Prijava

Мени и другарима нико да припомогне док смо млатили неког лика у уличици.

Нисам био у прилици да помажем неком непознатом и не би ни волео да се нађем у некој од њих. Мислим на то када неко падне на улици нпр. недај боже.
Овако, туче, џепарења и то...нема шансе, само могу да се склоним на време.
А, што се тиче ортака, било је пар ситуација када сам улазио да браним неког, једном сам и завршио са сломљеним носем. То је зато што увек гледам да ''смирим ситуацију'' уместо да ударам први лоло

Šta mislite - treba li davati ciganima pare kad prose na ulici?

Pomoći strancu? Ukoliko ne traži keš, nije neka tučnjava u pitanju i ukoliko procenim da je mentalno zdrava osoba uvek... Bolje pomoći nego tražiti pomoć.
Što se tiče pravih prijatelja uvek i u svakoj situaciji.

Džonovan e o tome pričam, što ne pomoći kad se može, jel bi bilo normlano da si prošao kraj tog lika što je imao epi napad, ili da si momka koji je pao u nesvjet otavio da leži tako.... pa normalno da se pomaže u takvim situacijama... onaj ko ne pomaže nije baš normalan

Ko je pao padu je sklon bio.

NETREBA POMAGATI JER NAJ JAČI OPSTAJU NIKAD SE NEPREDAJU!

AKO NEMOŽEŠ SAM POZOVI EKIPU!

NEULAZI U FRKU KAD SI SLABIJI, DECXKO!

Šta mislite - treba li davati ciganima pare kad prose na ulici?

Боље не. Или, ако већ оћеш да му даш, онда да га натераш да одради нешто, па тек онда му уделиш кинту.

pre par godina sam ovde video jednog lika kome je pozlilo i pao na ulicu sam od sebe (mislim da je malo preterao sa nekom drogom, ili imao blazi epilepticni napad). ljudi samo prolazili pored njega, on se treso na zemlji kao da mu je hladno.

pozvao sam hitnu pomoc, priso sam mu, pitao jel u redu, on se i dalje treso, pokusao da ga ispravim, i dok sam pogledao iza, bilo je jedno 10 coveka okolo koji gledaju i daju savete sta da se radi. onda su izasli i iz prodavnica tu okolo i dali mu neki sok da popije (ja se sklonio do tad), i covek se povrati dok dosla hitna pomoc. mada, odvezli su ga.

ali neverovatno mi je koliko je sve boleo kurac dok nije jedan priso, a onda se naslo x njih sa savetima i nekim sokom, ko zna odakle.

ocu kazem, ljudi su u nepredvidjenim situacijama samo stoka koja ne ume da donosi sopstvene odluke, i slepo prati onog prvog ko uradi nesto.
inertnost pri bilo kakvom delovanju je sasvim normalna (i vrlo humana stvar)

humana kao ljudska, a ne kao ono za sta se uglavnom koristi ta rec...

Ne razumijem baš najbolje.
Tko je otvorio ovu temu i zbog čega.
Tema je lijepo namijenjena ljudima koji znaju što reći o tomu, a ne bukvalno se prisjećati scena iz pukoga prošlog života, poput praćenja neakvoga rijaliti šoua.
Princip je da u tekućem nam stoljeću ljudi zaobilaze jedni druge, plašeći se jedni drugih.
Dakle, ne kanim prići nitkome, recimo, na Trgu Bana Jelačića, da ga dignem iz mrtvih, bojeći se da će me upravo taj orobiti
Situacija je sljedeća:
Nitko nitkome ne želi pomoći, prvotno iz bojazni da sam ne postane vlastitom žrtvom pomoći, i drugo, jer je čovjek sklepan tako da vapije za pomoći drugih, a ne da sam pomaže.
Čast izuzecima.

Зашто си напрасно почео да пишеш на хрватском?

Nije li svejedno na kojem se jeziku razumemo?

Мени свеједно, него чисто питам откуд та промена.
Прво што ми је пало на памет је да ти није неко узурпирао профил.

Nisam se baš nikada našla u situaciji da vidim da neko nekoga mlati i tu se ne bih mešala, a da pozovem policiju, to mi je nešto imaginarno jer realno, kad vidiš pandura tek tako na ulici, a da nije saobraćajac....
U ostalim situacijama, ako vidim da nekome nije dobro, uvek pitam da li mogu da pomognem nekako.

Па... углавном бежим од људи којима мора да се помаже, осим ако мене не позову да помогнем.

Zato što su ljudi isuviše sebični da bi pomogli drugima.

Šta mislite - treba li davati ciganima pare kad prose na ulici?

cigani su vec tradicija, da ih nema, cudno bi mi bilo. jok. inace prose djeca cigani, a matori ladi jaja u parku i ceka harac da kupi dvolitru. cigancicima daj da jedu ili da ogrnu nesto ako imas kuci a da ti ne treba. ali ono, i ne moras, to su cigani, oni ce da se snadju.

Владимир Путин
Zato što su ljudi isuviše sebični da bi pomogli drugima.

Kako ne volim ovakve komentare.

Ljudi ne postaju hladni, postaju botovi. Problem je sto je toliko njih u svijetu tretiran kao stoka, pa tako i ne smatraju da se od njih ocekuje da ikad ista urade povodom bilo cega. Oni jedu, jebu, rade i spavaju. I cekaju da umru, ne bave se stvarima oko sebe, pustaju da pametniji to rjesavaju.

Nebitno je da li grupa skinsa tuce ciganina ili pet delija grobara, ili pet ujaka tipa koji im je napumpao sestricnu pa zapalio, taj jedan je zasluzio pomoc. U masi, u sred dana, pocnes da pravis galamu i da cimas ljude oko sebe, da postanu sigurni da se nesto pogresno desava i da su i oni dio toga, zeljeli ili ne. U ulicici, kad si sam, sve je na tebi, ili uleti da branis pa sta ti bog da, ili se vrati natrag, pokusaj da dozoves policiju ili bilo kakvu pomoc. Nije mi se desavalo, ali mislim da se ne bih igrao supermena u toj situaciji.
Uvijek postoje specificne situacije, kad se covjek zbuni, uplasi, skameni, ne zna kako da odreaguje...

Bukovski je genije. Ja sam danas za jednog autora sa Vuke napisao da je genije. Nikola Tesla je genije. Bas sve manje obracamo paznju na izbor rijeci.

Generalno se srozavamo kao drustvo sve nize i nize, i svakog dana iskopamo koji metar nanize na dnu na kojem se vec nalazimo.
I nema opravdanja za takvo ponasanje - nisu krivi mediji, Amerika, CIA, kriza, nemastina...kriv je sam narod, jer dozvoljava sebi da razmislja parazitski, linijom manjeg otpora. Svi vi koji nemate jaja da pomognete ni svom drugu (a kamoli strancu), vi ste krivi. Tako to krece. To je isti onaj princip "ne tice me se".

Gledao sam kako odvode Jevreje, nisam se bunio jer ja nisam Jevrejin. Gledao sam kako odvode Cigane, nisam se bunio, jer ja nisam Ciganin. Gledao sam kako odvode komuniste, nisam se bunio jer ja nisam komunista. Gledao sam kako odvode katolike, nisam se bunio, jer ja nisam katolik. Kad su došli po mene, nije bilo nikoga da se buni.

Ne kazem da treba skakati u vatru svaki put kad vidite da se neko tuce, ali kad je ocigledno da je rec o neopravdanom nasilju, treba reagovati. Ne mora to biti uskakanje u fajt, treba koristiti mozak - u 95% slucajeva bice dovoljno povikati "evo policije", i stoka ce se razbezati.

A kad vidite da je neko pao, bez obzira sto mozda lici na beskucnika, slobodno pridjite i pitajte ga da li je dobro. Necete ispasti budala, niti ce vam imidz biti srozan. Za to zaista nema opravdanja (zurim/neko drugi ce/statijaznam...). Sta, ako je klosar, to znaci da treba da umre?