Prijava

Леп ти је аргумент. Јеси ли напрегао све умне силе да извучеш ове памети? Кад некоме не полази за руком да аргументом одговори, он користи простоту и исмевање. Браво...

Док ми буде било лепше, природније и нормалније да напишем "курчина" него "kurčina", писаћу ћирилицом.

@Sizif
Ne, nego je to tvoja logika razmišljanja. Samo ćirilicu zameni glagoljicom i vidiš koliko sve postaje besmisleno.

Ovo što kaže Valsinarb sam ja davno rekao u jednoj definiciji.

Valsinarb90 Волео бих да знам где су те то васпитали и учили да свакога ко износи аргументе са којима се ти не слажеш и које не можеш да оповргнеш - вређаш, исмеваш и називаш бесмисленим.
Спусти се на земљу, престани да тролујеш и схвати мало нешто, немој одмах те увреде и приземности. Ја заступам став једне стране без да попут тебе твој став ружим, исмевам, називам усташким, балијским или на неки други непримерен начин. Некад је довољно и да имаш логику размишљања уместо ту твоју демагогију вређања.

A što neko ne počne da proizvodi tastature sa ćirilicom, bilo bi baš gotivno.

od 27. januara, svaki sajt u Srbiji može da ima i đirilični domen...mi smo druga zemlja u svetu koja to može.

A što neko ne počne da proizvodi tastature sa ćirilicom, bilo bi baš gotivno.

Слажем се.

Ја заступам став једне стране без да попут тебе твој став ружим, исмевам, називам усташким, балијским или на неки други непримерен начин. Некад је довољно и да имаш логику размишљања уместо ту твоју демагогију вређања.

Е да, и са овим се слажем.

Drva se slažu, ljudi su saglasni.

Drva se slažu, ljudi su saglasni.

Ајме, Џими бејаше у праву.

Drva se slažu, ljudi su saglasni.

Lupa otvorena kapija, ali lupaju i ljudi.

Натписи по граду би баш требало да буду на латиници. Имена улица нарочито. Замисли да си странац, купиш мапу града, у мапи све на латиници, али слаба вајда кад по зградама пише све на ћирилици.

зашто би мапа била на латиници..?!

Лекси, поента је да натписи на улицама служе првенствено странцима, не нама који овде живимо. Не разумеш ти ту нову парадигму.

A znate li otkad je latinica postala drugo srpsko pismo? I na koji način? Čisto, pitanje iz istorije jezika, ako su vas o tome učili u školi?

колико ја знам, постала је друго писмо кад смо се ујединили са хрватима и кад смо увели и српскохрватски језик и држава се звала југославија. кад смо се распали хрвати су одбацили ћирилицу а ми смо латиницу задржали и ето отуд је она "наша и равноправна са ћирилицом"

Valsinarb90 pre 4 sata

Ja sam glagoljičar! Ona je NAŠA! Izvorna! Glagoljica FTW!

Смараш. Био си оштрији, занимљивији и духовитији. Сад бих се цимао да ти објашњавам зашто ово...

Valsinarb90 pre 2 sata

@Sizif
Ne, nego je to tvoja logika razmišljanja. Samo ćirilicu zameni glagoljicom i vidiš koliko sve postaje besmisleno.

...објашњење претходног сарказма није на месту, али знам да то и сам знаш, него немаш паметнија посла него да се зајебаваш овде.

Не бих се ни оволико трудио, него желим да отворим тему која има везе са овом и са Лестатовим постом.

ГМ јел зајебаваш или озбиљно?
глагољицу не користимо јер је била сложена и непрактична, зато је и упрошћена и измењена или шта већ

Елем, је л' стоји нама у Уставу да је званично писмо ћирилица?

да

Што да не? Фореигнерс центеред ливинг. Колективни оутер боду ехпериенце. Површност у свом пуном сјају. На балкански начин.

да да пишимо српски латиницом да би нас цео свет разумео. Jagnjeće pečenje povoljno ftw