Prijava

Evo jedan moj rad iz Zbornika radova. Ako nekoga zanimaju harmoničke komponente (harmomici) u sistemima, bujrum. Možete ga skinuti sa:

http://www.4shared.com/office/WybEiI7o/file.html?refurl=d1url

prebacio sam temu iz upoznavanja u IT kutak podforum
http://vukajlija.com/forum/podforumi/21

Нисам сигуран. Једино ме јебе што сам сјебао први семестар, а ово је много близу испитних рокова. Зато нисам сигуран.

Ко све иде на Електријаду?

Једино ме јебе што сам сјебао први семестар

kolega... :) ima nas raznih...evo kolega luksdoc je student generacije, ja sam eto puko godinu i puno mi ispita zaostalo, ima ih i izmedju toga...nemoj da te to brine, tvoje je da ucis i naucis...

na elektrijadu cu ici ako budem imo viska para, problem je sto mi je elektrijada 3 dana nakon eskurzije

Korisna knjiga za kontrolisanje periferija, obrađene su i šeme električnih kola, solidno teorije ima, a i dati su kodovi u VS Basic-u, QBasic-u, C-u i Delphi-ju:
http://vojo.milanovic.org/parport/knjiga01.htm

Uz malo mašte, može se svašta uraditi na osnovu ove knjige.

Најкорисније што сам ја направио у својој струци је жмигавац, вибратор и још нешто, али се не сјећам што и то у првом средње...
Жао ми што немам времена, а ни пара да покупујем плочице, транзисторе, отпорнике и све што ми треба па да лемим по цијели дан и правим тако нека срања, то ми је најзабавније нешто :)

inace volim da se prckam oko iee 802.a/b/g/n standarda i dosta sam se isprakso sto znaci da imam neko kurcevo pravo da utrabunjam ovaj moj post ovde

Жао ми што немам времена, а ни пара да покупујем плочице, транзисторе, отпорнике и све што ми треба па да лемим по цијели дан и правим тако нека срања, то ми је најзабавније нешто :)

+1 Dok sam studirao istu sam muku mučio: pare i vreme. Jebeš matematički model tranzistora, ćeif je kad džoraš PWM-čugu na 20 KHz, a neki tamo aktuator tandrče. P.S. Kući mi stoji kompletan paket sa razvojom pločom od Mikroelektronike, neotpakovan, a i puna kutija alata, da si bliže dao bih ti, svejedno nemam vremena da iz hobija radim nešto za svoju dušu. ;-)

Исти случај као са вама двојицом. Мада контам да почнем да се зајебавам са тим, онако лагано, да издвојим по нешто мало времена дневно. Иначе једино што сам правио у скорије време су софтбоксови за видео предавања нека са друштвом, мада смо имали готове рефлекторе, а ми бургијали и остало. Беше кул.

P.S. Kući mi stoji kompletan paket sa razvojom pločom od Mikroelektronike, neotpakovan, a i puna kutija alata, da si bliže dao bih ti, svejedno nemam vremena da iz hobija radim nešto za svoju dušu. ;-)

Е јебига, а било би кул :)

Иначе једино што сам правио у скорије време су софтбоксови за видео предавања нека са друштвом, мада смо имали готове рефлекторе, а ми бургијали и остало. Беше кул.

Ја бих сад пристао да ми неко да посао неки такав, нпр да направим семафор и да ми рок, и онда ја да се јебавам са тим, мајке ми :)

Evo link sa online kursevima (za sada samo iz računarstva), veoma dobro odrađeno:
http://www.udacity.com/

Силни умови, јел иде неко на највећи скуп штреберлука, електријаду? Ове године у Бугарској, почиње следећи петак. Биће око 2000 студената из држава целог региона, укључујући и Словенке жељне свежих конструктора са параметрима. Очекује се да ће и овај пут пар ликова скинути мрак, али предност се даје трећој и четвртој години. Јавите се ако будете тамо, можемо заједно дебагирати програме.

Јавите се ако будете тамо, можемо заједно дебагирати програме.

Ja ću se uključiti preko Skajpa, ali ću debagovati u Visual Studio IDE-u, Ultimate edition narafski... vispreno, dok se boje u editoru ne rastope a F10 dugme ne zaglavi.
http://images.paraorkut.com/img/pics/images/c/computer_geek-13818.gif

Само десетка долази у обзир, да не буде забуне. Ставиш брејк поинт на фор петљу и рокаш корак по корак док гледаш шта се дешава у регистрима. Фан ез хел!

Ja bih možda i išao, al kapiram da će ljudi tamo da donesu prezajebane digitrone koje ne bih mogao da platim ni u snu, pa da se ne kompleksiram za džabe. Reci izadim ovu svoju neprogramabilnu sramotu pred nekom Slovenkom.

kad ces do badena-ciriha malo luks?

btw, jel ima neko od vas ko je uclanjen u IEEE?

ja bio jedne godine, sa nekim popustom za 10€ i sve sto sam dobio od toga je neverovatan spem po svim imejlovima, i poslovnim i privatnim (pojma nemam kako na privatnom mejlu, mora da sam im dao, onako u naivnom poverenju).
Onda mi stiglo da za obnovu platim nekih 80€, i sad mi i dalje na 2 dana stize spem koji izgleda ovako nekako:
-e, znas kolko je kul kad si clan
-e, a jel znas da ako nam das 80€ ti ces ustvari da ustedis
-ma sta ustedis, ima i da zaradis
-oces da vidis kako su trenutni clanovi kul
itd...

teraj bre u pizdu materinu... nesto mi je iskreno malo i sumnjiva organizacija koja pare uzima i od autora i od citalaca. previse je tu nepotrebne birokratije mislim.

celt
kad ces do badena-ciriha malo luks?

Do 22 juna pišem neki rad, pa ću posle svratiti. Idemo negde na kebabe i domaće pivo iz Coop-a, ili još bolje ako neki Šiptari imaju ćevapdžinicu :D

teraj bre u pizdu materinu... nesto mi je iskreno malo i sumnjiva organizacija koja pare uzima i od autora i od citalaca. previse je tu nepotrebne birokratije mislim.

To je zato što smo mi iz računovodstva prepoznali potencijal za pravljenje naših para u vama iz IEEE oblasti (šta god to bilo, važno da donosi lovu ekonomistima) :)))