Prijava

Danas sjedim sa drugaricom koja mi priča kako su dečka njene cimerke satrali od batina neki klošari jer im je rekao da se pomjere da on uđe u bus. Ali nije to ni bitno, ono što je bitno je to da se to desilo u 4 popodne, na stanici gsp-a kod Sava Centra , na kojoj u to vrijeme bude i do 100 ljudi, a da mu niko nije pomogao. Tri klošara su ga tukla dok nije počeo povraćati krv, a ljudi su okretali glavu i pravili se kao da se ništa ne dešava. Pomogla mu je samo jedna žena koja mu je poslije tog svega zovnula taksi da ga odvede u urgentnu i taksista mu je naravno naplatio.
Onda... prije nekog vremena moju jednu poznanicu je napao manijak i isjekao joj vrat i ona mu je uspjela pobjeći. Takva sva krvava je prolazila kraj kafića i kladionica plačući dok su ljudi samo okretali glavu. Na kraju je sama zovnula taksi koji ju je odvezao u urgentnu i naravno naplatio joj.
Pa npr.... prije par godina u po Sarajeva u tamvaju su dva klinca ubila od batina jednog momka, i kad kažem ubila, mislim bukvalno su ga usmrtili batinama, dok su ljudi mirno sjedili, gledali svoja posla vozeći se u tramvaju.
Pa malo malo čujem nekog kako priča kako je vidio kako džeparoši plačkaju ljude u busu a da nisu ništa rekli.
To su samo neki od slučajeva koje znam. Pa me sad zanima jeste li ikad pomogli nekome u takvim situacijama ??? I ako niste ZAŠTO NISTE POBOGU ??
I ZAŠTO LJUDI NE POMAŽU LJUDIMA KAD VIDE DA IM POMOĆ TREBA ???

Зато што су људи стока.
Постоји и стручни термин за то, само се не сећам који. Пар пута сам упадао у говна зато што сам ускакао у таква срања, али увек помогнем. Без обзира на то ко је у питању.

Ljudi su ocaj i djubrad,bedni su i smesni,sto pre to shvatis,to bolje.

Зато што су људи стока.

Ово, и зато што су говна.

Нисам никад, осим једном кад је неки чикица пао с бајса а ја са другарицом пришао да видим јел ок, а он као ок је, није јебем лига, и лежи тако на сред улице, а онда дођоше неки полицајци који су се ту нашли и ја одо својим путем, окренуо сам се још једном да видим чикицу, и подигли га цајци, и њега и бајс, беше ок.

Иначе нисам никад помогао никоме. Није било ситуације

Nigde bez pištolja i kašikare.

а иначе кад је таква ситуација да пребијају неког, људи поред тога што их боли курац да помогну не улазе у ту причу јер капирају да га не туку без разлога, а ако је тако онда има нешто због чега га туку, а ако је тако онда ће имати и нешто због чега ће њих тући некада у будућности ако ме разумеш лолол

А за те туче и то, свачега сам се нагледао, и у свакаквим срањима учествовао, што са фаталним исходима, што оне мало блаже. На то сам огуглао. Али не волим да се мешам у ствари око којих не знам о чему се ради.

Али никад не бих улетео за неког потпуног незнанца. Шта знам шта је тај урадио. Не говорим за ове твоје примере, већ генерално. Не знам колико пута си ти била у таквој ситуацији, али мене су једном само наватали тако, било их је доста, ваљано ме одвалили, али нека, био сам крив. Нико није улетео, још су и направили круг да би сви гледали.

Ne mogu nikad da gledam kako vise ljudi tuku jednog, ili jaci tuku slabije. Uvek se umesam, pa nek dobijem po nosu, bar mi je savest mirna.

Ljudi su jedina stvorenja koja su u stanju da se ubijaju iz zadovoljstva.
Životinje iz reda zveri, koje su kao neke tamo "zveri", rade to da bi preživele.
Stoka su fine životinje, mirne i pitome, krave, konji, itd....

A ljudi sebe ne smatraju životinjama...i to je tačno, jer životinje nikada ne mogu da budu toliko odvratne kao ljudi, zar ne...

http://www.youtube.com/watch?v=UqVYUzHc5L8

Кснетина колико су мој и твој пост у суштини исти лололо :) Не верујем

Мрзи ме да читам све... Углавном, јутрос видим у Балканској лика како лежи на сред тротоара, онако, пристојно обучен. Човек се вероватно онесвестио, ко зна шта је било. Ја у бусу, гледам - људи обилазе, само што не пљуну на њега. Зовем хитну...јебига, нисам на лицу месту па мој позив није валидан. Ко зна шта је било са тим човеком.

Bas sam hteo da postavim taj klip Kurde, ljudi su stoka.

Лололололо још у скоро исто време написано :))

А да, и неком чичи позлило у бусу и тек када се буквално срушио на под, неки ретард му је устао. Стока смо. Додуше, једном је мени нека жена устала одмах јер је видела да умирем.

Ај нека ми неко објасни шта треба да радим кад видим како четворица бију неког лика? Да се умешам? Да их замолим да престану? Постоје само шансе да се прешалтају на мене, па да мене гледају и праве се блесави док добијам батине.

Ја са својих 65 кила могу само полицију да позовем и да се надам да ће тога дана да их нешто мање боли дупе за такве позиве. Да је неко кога знам и до кога ми је стало, неки ортак или брат, улетео бих и да знам да ће да ме избоду, али овако, не видим сврху. Можда је лик и заслужио батине.

У, сад сам се сетила и кад је неки лик почео да лема своју девојку на мору. И крену другари да га кидају, кад риба поче да скичи и да их гребе и тако даље... И њих двоје одоше загрљени а ови добили нокте преко пичке.

Пеки, јеботе, барем се продери, скрени људима пажњу. Кад сви ћуте, лако је бити део масе и чекати некога да уради нешто.
Ако могу да зауставим неко срање, пробаћу. Јесте јебено је то за туче, јер ко што Буксна рече, откуд знаш шта је тај урадио, бемму матер. Оно, боле ме туксон да се мешам у тучу у неком клубу или тако нешто, пијана стока ионако хтела да се лема. Ко их јебе.
Али ако некога на улици гамад ухвати и бије на мртво, ускачем без пуно размишљања.

Што се повређених људи тиче, два пута сам већ био на лицу места, и са још пар људи који су се ту нашли, помогао. Лика ударио трамвај на Сајму, гомила људи около гледа, нека надркана баба пизди на возача, два момка, нека студенткиња медицине и ја једини пришли да му помогнемо.

Иста ситуација летос код правног, човек имао напад, пао на земљу и искашљавао крв. Положили га на бок и сачекали хитну. Опет, гомила људи пролази или гледа.

"Ljudi su često posejani, ali retko niču" - Vuk Stefanović Karadžić.

Primer 1:
http://www.youtube.com/watch?v=PgWUeI3AHrs

Primer 2:
http://www.youtube.com/watch?v=ECeC4R-Gjtc

Ja ne razumjem toliku bezdušnost ljudi, to mi stvarno nije jasno.
Ja sebe uopšte ne smatram nekom dobrom osobom al kad vidim tako nešto, isključi mi se mozak, uskačem, pomažem, ne razmišljam uopšte o tome.
prije par godina sam se vraćala iz grada oko 5 ujutru i kad sam prolazila jednom ulicom vidim kako neki momak curu neku trga, usporila sam i vidim da cura vrišti. odma sam stala i krenula da pomažem. ispostavilo se da je momak pokušao da siluje djevojku. na svu sreću uplašio se kad je vidio da neko dolazi da pomogne i pobjegao je. nisam nikome za to ni ispričala nego mi je nakon par mjeseci došao poziv za svjedočenje i prvo što me je mater pitala je da li sam normalna, mogao nas je obe ubiti. al jebeš ga, šta sam trebala, produžiti dalje, nisam uopšte razmišljala u tom momentu šta može biti. u glavi mi je bilo '' šta radi ovaj manijak, ma majku mu jebem...'' i samo sam izletila iz kola sa idejom da uradim nešto :DDD