Prijava

Ok, celt je lepo objasnio šta je, evo par reči oko prevoda.
"Preambula" ne moraš ni da prevodiš, obično tako i stoji, kod Eterneta npr. (A i u ustavu je imamo, lolo).
Header se prevodi kao zaglavlje.
Payload se obično prevodi kao "korisnički podaci" ili eventualno samo "podaci".

celt ima jedan rad u ovom casopisu odakle prevodite (doduse hardverski, al svejedno red bi bilo da znam ovo) :)

srpske prevode ne znam doduse.

Znam bre, celte, da si u materiji, ne treba DOI :))
A prevodi su priča za sebe.

Moze li mi neko od ovih sto poznaju c++ da napisu isjecak kako cu porediti matricu 57000x3(moze neka i druga lahko je brojeve promjeniti) i da mi se izbaci red koji se najvise ponavlja

Стани, ред се понавља, у одређеном редоследу или бројеви које садржи ред или шта, но небитно.

Спорије, али легитимно решење које можеш да одрадиш са јако скромним познавањем Ц-а је да сваки ред поредиш са првим редом, запамтиш број понављања и индекс реда, број реда. Узмеш други ред, и поредиш га са свим преосталим редовима, видиш колико се пута понавља, и ако се понавља више пута од првог упишеш у променљиву "број_понављања" број понављања другог реда, а у "индекс_реда" упишеш индекс другог реда. Ако је мањи број понављања, остаје ти све како је и било и прелазиш на трећи ред. И понављаш поступак до н, где ти је н број редова.

Mogu ja to napisati, ali ce mi problem biti vrijeme izvrsavanja, ovo je jedan isjecak programa, a trebo bi mi sto brzi algoritam za ovo. Ipak ovdje treba uraditi 57000! poredjenja o to je ogroman broj. Ne bi meni predstavljalo problem da je u pitanju 100 poredjenja to se brzo izvrsava

Stvarno me razočaravate. ;-)
Evo hinta - reši problem kao arg max trodimenzijskog histograma. Ultra brza tehnika. Sapienti sat.

Pa lukse tebe cekam dugo da se javis, imas li ti kakav gotov algoritam koji ne bi trebao da izvrsi ovo porednje duze od 10 min pomozi kolezi

Pa, napisao sam ti dva reda gore algoritam. ;-)

Jebote ja ni ne znam sta to znaci jos ja nisam neki napredni level

Evo ti onda "prljav" način kako da rešiš: za svaki red izračunaj sledeću hash funkciju: proizvod svih elemenata i pomnoži sa L2 normom tog reda. Ok, kad dobiješ 1d reprezentaciju redova nadji histogram, pa onda nađeš arg max. Jebiga, arg max i 1d histogram moraš znati. ;-)

Iako sam ti napisao ovo, ne savetujem ti da radiš, nego savetujem ti metodu 1. Štap i kanap su loše inženjerstvo.

jebem li ga, ja bas ne znam da li je ovo taj arg max algoritam, ali ja bih napravio mapu. Kljuc bi bila ta tri broja. Prodjem kroz niz i svaki red tumacim kao kljuc ove mape. Svaki put suknem u mapu +1 za konkretan kljuc. Na kraju ce na kljucu kog je najvise biti i najveca vrednost. Da ne bi radio pretragu na kraju, napravis temporalni kljuc i temporalni maksimum i samo rokas poredjenje kada god procitas kljuc. E sad, dal je to taj algoritam, al ja bih tako odradio...

Mogu ja to napisati, ali ce mi problem biti vrijeme izvrsavanja, ovo je jedan isjecak programa, a trebo bi mi sto brzi algoritam za ovo. Ipak ovdje treba uraditi 57000! poredjenja o to je ogroman broj. Ne bi meni predstavljalo problem da je u pitanju 100 poredjenja to se brzo izvrsava
Pa kaži tako onda. Ja rekao imaš prilično oskudno znanje, pa da ti dam najbanalniji način. Ali onda ću ti kasnije detaljno napisati.

sad sam navaren sutra cu ti objasnit

ej gikovi, nadjoh ovaj oglas u mojoj beskonacnoj potrazi za poslom, pa ako ako znate nekoga kome bi bio zanimljiv, prosledite: http://jobsucher.jobagent.ch/m/singleresult.html?id=4141768

Za one koje mrzi da citaju - u pitanju je internship u cernu za gradjevince, elektronce i slicne podvrste, za leto 2014.

E, ne znam da li je ostavljan već link, ali ovde nema šta nema od nauke, pa i inženjerije, a imaju i sveže zbornike sa konferencija i te munje, ma sve:
http://gen.lib.rus.ec/