Prijava

Otvaram ovu temu zarad davanja konstruktivnih predloga u cilju povećanja ukupnog broja ocena za svakodnevne defincije. Razloga postoji nekoliko:
1. Sve je više registrovanih članova a sve manje ocena (znam da ocenjuju postere ali je nedopustivo da se ocenjivanje definicija smanji)
2. Što su bolje ocenjeni, novi autori će više i vremenom bolje pisati, ovako nemaju motiva.
3. Ne bi smeli da dozvolimo da definicije zamru.

Napomena: molim sve one koji će okarakterisati ovu temu kao moju potrebu za plusevima da ne prave tu priču, jer je moja ocenjenost sasvim solidna shodno broju pratilaca. Ovu temu otvaram zbog svih nas, odnosno onih koji nemaju inspiraciju da pišu zbog manjka ocena. Čvrsto verujem da je to osnovni nedostatak jer svako voli da bude zapažen.

Molim BEZ SPEMA, pokažite svoju kreativnost, a kasnije ću i ja da pokušam da smislim par predloga pa možda i napravimo nešto pametno.

2. Što su bolje ocenjeni, novi autori će više i vremenom bolje pisati, ovako nemaju motiva.

Због таквих којима је то примарни мотив људи и не желе да читају дефиниције.

3. Ne bi smeli da dozvolimo da definicije zamru.

Не би смели да пишемо срања само да "дефиниције не би замрле".

Зашто би повећавали оцењивање? Све наопако.

Smatram da je veći broj ocena dobar jer iz kvantiteta ispliva kvalitet. Da li su definicije danas bolje nego recimo 2009, 2010-e?

Strajo ovo nema smisla, po ovoj logici RD te stiže opet za 2 dana lolo

Ukinuti postere, forum i čet! lolo

Smatram da je veći broj ocena dobar jer iz kvantiteta ispliva kvalitet. Da li su definicije danas bolje nego recimo 2009, 2010-e?

?!
Из квантитета оцена исплива квалитет дефиниција?
Можеш да тераш људе да оцењују говно колико хоћеш, неће престати да смрди.
Нису дефиниције постале лоше зато што се "мало оцењује", већ се мало оцењује зато што се пишу глупости.

А што се тиче квалитета дефиниција раније и сада... Увек је било периода када је квалитет опадао и када је растао. Само, тај врхунац који достигне некако тежи да буде ниже у односу на претходни период. Бар у последње време. Сајт је постављен тако да фаворизује паћеничко понашање и ради мало тога да задржи квалитетне ауторе.

Dobro, sve pojave u prirodi su ciklične tako i kvalitet svega, ne samo definicija.
Ali stojim iza onoga što sam napisao, nekada sam definicije ocenjivao po tome da li mi se dopadaju ili ne, danas je dovoljno da budu OK (naglašavam OK) da im dam plus.

Нису дефиниције постале лоше зато што се "мало оцењује", већ се мало оцењује зато што се пишу глупости.

Istina je verovatno negde na sredini ali verujem da bi ocenjivanje podstaklo kvalitet.

Sve u svemu, mislim da je Vukajlija idealan sajt za sve one koji vremenom vole nešto da napišu i da naravno ne postoji sličan za naše govorno područje. Što se veći broj ljudi privuče i počne da piše, biće i bolji kvalitet.
Od mojih omiljenih 230 definicija, možda je 20 nastalo u proteklih godinu dana.

verujem da bi ocenjivanje podstaklo kvalitet.

И даље мислим да онај кога у писању мотивишу оцене није у стању да пише квалитетно. Потрефиће нешто пар пута, али од таквог карактера нема ништа, свеукупно гледано.

Što se veći broj ljudi privuče i počne da piše, biće i bolji kvalitet.

Неће, због зајебане особине људи да избегавају друштво које сматрају "нижим" од њих. Људе су привачиле добре дефиниције добрих аутора; када су сами почели да пишу, ти добри аутори слабог самопоуздања су смањили учешће на сајту, јер се плаше да ће их неко поистоветити са овима који штанцају говна зарад плосова. Удео добрих дефиниција се смањио, па је и посета опала, тј. мање је онога што би требало да привлачи нове посетиоце.

Ne mozes nikoga naterati nesto da cita ako ga mrzi. Nisu vise zanimljive. Nije ni ekrem zanimljiv, ni kale gospodar vremena pa ni vukajlija nije... Jednostavno, taj vid humora je dosadio

Mislim da preteruješ sa pesimizmom.
Takođe, ti koji imaju kompleks više vrednosti slobodno neka pišu knjige, ja da smatram da sam iznad sajta verovatno bih postao književnik.

Какав песимизам? Писао сам о ономе што се десило.

И не ради се о озбиљности онога што се пише, већ о квалитету. Има комичара који су квалитетни, али не због писања уџбеника.

Ovo postaje rasprava GM-Straja. Što nije cilj ove teme. Ko ima predlog neka izloži, ko smatra da je super i da treba da bude ovako, nemam zamerki.

Samo da se javim da mi ostane u temama u kojima sam učestvovao. Pa ću postovat' drugi put. Aj u zdravlje.

Ne treba da bude ovako, ali tu nema legalne pomoći. Kad sam ja došao na sajt novi autor je mogao očekivati barem 20 ocena na svoje definicije - često je dobijao i preko tog broja. Najslabije definicije su čitane i ocenjivane mnogo češće nego sada, a bilo je mnogo manje autora.

Ne vidim svrhu rasprave jer neće doprineti poboljšanju čitanja definicija. Današnja populacija posetilaca internet sajtova za zabavu retko koristi mozak ako nema sliku ispred sebe.

1. Treba vratiti novu verziju sajta.
2. Čistiti definicije kao i postere. (1 sat)
3. Vratiti popularne definicije, pored odabranih.
4. Blog

I objasniti vlasniku psihologiju marketinga.
Pošto čovek (koliko sam saznao) radi u par kompanija to bi trebalo da zna. Ne može za mesec dana rada da se vide prvi rezultati. Ako već ne živi od ovog sajta neka vrati onaj funkcionalniji izgled. Ili se čovek jednostavno loži na etno.
Iskreno, kako on smatra da treba da bude, tako će i biti. Vi samo možete da piskarate (kao i ja).

1. Treba vratiti novu verziju sajta.

Ahahaha, pa kaizen je rekao da je smanjeno čitanje definicija i gledanje postera od kako je uvedena nova verzija.

Ne može za mesec dana rada da se vide prvi rezultati.

Ne može preko noći. Mora da prođe određeno vreme.

И даље мислим да онај кога у писању мотивишу оцене није у стању да пише квалитетно. Потрефиће нешто пар пута, али од таквог карактера нема ништа, свеукупно гледано.

Veliku većinu dobrih autora za dalje kvaltetno pisanje motivišu pozitivne ocjene na definiciju. To je istina, sere onaj ko kaže da nije. Oni koji pišu samo za sebe mogu kupiti u knjižari svesku i pisati u nju, ne treba im vukajlija.

A sad o temi. Mislim da je najveći problem slabog ocjenjivanja količina tzv. sranje definicija. Kad bi se to uspjelo blagovremeno obrisati, čitanje bi se povećalo. Ja npr. pročitam prvih deset novih definicija i odustanem. Ne mogu. A da samo čitam definicije autora koje pratim ne mogu jer me vuče na plus stalno, a onda nisam objektivan.
Ima još jedan problem koji sam primjetio. Pooštravanje kriterijuma za definiciju, naročito kod autora sa dugačkim stažom ovdje. Njima je sve sranje, naravno osim definicija autora s kojima su dobri. Sve ostalo im je go kurac, najpametniji su, oni jedino prepoznaju kvalitet, ostali pojma nemaju. Jedino dobro kod njih je to što vise na forumu i tamo seru pamet. Neka tamo i ostanu, a kaizen neka poradi na čitanju i ocjenjivanju definicija. Ako ga uopšte interesuje to.

Мрзи ме све да читам, али реално, слабо се читају нове дефке. Одем на најновије дефиниције и на свакој има само по 3-4 гласа.

A sad o temi. Mislim da je najveći problem slabog ocjenjivanja količina tzv. sranje definicija. Kad bi se to uspjelo blagovremeno obrisati, čitanje bi se povećalo. Ja npr. pročitam prvih deset novih definicija i odustanem. Ne mogu.

2. Čistiti definicije kao i postere. (1 sat)

a kaizen neka poradi na čitanju i ocjenjivanju definicija. Ako ga uopšte interesuje to.

Bravo!