Prijava

Продаем јуницу зтелетом и половну фрезудса приколицома тражим да купим 100 бала сена додраним бика па дием на вашар са женом да јој купим лицидерско срце.

Купујем фрезу! Пошто?

Е, док мене онај Циле среди трактор кукуруз ће ми добије сколиозу!

Ко продаје трактор? По могућности црвени!

Путине, продајем прасиће, лепи к'о лутке. А можемо и да се пребијемо ако хоћеш, треба ми НПК ђубриво да имам ако зафали.

Та твоја пребијања остави за насилнике, кромпирићу!
Кажи ти мени лепо колико су, кол'ко теже и је л'и једу к'о лутке?

'Леб ти пољубим, пребијање ти је, како оно модерно кажу - размена.
Око петнест кила комад, продајем за двестатријес динара по кили, ал' теби дам за двестадесет динара. Једи умерено, мореш кашикицом да их 'раниш. Има једно лепо к'о комшијина мала ћера, ал' то је за кумашина обећато.

Не знам ти ја те твоје изразе, ал' сам изразити противник насиља!
Колико то дође у детелини? Не разумијем се у те ваше валуте

Исти му је мандрак, отприлике. Бала има око петнест кила, а кошта ту неђе од двестадесет до двестатријес динара по бали. Значи једна бала, једно прасе.

МАЛО!

Не пристај на ништа мање од бала за два и по прасета!

Може два? Што је мало, мало је...

Каква је детелина? Морам да размислим, добра сам душа, дао бих ти, ал' морају деца да се на'ране, мора нешта и да ми остане.

ДВА И ПО! Немо' да те сањам да си ми дошла кући са мање од два и по прасета по продатој бали :/

Каква је детелина? Морам да размислим, добра сам душа, дао бих ти, ал' морају деца да се на'ране, мора нешта и да ми остане.

Прва лига детелина. Зелена к'о Ирска. Свака трећа има четири листа. Знаш ти колико то повећава на добитку? 2+3+67+98=МНОГО!

Кромпирићу, добра ки лебац, ма и боља! Можеш да је ледеш на лебу!
Даћу ти уз сваку балу по тепсију пите, само нек буде два и по! Не смем се кући вратити, разуми ме!

Четири бале за девет прасића, последња понуда.
То му по матиматичарски дође 2,25.

Нек' иде живот, даћу под аренду земљу, нек' буде два ипо.

Знала сам да си добар човек! Ето, договорисмо се!
Него, како могу доћи до њих?

То бре! Ево руке! :пљује_у_шаку_и_пружа:

Него, како могу доћи до њих?

Доћемо ми камионом! Виш да нам је човек спустио цену што је више могао, а ти би и за превоз да га измузеш! Не може! Поштен сам ја човек, сељак, не дам да га искоришћавамо!

Ма то сам и мислила, човече божији, него ђе да дођемо, то питам!

Пајсад 'вако: имам ја прикол'цу што иде на Ладу у коју могу комотно да турим десет комада, то по овом јевропском стандарду да не трпе фрасове, ал' турим ја по петнајест комада у приколицу, и не буне се. Него, не рече колико комада хоћеш?
Значи ја довозим, преузимам детелину и готов пос'о.
Промена: Довезите ондак приколицу, спремиће жена неку зељаницу да се почастите мало.