Prijava

Moj drug ima štenaru staforda i mnogo voli svoje kerove. I kad sve sve sabere i oduzme, opet bude jedva na nuli sa štencima, jer ima mnogo ljudi koji prodaju kerove na crno kod nas. A malo ljudi doda i onih 10 evra više, za papire.

NORMALNO? Malo si ti nenormalan. Ti kupuj rasnu stenad, a u azilima ce ubijati pse koje niko ne zeli, a nemaju mesta za njih.

Па наравно да их нико не жели јер су шугави мешанци. Као што рекох, мораћу да се бакћем са њим барем десет дина, тако да увек бирам пса од проверене сорте, а не неки окот ко зна чега. Генетика је до јаја битна.

Mislim, mozes ili da strpas nekom gmazu koji tretira zivotinje kao izvor novca sumanutu sumu novca u dzep ili da spasis zivot psu.

Нису то гмазови, то су људи који воле псе. И шта је који курац лоше у третирању животиња као извора новца? Мислим, ако хоћеш да једеш, мораш да зарадиш паре, просто, а док има потражње за расним псима фала богу биће и понуде. Људи у далеко већој мери бивају третирани као извор новца, укључујући ту сваку особу који познајем и мене самог, тако да ме за животиње боли курчина баш. А то што има паса у азилима није моја кривица, тако да ме и ту боли курац да исправљам туђе грешке и товарим себи на врат којекакве џукеле.

Bravo, bas si urban i fensi sto biras "brend".

А ти си још урбанија јер бацаш те веганске Пета спике.

Mješance ubijaju zato što se nekontrolisano razmnožavaju po gradovima i predstavljaju potencijalnu opasnost po okolinu.
Kako je nastao mješanac?

A 'GMAZOVI' hrane svoje šampione najboljom hranom, drže ih u najboljim uslovima, pare ih samo sa najboljim genima a prije svega - vole to što rade. Jer stvoriti šampiona nije samo spariti dobru ženku sa još boljim mužjakom. Grdno se vara svako ko tako razmišlja. To je samo prvi korak od njih stotinu. A nije sve ni u šampionima. Odgajivaču određene rase je cilj - držati tu rasu čistom. A čista rasa se postiže i održava surovim selektovanjem.

Uvijek glasam za rasnog psa.
Ukoliko znam prapradjedove i praprababe svog psa i imam evidenciju o svakom predaku (o njihovom ponašanju, o njihovim bolestima, o razvoju i potencijalu) znaću i kakvog psa ja posjedujem i kako da se ponašam, kako da ga hranim i slično.
Kod mješanca to nikad ne znaš - možda je on zdrav i otporan i svakakva čuda, a nosi gen koji će mu za par godina navući rak, tumor, sljepilo, epilepsiju ili nešto slično.
Sa rasnim psom znam šta da očekujem, navodim primjer: ako je neki njegov predak nekim slučajem imao epilepsiju - mogu je očekivati i kod svog psa. Ukoliko je majka bila sklona debljanju - moram svom psu prilagoditi prehranu i povećati aktivnosti i slično...

Ali prije svega - imali vi mješanca ili rasnog psa sa pedigreom ili bez:

VASPITANJE JE OSNOVA SVEGA! Nijednom psu ne treba dopustiti da dominira. Jasno do znanja staviti ko je gazda. Inače ste najebali u startu.

Штамбиљам све што је Скочимиш рекао може сад катанац на тему ЈЕР ЈЕ КОБЈАШЊЕНО

Slazem se sa gospodom iznad. Jeste da su mesanci slatki i sve to, ali rasan pas je ipak druga prica. Znas sta mozes da ocekujes, o cemu da povedes racuna kad je odgoj u pitanju. Da ne bi rekli kako sam neki mrzitelj mesanaca, trenutno imam godinu dana starog mesanca ko zna cega, beli, rundav i mnogo lep. Ima boks od nemackog ovcara koji je uspavan pre dve godine zbog displazije kukova. Od tog ovcara nista pametnije nisam video, jos ga ne mogu prezaliti, bio je bas veliki, granicarski pas, roditelji su mu bili na nekoj granici valjda. Sahranjen je ispod kuce, sa sve krstom.

Kao sto rekoh bolje je uzeti rasnog psa, ali jednostavno ako mislite da necete imati sat dva prosjecno dnevno ne uzimajte ga....za takve slucajeve je bolji mjesanac

Pa jebem li ga...
Stvarno ima lepih mešanaca, koji mogu da pariraju rasnim kučićima, li to je retko.
Da su često inteligentniji od rasnih, je donekle istina. Onako, iamju primenjenu inteligenciju.
Oni fazoni "dobro delo, kurac palac" su sranje. Kao, uzmeš psa sa ulice i narednih deset puta pogledaš lokalnu ganferku u oči bez griže savesti i ne daš joj deset dindži.
Većina prednosti i mana obeju je već rečena na temi, ja bih dodao da za prvog psa nikad ne uzimate mešanca. Mora prvo da se naučite kako sve funkcioniše na nekom profi keru.
P.S. Čavez, imaš neku sliku te tvoje keruše?

Godinama čuvam nemačke boxere, vođeni su na izložbe pasa, ocenjeni odlično od strane kinoloških sudija iz Mađarske i Italije. Čuvanje rasnih pasa zahteva mnogo truda, slobodnog vremena za rad s njima i novca za kvalitetnu hranu i vitamine, šampone itd. Ovi moji jedu isključivo granuliranu hranu, zbog vitamina koji su im potrebni za pravilan razvoj. A mešancu daš pilav i bajat leba koji ti ostao od ručka i ko ga jebe. Što se mene tiče ne bih čuvao nijednu drugu rasu psa, a kamoli mešanca, to ni pod razno.

Čuvanje rasnih pasa zahteva mnogo truda, slobodnog vremena za rad s njima i novca za kvalitetnu hranu i vitamine, šampone itd.

Svi misle da je to lako vamo tamo...ali nije malo izdvajati 30 eura svaki mjesec, plus bar 50 sati mjesecno vaseg vremena (za vreme dresure mnogo vise), a ako hocete zdravog, sretnog psa to MORATE! Kod nas u ordinaciju lik doveo terijera i sad konta da je bjesnilo statijaznam, a ispostavilo se da pas nije izasao 2 mjeseca iz stana...Ljudi ne kontaju da je posjedovanje ljubimca nevjerovatno zahtjevno

mesanac je nekako bezlican. Lepse je kad vidis rasnog. To savrseno izvajano telo skladnih proporcija. Dlaka se sija. Svaki misic se poznaje. Prosto vidis snagu u njemu sto kod mesanaca nema. Svi su nekako niski, neskladni, cesto i nesimetricni.
A i ona misao koja ti se vrzma po glavi kad ga gledas (rasnog) "cista rasa" prosto budi u tebi onaj bolesno-prijatan rasisticki osecaj.... Ne kazem nista protiv mesanca ali favorit je rasan

Ne razumem ushićenje, i ti vaš rasni psi su u krajnjoj liniji mešanci.

Ja mislila vi ovde raspredate o deci iz mešovitih brakova.

Kakvu svrhu si im ti namenio?

Njihova svrha nije da šetaju po parkovima i čame u stanu od 40 kvadrata nego da čuvaju svoje stado i teritoriju od uljeza do smrti. A kada sam rekao ''zlobni'' mislio sam da su zlopamtila, kao i svi ovčarski psi i da je vrlo teže vaspitati ih od tupavog retrivera.

Odrastao sam na selu, pored šarplaninaca i vrlo dobro znam kakvi su, ako im ne posvetiš dovoljno pažnje. Pas ne sme da bude agresivan, ali ne sme ni da bude preterano socijalizovan jer će onda i pudlicama dozvoliti da ga zapišaju.

JOGURT JEBE!!!

NORMALNO? Malo si ti nenormalan. Ti kupuj rasnu stenad, a u azilima ce ubijati pse koje niko ne zeli, a nemaju mesta za njih. Mislim, mozes ili da strpas nekom gmazu koji tretira zivotinje kao izvor novca sumanutu sumu novca u dzep ili da spasis zivot psu. Bravo, bas si urban i fensi sto biras "brend".

Ja imam predlog. Da se svi angažujemo i da poubijamo mešance, da ih sameljemo i da njihovim mesom hranimo rasne pse i da pravimo kobasice i viršle, a zatim da učinimo sve što je u našoj moći da se rase više ne mešaju!!! MEŠANCE U CREVO!

Јогурт

Не разумем потребу неких људи да пљују по расним керовима.

Не пљујем, само су ми дражи од расних. Узео бих за љубимца и неког (не било ког) расног у одређеној ситуацији.

Мешанац има срце и душу десет маркираних, ма јесте, хиљаду. Начи, кинологија постоји за џабе? И они људи који држе ергеле и голубарнике и по правилима гаје одређене пасмине коња и голубова исто раде све то за џабе? ДЕЧКО ЗАШТО СИ ПОСВЕТИО ЖИВОТ ОДАБИРУ И УЗГАЈАЊУ КАД СУ РЕНДОМ КОЊИ ДЕСЕТ ПУТА БРЖИ А МЕШАНЦИ ГОЛУБА ДЕСЕТ ПУТА БОЉЕ ИСПОРУЧУЈУ ПИСМА? ПОЉОПРИВРЕДНИЧЕ ДЕЧКО БАТАЛИ ТО КАЛЕМЉЕЊЕ И ТА СРАЊА, НЕЋЕМО РАСНЕ ЈАБУКЕ КАД СУ ОВЕ ШТО РАСТУ ПОРЕД ПУТА ДЕСЕТ ПУТА СРЧАНИЈЕ!

Пас је пас и сваки ми је симпатичан, али лично бих увек радије издвојио паре за нормално штене са педигреом од расе која је генерацијама пажљиво узгајана да брани дворишта поштених људи од продаваца дигиталних мерача крвног притиска, Јеховиних сведока, цигана и остале гамади него што бих покупио са улице неког бангавог мешанца којечега, фазон краткодлаки кер без исеченог репа и са по пет прстију на задњим ногама, начи који фуј.

Мислио сам да причамо о љубимцу, а не о чувару стада, куће, борбеном псу и сл. Тако да ми није битно да се поштар зента од мог пса. Довољно ми је то што ми се понекад обрадује кад ме види.

Имао сам као клинац енглеског сетера и вучјака, сад имам добермана, и морам рећи да ми буде топло око срца сваки пут када видим како му се лепо очеткана длака пресијава на сунцу, како му нардкано стоје купиране уши, како заротира патрљак од репа кад ме види, како крволочно кидише на шугаве џукеле са друге стране ограде и како је све у свему ТОТАЛНО РАСАН. Никад боље потрошених 500 дојче марака. Ипак треба да ми потраје барем десет година, ОЋУ РАСНО!

Ја бих за такве потребе купио неки надркан телефон или мерцедеса да сам у могућности да издвојим огромне паре. Па на семафору "режао" на распалог југа. Ја свог љубимца храним, обезбеђујем му место где може да спава кад је хладно, поводац му нисам ставио и солидан део времена кретање му није ограничено. Мени не треба објекат над којим ћу да имам потпуну контролу.

Nash Bridges

mesanac je nekako bezlican. Lepse je kad vidis rasnog. To savrseno izvajano telo skladnih proporcija. Dlaka se sija. Svaki misic se poznaje. Prosto vidis snagu u njemu sto kod mesanaca nema. Svi su nekako niski, neskladni, cesto i nesimetricni.

Пудлица баш одговара овом твом опису.
Овде се води расправа о мешанцима и расним псима, а ти си узео да свршаваш на стафорда или неку сличну расу. И како мешанац може да буде безличан кад се међусобно готово сви разликују? И одакле ти да су сви ниски?

uglavnom su svi u mojoj okolini jer je neko garant pre 100godina imao kakvog jazvicara koji je karo sve kucke u okolini uzduz i popreko uz obilan felacio.
Nije staford. Volim uopste crne pse. A kod mesanaca je opste poznato da su erlavi i cupavi. I svi su nesto zuti i crvenkasti. Nemojmo se sad lagati.
Iskreno, cuci u meni rasista koji obozava rasne gadze.

PS: Staforde i slicne rase ne gotivim.

edit: Zaneh se pa sam napisao nesto sto sam sad obrisao

Mešanci, inteligentniji su, a i bolje je da spasiš psa s ulice i pružiš mu dom i hranu, nego da još pukneš bajate pare za rasnog kera.

A ne ne. Nemoj unapred donositi zakljucke. U zivotu nisam dao dinara na psa i ne planiram. Mesanaca sam imao vise od rasnih i stenaca mesanaca dosta. Stvarno sam ljude vukao za rukav da ih uzmu jer nemam tu osobinu da ih bacim negde ali ljudi ih prosto nece! Od sada samo rasne jer i budem imao kucica, narod to razgrabi bas zbog cistoce rase

uglavnom su svi u mojoj okolini jer je neko garant pre 100godina imao kakvog jazvicara koji je karo sve kucke u okolini uzduz i popreko uz obilan felacio.
Nije staford. Volim uopste staforde i crne pse. A kod mesanaca je opste poznato da su erlavi i cupavi. I svi su nesto zuti i crvenkasti. Nemojmo se sad lagati.
Iskreno, cuci u meni rasista koji obozava rasne gadze.

Капирам ја шта хоћеш да кажеш, има их свакаквих и доста их је који су баш ружни, али нису СВИ патуљасти и жућкасти. Не капирам вас што вам је битно да пас буде као за изложбу.