Prijava

Нем појма, зањди СФ који сам прочитао је комплет "Дина" од Херберта, за новију СФ литературу, баш појма немам. Да, ишчитао сам и Артемис Фаул, али је срање.

Баш размишљам, не пада ми нико на памет попут Асимова..Кларк донекле, а однекле и није то баш то, јебем ли га. А неуморљива Урсула, напише дваес књига за десет година.

Nemam pojma za nove SF, ne znam ni ko to piše danas, tj. ko su ti neki top-autori.
Ne znam čitala li si šta od Frederika Pola npr?

Elem, čitam premalo, preblejim oko posla i po Internetu i igrice, filmovi, ode vreme :(
Sad čitam "Nepodnošljiva lakoća postojanja". Knjiga je vikana, ali nije izvikana, stvarno razotkriva čoveka, tj. ljušti ga ko luk, do poslednjeg sloja.

Koliko je knjiga popularna, vidi se po išvrljanim stranama, podvučenim "mudrostima" i dodatim uzvičnicima, a naročit znak retardiranosti je na jednom mestu "ispravljeno" stupovi u stubovi. Hrvatski je prevod.

прочитај од њега, ако нађеш, књига смијеха и заборава и успоравање

Pa oću. Jedino sam čitao "Smešne ljubavi", baš davno, 1999. i bile su ono, skroz čitljive priče. Vidim da se u romanu razmahao ono baš.

почо да читам "фукоово клатно" од Умберто Ека, хаха, јебем ти живот, која ерудиција
ЕДИТ: али као дава ми отац од жене и говори "ово је супер штиво, ЛАКО ЧИТЉИВО, Еко је феноменалан". Он ми је дао и "Нишчи" дао од Стевановића и рекао да је лако читљиво, контам да ме зајебава чоек..

Meni je dostojevski uvek bio čitljiv, šta znam, mada nije imao baš najsrećniju kompoziciju rečenice. Uvek sam čitao sporije one knjige sa prividno jednostavnim stilom, jer te često jedan pasus natera da odložiš knjigu i odlutaš.

Znate li za neki novi SF?

Pročitaj, već sam gore pisao, S.N.U.F.F. od Viktora Peljevina, ili Hlorofiliju od Andreja Rubanova.

11/23/63 od Kinga. Majku mu, ogromna knjiga. Citam vec 5-6 sati i preostalo mi jos 14-ak (tako kaže Kindle).
P.S. i prilično je dobra.

Može neko da mi preporuči knjigu, koju planiram da poklonim ta rodjendan ,,drugarici" , da sumiram šta voli, romani u prvom licu u kojoj se glavni lik (devojka) nalazi u nekom iskušenju zbog ljubavi i tako to, za sada je Dablin strit je otpisan.

Pomozite molim vas, sutra je rodjendan jbt

Uzmi joj bele noci od dostojevskog. Pa videcemo kakav.ce efekat imati.

Kupi joj pola žutog sunca od Chimamande, idealna knjiga za poklon, lepo izgleda, nije loša priča a i osećaće se pametnijom 125% i ceniće te jer misli da je smatraš pametnom i jebozovnom.

http://www.laguna.rs/n2270_knjiga_zanesena_laguna.html
Uzeo sam joj ovo, jer sam imao dojavu da hoce da je uzme iz biblioteke, ja tu uleteo i jbg

Bre ala na mislis, bele noci sada placu.

Brate, moram biti papuca u ovoj fazi

Sad pitanje, molim bez spema, kakvu posvetu da napisem?

Pa nije bilo spema.

Dok god je knjige ove i listova njenih, srce moje volece te...