Prijava

Čitam "Noćnu stražu".
Taman se zalaufak kad je počeo drugu priču, da je Lukjanjenko bio kraj mene tačno bih ga istjerao napolje jer je govno koje navuče čoeka pa onda zaustavi priču.

Sviđa mi se. Pogotovo jer skoro neprimjetno prelazi iz trećeg u prvo lice, ima dinamiku, ma vrh. Vrh.

Margarit Jursenar - Hadrijanovi memoari. Kupio jebiga, svaka kuca treba da ima po jedan primerak..

Margarit Jursenar - Hadrijanovi memoari. Kupio jebiga, svaka kuca treba da ima po jedan primerak..

Ја никако да завршим, тешка је за читање, а и увек узмем па прочитам нешто друго уместо ње.

Sta znam, meni je trenutno bitna zbog nekih drugih stvari - kako je zena uspela da napise autobiografiju imperatora koji je umro pre 2000 godina, sto joj je u sustini i poslo za rukom, mada - postoji velik propust. Hadrijan je bio homoseksualac. No ako ti se knjiga dopada, nadji posle Pisma prijatelju od Seneke, genijalno, bezvremeno delo.

Dobio sam Atlantidu od Pekića, pa me zanima posto je to deo trilogije sa besnilom i 1999 jel moze da se cita samostalno ili bi valjalo da prvo citam besnilo, pa nju i onda 1999? Mozda je glupo pitanje al nisam do sada čitao Pekića (iz nekog razloga mi je odbojan).

Nemo besnilo ljubim te

То је триологија по жанру. Други су ликови, друга радња, али исто је како он то ваљда зове антрополошки роман, није као нпр. Време чуда. Просто две одвојене књиге. По мени је Атлантида боља од Беснила, мада шта знам, тешко ми је да упоредим. Али може да се чита одвојено. Једино за 1999 још не знам, нисам је још прочитао.

Koliko sam upucen, Pekic je sva dela (celine) pisao u nastavcima, ili skoro sve. Meni je na redu od sledece godine, bas se spremam za njega. Cudno - imam utisak da znam sve o piscu od kog nisam nista procitao. Moracu da mu posvetim jedno dva - tri meseca.

Fali mi nekoliko knjiga da upotpunim kolekciju Bukovskog
Pisma zenama i prijateljima 1 i 2
Intervjui

Cudno - imam utisak da znam sve o piscu od kog nisam nista procitao.

E, ovo i ja imam, jos sam čitao u nedeljniku na nekih 7-8 strana intervju sa njegovom cerkom ja mislim gde je ona bas dosta pričala o njemu al mi je odbojan iz nekog razloga pa nisam ga jos čitao. A bruce ga je ovde hvalio, dok je valdemar cini mi se rekao da je dobar al specifičan (ili ti je bzv ili genijalan).

Па Пекића сигурно треба прочитати. Оно што је код њега занимљиво је што немаш осећај да читаш домаћег писца, просто је књига "свецка".

ko jos cita knjige pored 3d televizora i pajrt beja.

Možda ljudi koji sebi u glavi mogu življe da predoče ono što pročitaju nego što vide. I oni koji više vole da čitaju nego da gledaju filmove :)

цоле удави се у говнима, каква је то клиначка спика са туђом травом зеленијом у комшијином дворишту? причамо о књигама и писцима а не о ауто индустрији или економији. будеш ли наставио да блатиш наше писце бићу принуђен да те нађем преко ајпи адресе, отмем, ставим у подрум и натерам суровим методама да сваког месеца научиш напамет по једну књигу од м. матеус, бачић алинпић, с. манчић и тако тих писаца са којима наше великане суптилно поредиш

pa i nije domaći, pekić je crnogorac, podgoričan

Pa što je živeo u Beogradu i pisao na srpskom, ekavicom :p

Da bi se uklopio vjerovatno. Svi mi u begeu pricamo ekavicu, vidi mimu i ostale.

овај панинаро је топ 3 најглупљих људи на вукајлији, ај прочитај првих 5 реченица његове биографије нпр.