Prijava

Kupio sam politikan zabavnik samo nekoliko puta, ali sam se citajuci ovo setio jednog davno neresenog pitanja. Mozda bi neko od vas mogao da ga posalje, pa da mi kaze odgovor kada stigne, posto kao sto sam rekao, ne kupujem PZ.
Naime, grb mesta Berkasovo kod Sida, na sebi ima crnca koji macem probada katolickog svestenika. Sta to znaci? Kakva je to simbolika?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/f/fe/Berkasovo(%C5%A1id)_grb.jpg

Krađa automobila pošla u neželjenom smeru.

Vaistinu interesantno pitanje.

imam oko 50tak brojeva. a samo sam kupio svega 10tak.
ostalih 40 su iz osamdesetih, kobjašnjavaju mnogo baš.

http://politikin-zabavnik.rs/pz/novibroj
Pa fina im je stranica :)

Imam preko 200 zabavnika, skupljaju prašinu :)

Kupio sam politikan zabavnik samo nekoliko puta, ali sam se citajuci ovo setio jednog davno neresenog pitanja. Mozda bi neko od vas mogao da ga posalje, pa da mi kaze odgovor kada stigne, posto kao sto sam rekao, ne kupujem PZ.
Naime, grb mesta Berkasovo kod Sida, na sebi ima crnca koji macem probada katolickog svestenika. Sta to znaci? Kakva je to simbolika?

Ne znam zasigurno, ali logika se sama nameće. Taj belac na grbu je neki sveštenik misionar, koji je mučenički nastradao u Africi. Napravili od njega sveti paprikaš crnci.

Ne znam zasigurno, ali logika se sama nameće. Taj belac na grbu je neki sveštenik misionar, koji je mučenički nastradao u Africi. Napravili od njega sveti paprikaš crnci.

Да ал' ово је грб места из општине Шида, јел' мислимо да смо црнци ил' шта ?

Да ал' ово је грб места из општине Шида, јел' мислимо да смо црнци ил' шта ?

Pa slave tog sveca, a njega poždrali ljudožderi, jednostavno...

У Забавнику се увек може наићи на нешто што не би нашао ни у најдубљим дубинама интернета. Заправо, код мене је Забавник увек био почетна тачка у тражењу нечег. Куповали смо га редовно неко време, имам око 200 бројева и увек узмем да излистам, имам чак и десетак бројева из седамдесетих

Aj neka neko iz Srbije pošalje imejl Zabavniku, prije će stić no odavde iz Crne Gore, znači za temu "Šta bi bilo kad bi bilo..." a pitanje glasi "Šta bi bilo da je Tesla jebao?".

Имао је више стрипова него текстова за разлику од данашњег.

Politikin Zabavnik... Otkako sam ga prvi put kupio, negdje prije 10-ak godina, zavolio sam ga. Dobro, u početku sam čitao samo stripove, a vremenom kako sam odrastao, i ozbiljnije članke, a prekretnica je bila negdje u 1. srednje kad sam ga čitao od korice do korice. Imao sam i ukoričene sve brojeve od 2002. do 2008. godine, čuvam ih u Trebinju, nisam htio na faks da ih donosim, da se ne zagube negdje. Šta znam, akciju podržavam, razmisliću o nekom pitanju koje me interesuje, pa ću da im ga pošaljem i da ga okačim ovdje, a ako Bog da, kad mi odgovore, okačiću i odgovor. Sve u svemu, to je list koji itekako odskače od ostatka domaćih novina i stvarno je "za sve od 7 do 77" kako i sami kažu, tako da ga vrijedi dodatno pomoći i sačuvati.

Заправо, код мене је Забавник увек био почетна тачка у тражењу нечег.

Ово. Фина тема, оставићу предлог овде чим ми нешто падне напамет.

Meni fale fantastične priče, bile su kul, ima ih u zabavnicima iz sedamdesetih i osamdesetih. Kao redovna rubrika.

Могли би да врате Ларсона.

Pa da, pošalješ pitanje i spasiš magazin, zvuči savršeno logično...

Molim Danijelu iz Zmajeva da mi vrati osamnaest brojeva politikinog zabavnika jer je to bilo mnogo skuplje od njene picke u to vreme.