Prijava

Mogu se pretvarati da su se promijenili, al' kad-tad ispliva istina.

Не могу. Зато што су стока.

ljudi mogu al žene teško

Чаплине,
макијавелистом зовеш некога ко не бира средства да дође до циља. Мада је термин и његово значење изведено из погрешног тумачења политичке филозофије Никола Макијавелија. Русо је тврдио да су људи по приоди добри, а да их друштво квари.

Људи не могу, али зато жене могу, јер су стока.

Жене не могу, али људи не могу зато што су жене стока, а људи су стока

Могу да се промене, ал на горе.

Kako ko, sve je stvar ličnosti, volje, razloga i potreba.

Hvala Benisijo... Da, Makijavelisti treba da se menjaju :)

Mislim da ne mogu. To jest mogu, ali prividno. U suštini oni su i dalje ista bagra, samo što više ističu neke druge osobine, prihvatljivije ili neprihvatljivije.

Recimo ono što je DCX rekao, nije se on promenio, samo je došao među ljude gde može tako da se ponaša. Ruku stavljam da kad se nađe neko iznad njega, neki zajebani autoritet on će opet biti kao pre. S jednom razlikom, što se na nubovima uče neke stvari, pa tako i ta drskost. Ako je ima urođenu, mora negde da je razvije do neke mere.

Znači, ljudi se ne menjaju, samo vremenom mogu da isplivaju neke druge osobine koje možda do tada nisu viđene kod njega. A čim upadne u vatru ili u sranje, ili šta god opet će isplivati ona stara osobina.

Eto toliko, to je neko moje mišljenje.

'' Može se reći da su svi ljudi uglavnom nezahvalni, nepostojani, pritvorni, da beže od opasnosti i da su lakomi na dobit. Dok im činiš dobro, dušom i telom su tvoji. Skočili bi za tebe u vatru i vodu, dali bi ti imanje, poginuli za tebe, žrtvovali bi ti decu, ali kad za tim ne osećaš potrebu, a kad se nađeš u opasnosti, okrenu ti leđa. ''

Citirao sam ovo jer ima dosta sličnosti sa ovim što si ti rekao :

. U suštini oni su i dalje ista bagra, samo što više ističu neke druge osobine, prihvatljivije ili neprihvatljivije.

i

A čim upadne u vatru ili u sranje, ili šta god opet će isplivati ona stara osobina.

Hoću da kažem da se potpuno slažem sa tim, ali mislim da ako hoćemo da merimo da li se neko promenio, merenje mora biti izvršeno u istoj okolini, među istim ljudima.
Recimo ja sam ostao u istoj okolini, sa istim ljudima kojima sam bio okružen pre a ponašam se potpuno različito. Zanimljivo je da sam pratio njihove reakcije na moje ponašanje. Neverovatno ali tačno je ono, što si gori prema nekome on je bolji prema tebi. Mada možda i nije to toliko čudno, sve je to zakon jačeg, i zakon potrebe i potražnje. Samo treba znati kako zajebati mušteriju i prodati svoje resorse za najvišu cenu. Pod resorsima naravno podrazumevam sve od novca do emocija, vremena, slobode...

Moj cimer svaki dan počinje "novi život" bez gudre. Ali ništa od toga.

Samo magarci su uvek magarci. Lejdi Gaga je puna keša pa ne mora da se menja. Makijavelista smatra da je dozvoljeno pokrasti izbore i posle sprovoditi svoju (poštenu) politiku a ne ići pošteno pa rizikovati da brigu o zemlji preuzmu budale, lopovi i nesposobnjakovići.

Ljudi nisu stoka, ne kenjajte.
I naravno da mogu da se menjaju... i prividno, kako vi to zovete, i suštinski.

Радо бих променио своје гаће. Носим их већ два дана... Било би пожељно и за мене и за околину...

Могу, нагла промена може настати после неког искуства, већином лошег.

Људи итекако могу да се мењају. Онај ко тврди да не могу вероватно мисли на себе и не познаје довољно искусних људи, тј. људи који су упали у срање и извукли се, рекли животу ''сисај ме кучко, извуко сам се''.
Мислим да су две најздравије особине личности тврдоглавост и нарцисоидност, у неким умереним мерама. Онај ко воли себе довољно, може да се промени упркос свему ако се заинати. Ако неко нема поштовања према себи и ради против себе, и други ће га газити, нормална ствар. Дакле људи, волите себе.

Нагле промене су много ретке и нисам ни сигуран да су могуће. Ако јесу, онда за тако нешто треба невероватно јак карактер. Типа, данас кажеш после више година активног пушења ''ово ми је последња пљуга у животу'' и више никад не запалиш. Џст лајк дет, нема размишљања на ту тему више и преиспитивања, заинатиш се и толко. Колко само људи знам који понављају ту реченицу бар једном недељно, а прва ствар коју ујутру ураде је оду до трафике по пљуге. Они који стварно то могу су чудан сој људи.

Постепено да се промени може скоро свако, али из искуства знам да је то пејн и д ес неподношљиви. Такви често одустају, па понови пробају, па разочарања у себе, па у круг поново. Ко ту успе да се избори са разочарањима, победио је.

И наравно, има и оних којима нема помоћи. Е, то су они који, не да не могу, не желе да се мењају. Пре би умрли.

Ovde ljudi mahom pricaju kako je neko los, pa ne moze da postane dobar. Ljudi nisu losi ili dobri, ljudi su jednostavno ljudi. Covek se menja, recimo hteo si da budes policajac kad si bio mali, sad ti nije ni na kraj pameti. Slusao si rep i crncuge u osnovnoj, sad se stidis toga, slusas rok, smatrao si da je komunizam sjajan sistem, sad pljujes tita po forumima. Menjas se, definitivno. Drcni, nervozni, ljudi, godinama postanu mirniji, u nekim situacijama u kojima bi digli halabuku, sad mirnim putem traze resenja... Primera je hiljadu, samo treba obratiti paznju.

Ovaj Makiiaveli bas interesantan tip, procitah bas njegov razgovor sa Monteskijeom.

može čovek da se promeni da
ja szam pre ručak jako nervozan i razdražen kada pojede klompulj jako lepo i puva

jako lepo i puva

И ја пувам цело јутро, невера какве мирисе може људско биће дизбаци.