Prijava

Na mene je jednom pao plafon.

Drugar digo 100kg 30x u seriji skoro, bez zajebancije.

Елем, колко вас може да бенчује 60кг преко 30 понављања? лоло

Мислим да бих се мучио али бих извука' некако на крај, али нисам сигуран бо'ме, можда и не бих :)

Moj rekord je bio 50 x 50kg.

Како се пресмијем људима, а исто ме тако и изнервирају, прича ми причу неку, типа једе 4,5 пута на дан и све једе мало, а добије бре мишићне масе охохо, не узимају ама баш никакве суплементе, ни веј, ни моно, ништа, а ја се убих, једем више од њих бар за 40% и ја не добијам тако мишићну масу, но веј мен, мис'им нисмо сви исти, али немогуће је то мало :)

Мораћу, а онда ћу да пљујем по овима ш'о узимају суплементе и овима што се боду исто :)
Кол'ко би идиотски било да сад причам да су људи који пуше идиоти и кретени нпр, а сам сам пушио скоро 9 година и једва престао итд... Мис'им дебилно је.

Danas je neki lik u teretani gde ja vežbam izbacio 2 x cirka 200kg (bilo mi glupo da prilazim baš da brojim, ali je bilo preko 180kg sigurno)... Ubio me u pojam.

Доста. Могу и ја тол'ко. Из 5 пута.

Znam izvjesnog čovjeka, treniramo ponekad skupa, koji radi serije benča sa 150kg. Ide čovjek na definiciju pa izbaci 18 puta. 150 kila. STOPEDESET!

Gde su ti ljudi na takmičenjima?! Po svakojakim podrumima ljudi izbacuju monstruozne kilaže sa akcenatom na "izbacuju". Jedno je izbaciti a sasvim drugo takmičarski podići teret sa zadrškom na grudima. Moj jako dobar ortak benčuje zverske težine na treningu al kad je izašao na takmičenje imao je jednu priznatu kilažu i to "samo" 140.

i onda dođe proviron od 100 kila i hvali se kako je podigao 100 kila, nema ga pa mogu da ga ogovaram he he

Meni ako ne vjeruješ ja ti mogu snimiti čovjeka kako radi definiciju sa 150 kila.

Ne vidim razlog što ti ne vjeruješ....

Мени и нису нешто импресивне те килаже, што би било чудно, неко тренира, јебига, велик је, јак, жилав, може, ништа чудно....

Ја први да дижем велике тежине не бих се пријавио на такмичење, не знам зашто, једноставно не волим та гомна....

Да то није изгубљени брат Рада Савића?

Елем, ево шта ја радим за руке, трицепс и бицепс, има резултата, субјективни и утисак других :v

напомена: радим фб по подели на горњи и доњи део тела, руке су у, јелте, горњем дану. Пре руку, које су последње на тренингу, радим вежбе као што су бенч прес, пропадања, згибови, веслање шипком, што утиче на руке индиректно.

трицепс:

- пушдаун трицепс хел (мој изум лоло) - ево како се ради: користим равну кратку шипку, не ону криву. На полици са теговима закачим на први пин одозго, урадим 10 понављања, па одмах без паузе закачим други пин 10 понављања, па трећи, четврти... докле не дођем до осмог пина, ту већ једва изгурам ових 10 понављања, па онда назад до првог пина у истом маниру, дакле 15 мини серија од 10 понављања = 150 понављања свих врста. Све наравно зависи какве плоче ви имате и колико можете да гурате.

- лежећа трицепс екстензија бучицама (има на тјубу) 3х10-12

бицепс

- прегиб празном шипком (20кг) 2х12
- хамер прегиб 2х10-12
- прегиб на косој клупи (косој клупи за бенч, потиске и те курце да не помешате са неком другом, легнеш и прегибаш, баш га изолује, не можеш да читујеш) 3х10-12
- лери скот клупа - једна серија, евентуално две, са мизерном тежином, веома споро горе и доле, само да додам мало тензије у мишић.

Ето, шминкерских вежби за плажу колко ош!

Ma džaba taj benč.

Moj drug sa kik-boksa diže 160kg 4 puta a kad se rvemo ja ga prebačim, otresem ko slinu i još dominiram dole u parteru, mogu ga zadavim kako oću.

Изгорех рамена данас и трапез... Накрках се, добро је то, није лоше, није :)
Написаћу после што радим ја за руке, мука ми је сад да куцам гомна :)

За рамена сам радио овако:

На разбој сам се мало загрија' са задржавањем доље и само малим избачајем, па ни до пола нисам ишао.
Милитари прес, али сам вука' одоздо тег, начи руке уз тијело па читави покрет до горе 3 серије.
Иза главе исто три серије, али сам мало одбио од тијела, не да ме заболи зглоб, али таман да осјетим како ми задње раме ради.

Онда одручења, или летење за средње.
Предручења или летење за предње раме.
После тога ми је нешто дунуло да урадим нека гомна и смањујем оптерећење па сам урадио следеће

12 х 15 кила
4 х 13 кила
4 х 7 кила
5 х 5 кила

све једно за другим без одмора, једноручно одручење.

Онда сам урадио летење за задње раме.
Сједећи потисак.

Двије варијације слијегања раменима, са шипком и бучицама и ето :)

Мислим да је то то :)

Ma džaba taj benč.

Moj drug sa kik-boksa diže 160kg 4 puta a kad se rvemo ja ga prebačim, otresem ko slinu i još dominiram dole u parteru, mogu ga zadavim kako oću.

А оно имаш неку снагу и од њега, али мислим да је знатно мања та снага од нпр мртвог и чучња ђе су ангажовани други мишићи потребнији за то рвање нпр, ноге, доња леђа итд :)

Ма можеш да будеш јак колко оћеш ако не знаш вештину наравно да ће овај који има да те обори, то су два различита спорта, не видим чему поређење уопште лоло

Ма поређење вјероватно проистиче чисто из тога што се тренингом учесталим, тј бодибилдингом повећава и снага, то је неминовно :)

Али и то што кажеш, ко има вјештину, макар је 75% у предности :)

u pitanju je rvanje, tu je dosta važna veština a i to koliki si i sirova snaga, verujem da si masivniji od tog lika pa ga zato bacakaš, a sad ko bi bio jači u fajt 1na1 to je druga stvar potpuno