Prijava

Kafana Stara Srbija u Kragujevcu. Trve kafana.

To je kafana u kojoj sam se prvi put u životu napio...bila mi usput od škole do kuće. :-)

Е то је то Реме.

Иначе, за Краљево, Код Чеда Челара на железничкој је култно место, дефинисао сам то. Онда кафана Париз која је најстарија у граду и једна од најстаријих у Србији. Једини проблем је што се суботом вече напуни џгадие клиначке па не може на миру да се седи, дођу и нашикају се говеда за јефтине паре па праве хаос.
Онда у Богутовачкој Бањи, кафана Код Мира, која је ваљда најстарија у Србији, веома кул кафаница, са занимљивим ентеријером, није баш јефтина али није ни скупа а клопа је океј, пристојно.
Онда у Грабовцу код Трстеника постоји етно кућа где је до јаја, на Морави је па има и супер видик. Клопа је супер, цене нормалне а викендом имају и неке као тамбурице, само нису оне класичне да дркају по мозгу једнолично већ су кул и до јаја.

Mislim da sam na jednoj temi pomenuo al ajd da ponovim. Kad sam bio u KG sa školom na nekoj predstavi svratismo na pićence u neku kafanicu odmah pored Prve gimnazije. Kod Rajke mislim da se zove. Toliko nam se svidelo da smo ostali mnogo duže no što planirasmo. Unutra par stolova, ispred takodje. Mnogo mi je bio gotivan ambijent. Prvo smo sedeli napolju, a posle te predstave unutra jer je bilo ladno. Pivo 80 kinti. Rakija 30-40, sok direkt iz tetrapaka u čašu.

Vule, ako je kod Rajke, to je onda 'Zlatni bokal' kod zastavinog solitera, mesto gde se svaki posteni omladinac odvalio od alkohola pod Rajkinim budnim okom...
u Kg zna da bude dobro u 'Fijakeru' kad se skupi ekipa.

-"Balkan" Kanjiža - najača pizza i roštilj
-"Som" Kikinda - najbolji cigani i domaća viljamovka
-"Nemam pojma kako se zove i da li uopšte ima ime" Između Srbobrana i Turije (kod mosta) - simbioza prirode, alkohola, jela od divljači i sveže rečne ribe
- "Čarda Bor" Sirig - najbolje od Ukrajine i Moldavije
- "Kapije Šumadije" Batočina - Najveće porcije
- "Čeda" Beograd, Kalenić - najbolji burek na svetu
- "Zlatno Burence" Zemun - ne sećem se svega baš najbolje
- "Pekara" Leskovac - najbolja puslica (torta)
- Prva kafana u Ražnju s' leve strane kako se uđe sa autoputa - najbolji ćevapi na kajmaku
- Kafana u Trešnjevcu (kod Sente) - najaoćnija konobarica + Mađarica na svetu
- "Kafe Green" iliti kod Toše, Koceljeva - centar sveta (nakon zemljotresa i cunamija u Japanu)

U Odžacima kafana "Lazar" - najveće porcije, najbolji konobari, klopa da umreš i nije skupo. Jedino je ambijent pomalo kamiondžijski, ali zna se da kamiondžije uvek najbolje klopaju. I to je otprilike to, ako niste gladni zaobiđite Odžake, nema šta da se vidi...

sok direkt iz tetrapaka u čašu.

Interesantno.

- Kafe gril Palma u Brodu

sok direkt iz tetrapaka u čašu.

Kod Voja drze sokove u zamrzivacu sanducaru pa ti sipaju u casu, a pre toga Vojova zena uzme da pije direkt iz flase.

Vule, ako je kod Rajke, to je onda 'Zlatni bokal' kod zastavinog solitera, mesto gde se svaki posteni omladinac odvalio od alkohola pod Rajkinim budnim okom...
u Kg zna da bude dobro u 'Fijakeru' kad se skupi ekipa.

Prilično sam siguran da se zove kod Rajke. Sećam se da smo pitali konobaricu, stariju ženu, rekla nam je da je Rajka u prvoj smeni. Odmah pored gimnazije.

Bem vas u uši, niko u BG da pomene Proleće

Jeste jbt... Stvarno vrhunska klopa. Stara kafancuga, vrhunska klopa i smejurija cene.

Ево неких места у НСу:

''Чеп''- кафана која одолева законима физике, економије и монетарних кретања. Са све карираним столњацима

Клуб љубитеља тамбурице (иза Соколског дома, улази се кроз двориште)- радним данима ради до 10-11, а викендом до 1, и улази се са личном картом, али је невероватно јефтино, велико точено 100 динара, плус атмосфера као из филмова

Она кафана ресторан на ж станици- не зајебавам се, имао сам до јаја проводе тамо понекад

Је л' знадеш кол'ко је у Клубу љубитеља тамбурице флајка белог?

Контам да је по некој минималној цени за локале, нисам нарућивао па неам појма

Испитаће се на лицу места.... Хвала братац свакако....

Ладно нема КСТ-а, која невера! Дакле:
- Мало је скупље, пиво је око 100 кинти ал вреди сваку пару јер су рибе углавном добре. Такође плаћа се и улаз око 100-150 кинти ал ко што сам реко, вреди сваку пару
- Однос риба-мушкарац је углавном 40% мушкарци - 60% рибе, а некад буде и до 70% риба.
- Разне тематске вечери па свако може да изабере кда ће диде
- Музика је до јаја, уопште се не врте једне те исте песме већ 30 година, за разлику од осталих клубова
- и за крај, све је лепо упаковано, Вц је чист и има довољно места за све, атмосфера је права партијашка, сви се зезају итд...

I svi se pucaju u venu.

"Kod Kike (Kikin bar)" i "kod Rabije", nedaleko od centra Gradačca, Federacija BiH.

Ладно нема КСТ-а, која невера! Дакле:

- Мало је скупље, пиво је око 100 кинти ал вреди сваку пару јер су рибе углавном добре. Такође плаћа се и улаз око 100-150 кинти ал ко што сам реко, вреди сваку пару

Точено је око 100-120, преко дана је 0.33л у флаши 130-140, не знам тачно, пошто им увек оставим 150, кусур само повремено узмем. Са чланском картом је често и бесплатан улаз.

- Однос риба-мушкарац је углавном 40% мушкарци - 60% рибе, а некад буде и до 70% риба.

Можда кад су хаус и диско, кад је рок и метал, није то случај. Све зависи колико те усере.

- Разне тематске вечери па свако може да изабере кда ће диде

Ово стоји. И то је кул.

- Музика је до јаја, уопште се не врте једне те исте песме већ 30 година, за разлику од осталих клубова

Ово исто јесте тачно.

- и за крај, све је лепо упаковано, Вц је чист и има довољно места за све, атмосфера је права партијашка, сви се зезају итд...

Последњи пут кад сам био у ВЦ-у тамо (увече), једна ликуша је пеглирала у канту за ђубре, један лик је на смену пеглирао и пио, а још неко је истовремено пио вопса у лименци и пишао. Имаш три кабине и три писоара у мушком одељку. Није баш пример за чистоћу.
Има доста наркића, али су и они кул људи, и добро расположени, тако да се не сећам да је било икаквих срања. У сваком случају, КСТ заслужује да буде на овој теми.