Prijava

ja reko, mogu to da nadjem na internetu odmah kako je, ne znam te stvari napamet

Хах, ово је сјајно :Д

Мене ''плаше'' питања где треба да једем говна (у чему нисам вешт) о својим врлинама, манама и осталим срањима где треба у суперлативима да баронишем вероватно на енглеском, надам се да тога неће бити.

едит: касније сам видео последњи пост, о томе баш причам. јел реално да неко у 2013ој пита та срања са генеричким одговорима

sta ga znam, samo nemoj mnogo da se cimas na intervju, ili da se sekiras kasnije ako ne dobijes poso :)

pojedina pitanja, tipa ova da se hvalis, ili ova da se kudis, ne moraju da budu ovako eksplicitna, ali postoje. delimicno mozda i da te stave u neprijatnu situaciju da vide kako reagujes ili zato sto ni sami ne znaju sta da te pitaju...

Ма да, опуштено, и онако ми је ово први прави интервју, тако да, ново искуство у најмању руку :)

Nisam za dzunior divelopera, al ono, ponajvise se odnosilo na programiranje.
Mozgalice one standardne sto i po Zabavniku izlaze, tegovi, satovi, te jebade.
Programiranje nesto sa algoritmima za sortiranje i pronalazenje elementa u nekoj 2d matrici uredjenoj na specfican nacin - ovo isto ubrajam u mozgalice, bezveze je, a zanimljivo.
Neke standardne zezalice tipa sta ovaj program radi, zasto to ne radi i kako da proradi. Tj najcesce pointeri i sta treba da prosledjujes funkciji kao argument, a ako tu vec zaseres kako da popravis (nelogicno malo, al aj). Neke zajebancije sto oni rade konkretno - jednostavne stvari, cisto da vide dal si retardiran ili ne (algoritam, nisu me pitali da kuckam kod). Objektno, a sta ce ti objektno, zar ne moze sve proceduralno, dizajn petrns kad vec kazes da ne moze.
Kako odraditi mnozenje, sabiranje, faktorijelovanje na ogranicenim masinama.

ovo sto kaze salmonel su korektna pitanja za nekog ko pocinje da radi kao programer. ne vezana za programski jezik ili sistem, a opet proveravaju da li razumes sta je programiranje.

malo gluplji intervjueri proveravaju poznavanje napamet nekih stvari za koje oni misle da treba da se znaju napamet, sto je danas sa sveprisutnim internetom idiotizam. valjda ih nema toliko...

u guglu na intervju, koliko sam ukapirao imas vise test inteligencije nego programiranja... i onako ces da ucis neki njihov programski jezik cim krenes da radis, pa nema smisla da te proveravaju dal znas javu ili mikrosoft c++ ili ta sranja.

najkulja mi pitanja tipa, beograd je resio da okreci i renovira sve fasade svih starih zgrada po centru i sire. samo to znas od informacija. tvoja firma konkurise za posao. znas da su radnici placeni manje vise isto u svim firmama, a da ti imas farbu po najpovoljnijoj ceni. koliko bi trazio za posao, da budes siguran da nisi u gubitku a u isto vreme da budes siguran da ce da das najnizu cenu?

i intervjuer u guglu ti trazi da mu das procenu, brojku. aj da vas vidim programeri.

De malo pojasni kelte, dal hoce da im das bas brojku, tipa pestomilijonahiljada dinara ili relativno, tipa cena farbe + 1din.

Realno pojasni kelte malo, ovako ispada što kaže salmonela cena farbe+1din samo bih dodao na to + plata radnika zbog eventualnog minusa.

nema pojasnjenja, takvo je pitanje. recimo da pitas tako intervjuera, da bi reko, trazi se odgovor na informacije koje imas, to ti je to.

Pa onda ništa, prednost je što imaš jeftiniju farbu, cena radnika je opisana kao manje-više što znači da je razlika zanemarljiva, odgovor mu dođe isti kao što je gore napisano cena farbe+plata radnika+1(dinar, evro, franak). Tačna brojka ne može da se da, jedino da se uvede pramatar neki koji je zbir cene farbe i plate radnika što je nepotrebno doduše.

pa ne brate, ako imam najjeftiniju farbu, ja bih trazio kolko kosta farboa i jedan dinar. Sam cu da farbam, boli me paja, ne kazu kada treba da zavrsim, nisam na gubitku, sigurno sam najnizi takav.
E sad, sto se to ne ispati, jebiga, al kao sto kazes, ja sam dao odgovor na trazeno, nisam na gubitku i ispunio sve.

u guglu na intervju, koliko sam ukapirao imas vise test inteligencije nego programiranja... i onako ces da ucis neki njihov programski jezik cim krenes da radis, pa nema smisla da te proveravaju dal znas javu ili mikrosoft c++ ili ta sranja.

najkulja mi pitanja tipa, beograd je resio da okreci i renovira sve fasade svih starih zgrada po centru i sire. samo to znas od informacija. tvoja firma konkurise za posao. znas da su radnici placeni manje vise isto u svim firmama, a da ti imas farbu po najpovoljnijoj ceni. koliko bi trazio za posao, da budes siguran da nisi u gubitku a u isto vreme da budes siguran da ce da das najnizu cenu?

i intervjuer u guglu ti trazi da mu das procenu, brojku. aj da vas vidim programeri.

Ako ti kažem, daćeš nižu cenu od mene :D

Reme, ne zajebavaj se, idi pisi domaci, vidis da pitaju dizajn petrns na intervjuu.

E Salmonele, znam li te ja, al' da ne znam da si to ti? Može odgovor i na pvt. :D

Ma jok, nego sam prolazio kad ste cekali prosli put, a i moji neki slusaju, pa sam upucen koliko ste najebali lolololo

Ahahaha, da jeste nam jebao majku Kojić sa onim :D A što je najgore, imam i kolokvijum iz Osnova elektronike u nedelju, ne znam gde bijem.

Ako hoćeš da praviš jednostavne sajtove, bolje nauči više o CMS-ovima tipa WordPress, Joomla, Drupal. Doduše, može se sa njima napraviti i nešto složenije.
Sa WordPressom možeš napraviti sasvim kulturne sajtiće, bez previše poznavanja HTML-a, PHP-a itd.
Što se tiče pravljenja od nule, postoje besplatni HTML editori, ima ih po netu, potraži.

WordPress je jako lagan i lako je modifikovati ili naučiti da modifikuješ postojeće templejtove. Primer sajta izrađenog preko WordPressa ti je Vukajlija.

mnogo mozgate a niko da da cenu. procenite, jebi ga, kolko ce da kosta to :)

boga oca.

A, ne, ako cemo realno, nema Bg te pare, previse to kosta. Trazio bih pun budzet. Znaci 150 milja evrija.

recimo salmonel, to je odgovor sto ne zele da cuju. ono sto zele da cuju je 1,2,3,5 ili x € po ofarbanom kvadratu (za koji znas koliko kosta, za razliku od broja zgrada i zidova u bg)

imaju milion takvih testova, gde imas nepotpuno resenje, ali trebas da odeberes ono koje ti je vise pod kontrolom, za koje imas vise informacija.

ovo je samo jedno pitanje sto mi rekli, inace pojma nemam kako izgleda ceo intervju, nisam nikad bio na intervjuu (bio sam u gugl centru ovde u cirihu samo u poseti) :)