Prijava

Skinuo sam nocas nekih 7 gigabajta pdf knjiga na srpskom. Ima tacno 1470 knjiga. Znam da se navodno ,,gubi car" citanja ako nije prava knjiga, al' jebi ga sad, meni iz odredjenih razloga vise ovako odgovara. Prva mi zapade Svemirska Odiseja za oko. Dajte neku zajebanu epiku posle toga da procitam? Verovatno cu bar 2-3 da nadjem od predlozenih medju ovim knjigama...

Dje si skinuo toliko pdf knjiga?

Kakve su knjige, ima li stručnih knjiga ili su sve iz svjetske književnosti?

Jos nisam stigao ni 10% da pregledam, ali sam video neke udzbenike iz istorije i jedan ili dva kuvara tako da verovatno ima svacega...

EDIT: ali je dobar deo knjizevnost, nasa, strana, kak'a god 'oces...

Mark Dž. Sajfer~Čarobnjak-Život i vreme Nikole Tesle.pdf 72.71 MB
H. V. Janson i Entoni F. Janson~Istorija umetnosti.pdf 68.34 MB
Otkrivanje sveta~Civilizacije drevnih naroda.pdf 57.43 MB
Otkrivanje Sveta~Civilizacija.pdf 57.42 MB
Miroslavljevo Jevanđelje.pdf 53.33 MB
Od greha ka Bogu~Zbornik o ispovesti.pdf 51.52 MB
Milica Jakovljević-MirJam~Greh njane mame.pdf

Kakva amplituda!

Ima li neko od Gogolja- Priča o tome kako su se zavadili Ivan Ivanovič i Ivan Nikiforovič? To može da bude i dio neke zbirke pripovjetki.

П. П. Његош - Луча микрокозма

Владимир Одојевски - Руске ноћи

Је л читао неко нешто од њега, утисци?

preporucite neke kontemporarne, koji ce da budu kamiji i kafke naseg vremena

Ja posle ''Trijumfalne kapije'', poceo citam ''Ljubi bliznjeg svog'', za sad mi je odlicna, iako su mi obe u pocetku bile teske za citanje, jer ima cudan nacin pisanja, ali topla preporuka od toplog brata...

Hju Lori, ''Trgovac oružjem''
dobra ljucki, tačno se vidi kako je Hju dobar komičar i po knjizi, neke ''usputne'' fore su do jaja, a i ovako je dobra fabula radnje

Kakva su vaša mišljenja o Loliti?

E, bvdljebemliga, do jaja što čitaš Remarka, meni je "Ljubi bližnjeg svog" takođe bio mučan na početku ali se do kraja tako jako unesoh u priču da mi je dan-danas taj roman jedan od definitivno omiljenih...Strašna priča, u svakom smislu.

Dobar je Marija, oca mu jebem

Šaznam - meni je taj njegov "Na Zapadu...", iako njegov opus magnum, u poređenju sa "Ljubi bližnjeg"...fali mu intimnosti neke, nešto...Glupo da o tome govorimo, ukusi su različiti, meni se potonji daleko više dojmio od prvog. Ende.

ako ikada dodjete u kontakt sa knjigom "praksa vrijeme svijet" spalite je

Odlicna je ''Ljubi bliznjeg svog'', razlikuje mu se pisanje ipak kako malo odmice. Ali Trijumfalna kapija je bas teska, bar meni, mnogo prostih recenica,

A jel citao neko Pekica ''Kako upokojiti vampira''? Dala mi zena to da procitam, ali mi mrsko nesto...

Knjigu ako ne pročitam za tri dana ostavljam a u kurac ne drži pažnju