Prijava

Treba razlikovati umetnost koja pokušava da pošalje poruku ili podigne nečiju svest o nečemu, od čistih izliva nečega nazovi umetnika.

ovo sto je don_brate rekao... lako je pljuvati po bilo cemu, al umjetnost je argumentovano pljuvati, ono kao imas neki stav iza kog stojis.

a ne samo pokazes prstom, ovo jeste umjetnost, ovo nije... i stavis tacku.

Кад је реч о уметности, за мене је све то једно обично говно. Када је реч о "уметности" тог неког "алтернативног" и "концептуалног" типа мислим да је то нека врста ретардираног пролива. Ево зашто. Кад се исереш ко човек, буде ти лакше. Када имаш пролив, и није ти баш добро. Јес да је лакше, али знаш да је пролив ту ако имаш неки поремећај у стомаку. А поремећај треба што пре удаљити од себе.

@ merci

Nije mi cilj pljuvati po umjetnosti, ali baš umjetnosti, nego pljuvati (grub naziv, ali ako ti to tako nazivas ok) po ovim k'o fol umjetnicima.

@En_Dotter.

Shvatamo i mi da si ti bolestan (fizički, naravno, bez uvrede) i da ti je potrebno da to sranje izbaciš iz svog organizma, ali ne moraš baš ovde. Popij neki čaj, biće ti bolje.

teodora stamenkovic mmmmmmmmm sexy kraljica

Odlična ti je tema Srkletniče, eto, na primer, ja sam jedan od tih kenjatora i nazovi umetnika koje pominješ - u komisiji od osam profesora likovne akademije Novog Sada jednoglasno su odlučili da moj desetogodišnji rad zaslužuje priznanje i prijem u članstvo Saveza udruženja likovnih umetnika Vojvodine. Sem toga, moj rad je uvršten u monografiju grada Diesen-a u Nemačkoj, a u istoj državi sam proglašen jednim od 5000 najznačajnijih umetnika XX veka. U Mađarskoj mi je rad primljen u Muzej savremene umetnosti (To je ona ružna zgrada na Tgru heroja), a u Holandiji me veoma dobro poznaju po umetničkim knjigama. Objavio sam jednu zbirku pesama, a pomalo sam pisao i na Vukajliji.

Ah, da ne zaboravim, pri prijemu u SULUV je od mene zahtevano da pokažem poznavanje umetničkog crtanja, slike nisu tražili.

Ne seri po onom što ne poznaješ pre nego što pročitaš barem jednu informaciju o tome - nije performans samo kad umetnik izvadi sisu ili kitu pred masom na trgu...

Nije mi cilj pljuvati po umjetnosti, ali baš umjetnosti, nego pljuvati (grub naziv, ali ako ti to tako nazivas ok) po ovim k'o fol umjetnicima.

mozes ti to sto radis nazivati kako hoces, al poenta je da nikakav stav nisi iznio, samo si okacio klip neke ''k'o fol'' umjetnice koja se skida i oblaci. i sta s tim?

dakle, prije nego otvoris temu tog tipa prvo se malo upoznaj s problemom, pogledaj par sajtova, vidim imas internet, formiraj stav o konceptualnoj umjetnosti, obrazlozi ga...

e onda dodji da kazes kako je neka ''k'o fol'' umjetnica napravila klip na ju tubu za koji ti kao poznavalac umjetnosti smatras da nije umjetnost bla bla bla...

Merci, ona mi je bila tu, već sam naveo da nije jedina na koju sam naletio za koju mislim da ne treba sebe da naziva umjetnicom.

U naslovu sam naveo lijepo "umetnici" xxi vijeka. Tu spadaju i "muzičari" koji su svoju umjetnost bazirali na dubstep, terrorcore, breakcore i slično. Nedavno sam slučajno sa društvom uletio na neku svirku brazilca čija muzika se zasniva na njegovim "pfkanjem" i udaranjem mikrofonom po tijelu. Znači užas, a gomila hipsterčića sa ogromnim ljubičasto-crvenim cvikama okupljena u prvi red upućuje uzvike oduševljenja.

Pa recimo i po ovim talent show-ovima po cijelom svijetu možeš naići na te neshvaćene grupe umjetnika. Od onih koji se režu, koji jedu sijalice...itd

Kako na primjer ovog Igorrr-a da shvatim, šta je to dobro kod njega pa se ljudi toliko oduševe slušajući njega. http://www.youtube.com/watch?v=gWca1X7nFGo

To tvoje: "Konceptualna umetnost je nedostatak inteligencije i glup pokušaj da se privuče pažnja" je u rangu sa klasičnim verskim, političkim, rasnim, seksualnim, manjinskim, polnim i ostalim stereotipima. Samo što se ovo i ne može nazvati stereotipom. Par, tebi, neshvaćenih umetnika ne čine ceo ogranak umetnosti.

opet nista nisi obrazlozio. jbt... ne svidja ti se neki pravac muzike, ne slusaj je!

kad smo vec kod alternative u muzici, meni ovo recimo budi totalno suprotne emocije od tog sto ti opisujes...

http://www.youtube.com/watch?v=sVPVbc8LgP4

@ Bruce
Prijatelju, uredu to, kad ti prođeš sve to, i kad te kvalitetni ljudi pohvale i daju ti zeleno svijetlo.
Ali evo primjer moje poznanice.
Ona završetkom osnovne škole dobiva bijesan fotoaparat. Počinje sa slikanjem sebe, gdje god stigne. Ubrzo počinje slikavati i prijatelje, okolinu. Ubrzo se pojavljuje i njen fan pejdz gdje svakodnevno kači fotografije (koje realno su dobre samo zbog dobrog fotoaparata, ali tu nema nje, a zar umjetnik nije onaj koji sebe unese u svoja djela). Nedugo poslije toga dogodila se i ogromna poplava u mom gradu. Lijepo je cura izašla i slikavala šta je stigla. Preko prijatelja je dobila i izložbu u Zetri, ovdje u Sarejevu ( a nije to mala stvar).
I hajde, odem da vidim šta je to. Prvo j predstaviše, mlada umjetnica, potom intrvju i uvedoše nas u salu gdje su okačene fotografije. Pregledam pedeset fotografija. Da bar ima neka poruka, da bar nešto govori njeno fotografisanje. Ništa. "Bila poplava". I zbog takvih sam pokrenuo ovu temu. Je li vam sad imalo jasnije da ne želim ružno govoriti o onima koji i jesu pravi umjetnici, nego o ovakvim slučajevima.

Stefane, ne čine ali ipak kvare sliku pravih koceptualnih umjetnika, nazivajući sebe istim.

Svoju poruku unese u djelo. Preko djela na originalan način prenese svoje osjećaje, svoja shvatanja.

Колико смарају ове пљувачке теме, С М А Р А Ј У О Б И Л Н О ! Само неко пљување и смарање и ништа не ваља, бла бла бла, смооооооооооор.

Jeste, nije mi jasno šta želiš reći. Jesu prve dvije slike tu zbog izraza lica ili?

Vrlo često naletim što na netu što na tv-u na neki umjetnički akt od strane konceptualnih umjetnika. Zašto nedostatak inteligencije, i glup pokušaj da se privuče pažnja ljudi danas nazivaju umjetnost?

OVo je tvoj uvodni post, nejasan mi je pa deluje kao da si i mene prozvao. Moj kolega i ja smo u varošicu od osam hiljada stanovnika za poslednjih 12 godina doveli preko 120 svetski poznatih umetnika performansa iz celog sveta - od Japana do USA, bukvalno ceo svet. Većina su akademski obrazovani, a uglavnom i iznad toga. Oni se bave upravo konceptualnom umetnošću jer je to umetnost današnjice.

To što si uspeo da nađeš na netu ili na tv-u je posledica opšte nekulture medija u Srbiji gde umetničku redakciju dobije onaj ko je zakasnio na sednicu uredništva ili ne prati fudbal i tenis. Veruj mi da se svakodnevno borim sa ljudima koji u konceptualnoj umetnosti vide samo one najekstremnije i nejgore slučajeve kao što je jedan neimenovani lik iz SKC-a koji je sebe čak uspeo da ubaci na Wikipediju kao istaknutog umetnika iz Srbije, a sve što on radi je da izvodi neke kvazi rituale i secka se žiletima. Ne čudim se ni toj tvojoj koleginici - verovatno je stranački opredeljena ili ima nekog prijatelja sa lovom. Sirotinja i umetnost idu ruku pod ruku već vekovima.

Skoči časom na link na mom profilu ba vidi šta ja radim, možda malo promeniš mišljenje. Možda i ne promeniš, ali barem ćeš imati još malo informacija...

јеботеееее ај замоли неког да ти закључа тему, не увлачи се дубље, почињеш да биваш смешан.