znam da su konkretno u mom gradu, u Kruševcu, zaposlili hemičara preko stranke da izdaje dokumente ljudima, dok je jedan istoričar, da se tako izrazim, ispušio za taj posao, jer nije bio u odgovarajućoj stranci. Ali, šta da radimo...

Niko kao baneprevoz, bog da mu dusu prosti.

bila serija torenata sa kompletnim sadržajem baneprevoz.net jedno vrijeme, tek pošto su ukinuli sajt. ko je znao skidao je na vrijeme.

U pravu ste za to da sledim ono što volim, ali ja imam zaista velike šanse za dobrog pravnika, dobar sam govornik i fino nabeđujem ljude. Bio bih 5.00 da nema kontrolnih zadataka, ovako imam 5-6 četvorki i zamalo da prođem vrlodobar. Neće mi biti veliki problem da se zaposlim, ćale ima milijardu prijatelja po gradu, a i siguran sam da ću biti dobar u pravima, tako da sam se, zbog toga, odlučio za prava. Voleo bih da budem profesor istorije, ali dugo nisam shvatao da su deca sve gluplja i, što je još gore, da ih ima sve manje, tako da, čak i u gimnaziji, jedva nahvataju par učenika kojima je zapravo stalo do predmeta, a šanse da se zaposlim u gimnaziji su još mnoogo manje nego da se uopšte zaposlim...san mi je i da studiram žurnalistiku i režiju, ali su mi tu šanse još gore, a uvek ću moći kasnije da radim neko dodatno usmeravanje ka istoriji, za svoju dušu :)

Peri, tvoj život, tvoja stvar. Šta god da upišeš, srećno sa zapošljavanjem, jer je u ovoj državi nažalost takva stvarnost. Možda ste u pravu i ti cornelije, možda ne treba biti sanjar, ali ja jesam jedan i svakako se neću u skorije vreme menjati.

realno, mnogo je rano sa 19 godina da se bira faks i usmerenje, ja evo gotov skoro s filozofijom i sve gledam koji je tebi sine bio kurac u životu... volim ja to i ide mi, uspem i neki poslić da završim sa nekim prevodima i člancima honorarno, ali to je go kurac. sve se razmišljam šta da studiram posle ovoga. a imam takav osećaj da bih sad razvaljivao šta god da upišem (što me zanima) jer sad imam neko kao veće iskustvo i mnogo zrelija promišljanja o svemu, i to ne zbog filozofije već jednostavno zbog godina.

Jeste mnogo rano, ali je onda rano i da glasaš sa 18, pa bismo onda trebali da uvedemo punoletstvo u 21, i da uz to smestimo upisivanje faksa.

Evo moj profesor filozofije iz srednje još pre godinu, godinu i po je bi zreo za penziju, ali nije mogao da ode jer ovaj iz gimnazije ne može da radi dva posla a drugih filozofa nema. Jednostavno - neperspektivno je. Ali ako si ti ponosan na sebe što si završio to što si završio, onda je sve u redu, naći će se i posao.

To mi i keva priča. Ona je mogla da ide gde hoće, ali je poslušala srce i sada se pati kao profesor. Inače, za vas koji mislite da je profesorski posao lak, nije. Roditelji su govna, deca još više. Pobiju se 2 klinca i ti moraš da provodiš sate radeći izveštaje, moraš da zoveš roditelje i ostalo. Imaju kraće radno vreme, da, ali vi dođete kući i dižete noge na sroče, oni pišu pripreme. Plata je sitna i nema mogućnosti za napredak, a smradovi iz ministarstva ih ubijaju svakakvim govnima...

penzija je penzija, ne može niko da te zadrži kad dobiješ uslov, to je tebi neko neke bajke prodavao. posao se ne nalazi sam od sebe, već ga ti kopaš odakle znaš i umeš. ja sve i da nešto drugo završim i počnem to da radim za kintu, kontam da ću i dalje makar radi ćeifa i nešto iz filozofije uterati, makar to honorarno il šta već. pare gledaj sine, sutra ćeš imati ribu koja će završiti fazon telekomunikacije i imaće 800 evra kinte mesečno i hteće da živite zajedno, a ti uličar i blejač, dobiješ od keve 300 dindži za cigare i jedno pivo. pa ti vidi

Jeste mnogo rano, ali je onda rano i da glasaš sa 18, pa bismo onda trebali da uvedemo punoletstvo u 21, i da uz to smestimo upisivanje faksa.

To je sjajna ideja. VUČIĆU REAGUJ.
Ali ozbiljno, premladi su ljudi sa 18 i prestari ljudi sa 60 i preglupi ljudi sa 80 (IQ) da bi glasali...

i ne znam zašto ste toliko samouvereni i mislite da se mesta profesora u gimnazijama ili kojim god srednjim školama tek tako otvaraju. po meni, to se graniči sa nekim verskim fanatizmom tipa bog je odredio mesto svima u svetu, naći će se nešto i za tebe... oće kurac