Prijava

Kurde moram da te opovrgnem ovde. Ako imaš ludaka za računarom koji želi da dođe do informacije, ništa ga ne može zustaviti. Ako imaš grupu ludaka, posao je još lakši. Dakle ni moćna CIA ne može da se zaštiti od napada. Evo banalan primer, pre par meseci neki klinci upali u neku bazu podataka u 29-om novembru. Znači ovo je slabije zaštićen sistem, ali napad su odradili amateri. Uostalom kineski hakeri verovatno upadaju par puta dnevno u bazu Pentagona.

Kurde moram da te opovrgnem ovde. Ako imaš ludaka za računarom koji želi da dođe do informacije, ništa ga ne može zustaviti. Ako imaš grupu ludaka, posao je još lakši. Dakle ni moćna CIA ne može da se zaštiti od napada. Evo banalan primer, pre par meseci neki klinci upali u neku bazu podataka u 29-om novembru. Znači ovo je slabije zaštićen sistem, ali napad su odradili amateri. Uostalom kineski hakeri verovatno upadaju par puta dnevno u bazu Pentagona.

Jel' mogu ti klinci preko neta da upadnu u moj frižider i ukradu mi salamu?

Recimo da je ovo najplastičniji primer toga kako izgleda mesto odakle treba ukrasti informaciju.
NEMA KABLA! :-)))
A svi znamo da hakovanje nemere bez kabla...:-)))

Naravno, nije tako prosto kao što sam napisao, ali je to najbliže objašnjenje. Veruj mi da znam šta pričam.
Bolje da ćutim da ne dobijem po pičci. :-))

To za kabl zna svaka budala. Ako nisi povezan, nevidljiv si. Međutim ne možeš da budeš nepovezan i da opet imaš sve informacije na dohvat ruke. Sad kad već moram da lajem, izigravao sam i ja hakera u školi, tj. radili smo neke osnovne napade koji se koriste. Naravno poenta je da znaš kako se napada, da bi mogao da se odbraniš, jer je predmet sigurnost računarskih mreža. Kad nema kabla, postoji wireless i satelitska komunikacija.
A i ko bi krao tvoju buđavu salamu lolo

Nego šta mislite koliko će poskupeti barel nafte nakon zatvaranja kanala?

Šteta što nam Kim nije živ. Mislim da bismo kroz nekih 15 dana gledali auroru radialis na horizontu. Sve bi sjalo od radijacije.....

Navijam da se zarati i da se zaraćene strane dogovore da krnu svo nuklearno naoružanje na Balkan.
Nije Ahmadinedžad kriv, mi smo govna.

Treba ostaviti jedno 100 000 ljudi na planeti ostalo sve pobiti, pa oca mu njegovog sve neke teorije zavjere, ko će imati viče triliona na računu, ubijanje nevinih ljudi, pičke materine...

ko će imati viče triliona na računu

Upravo si zašao u samu suštinu rata.

Kad nema kabla, postoji wireless i satelitska komunikacija.

CENZURA AUTORA POSTA(ne zna koj mu je kurac bio pa da tako nešto napiše na forumu)
:-)

Pusti to, nema te dece koja će tu da uđu.

Đavo je to sam smišljao.

Mene to tvoje čudo podseća na našto što se koristi za komunikaciju na prvoj linij fronta, ne u sred Vašingtona. Možda baš zato radi tako dobro.

zbog iraka
al ovo sa kinom da stiti iran
irak ce biti naguzen
Džordž Buš fazon, a?

vala jesam ko dzordz bus kad se zurim da iskucam nesto :)

nego opet, tvrdim da su kinezima amerikanci mnoooogo drazi od Irana, i da nije Iran dovoljno vredan da se rizikuje toliko srozavanje.

Kinesko bogatstvo i moc se meri u americkim obveznicama. Ode USA u kurac, ode kina u kurac, i ostavlja se dosta manevarskog prostora Rusiji, Brazilu, Indiji, Evropi itd...
Koliko amerikancima odgovara status kvo, toliko kinezima odgovara isto to, i jedni bi bez drugih neko vreme bili gladni i morali da menjaju navike (sto ljudi ne vole da rade).

Skoro sam se informisao na ovu temu, i kad malo razmislis, nije nelogicno. Ne daju amerikanci kinezima zlato ili uslugu za usluge, nego jebene papire na kojima pise "Amerika je tebi duzna robe ili usluga u vrednosti od toliko i toliko". Ako Amerika propadne, ili se zarati, kina moze tim papirima da obrise kinesku guzicu. Sa druge strane Kina te papire moze dugo da koristi kako bi sa trenutnim stanjem polagano i sigurno zajahali svet zajedno sa amerikancima, kao sto i rade.

Mozda ce biti sranja, nece izmedju kine i amerike. Ako neko moze da napravi sranje od trenutno mocnih, to su Evropljani. Puno se moze nauciti iz istorije.

Ne boje se Kinezi nikoga...Kinezi imaju sve osim nafte...apsolutno sve velike Americke kompanije su smjestene u Kini, tako da Ameri ne smiju ni da pomisle da bilo sta urade Kinezima, cak i da ovi stanu na stranu Irana...Kina ce da dominira ya 10ak godina svima!

Kad su izbori u SAD?

Крајем године чини ми се.

Нема потреба за ратовањем кае смак свијета у децембру.

Баш зато, кад ће већ крај дај да им јебемо матер, зонфић.
А можда је и та 12.12.12 последица УСА вс муџахедини.

Ne smaraj pope.

Koliko amerikancima odgovara status kvo, toliko kinezima odgovara isto to, i jedni bi bez drugih neko vreme bili gladni i morali da menjaju navike (sto ljudi ne vole da rade).

Na tu kartu i pucaju Kinezi. Ne bi Ameri rizikovali gotovo sve velike kompanije (inače veliki deo Apple-ovih stvari se proizvodi u Kini) napadom na Iran, a Kina zavisi od Irana, nafta je nafta jebiga. Nije to nikakvo proseravanje tipa braća Rusi, ovde su u pitanju velike pare i nafta ukoliko Iran ode u kurac.

Мада, погледајмо ово из философског угла. Ако су они стварно толико зависни једни од других, не би требало да буде рата, као што каже другар Аца. Ако зарате и униште свет почевши од октобра, као што каже Скочко, то би се поклопило са мајански пророчанством, кое су они добили од бога. Е сад, главно питање овде је, одакле су Маје сазнале о теорији божанске предестинације која је настала око 12. века, и да ли то друг Аца управо оспорава теорију божанске предестинације истицањем фактора слободног људског поступка којим би се крај света одложио?
Мада оно, јесу Исланђани дошли на Јукатан доста пре Колумба .....

Postoji razlika izmedju simbioze i parazitiranja.

Neće Kinez tek tako u rat. Oni jedu onu rižulju i svima im na dupetu piše MADE IN CHINA. Kako drugačije da ih razlikuju od Koreanaca?

Ovo ekonomsko sranje u svetu više nije održivo. Čim sranje nije održivo, potreban ti je neki rat da to dovede na nulu pa sve iz početka. Bar tako bilo do sada. Ne vidim zašto to ne bi bilo i sada. Pa pogledajte istoriju u nazad. Krljamo se pošteno bar 2-3 puta u svakom veku a možda i češće na globalnom nivou. Mislim da će sad ovi naši pederi preventivno da dignu cenu goriva na jedno 150 dinara. Treba para za izbore!

E Penzosu, mogao si ti i do pukovnika, kako je krenulo.