Prijava

Eh, da ne zaboravim - ovo što ta cura radi u BG je samo jeftini senzacionalizam. Bar da je nešto originalno, nego je to Vlasta Delimar raidla po Hrvatskoj još pre 15 godina...

http://www.kontejner.org/walkthrough-as-lady-godiva

Moja greška što nisam pod navodnike stavio "konceptualna umjetnost" jer sam baš na to mislio što govoriš. Mediji objavljuju glposti i svrstavaju u umjetnost.

Pogledaću evo link. Nemam ja tu šta mjenjati mišljenje. Ja cijenim moderne umjetnosti, i postmodernizam i k. umjetnost, ali i dalje ću biti protiv ovog svega što sam naveo prije, što smatram nekvalitetnim.

Sem toga, moj rad je uvršten u monografiju grada Diesen-a u Nemačkoj, a u istoj državi sam proglašen jednim od 5000 najznačajnijih umetnika XX veka. U Mađarskoj mi je rad primljen u Muzej savremene umetnosti (To je ona ružna zgrada na Tgru heroja), a u Holandiji me veoma dobro poznaju po umetničkim knjigama.Objavio sam jednu zbirku pesama, a pomalo sam pisao i na Vukajliji.

Ово су завидна признања, свака част. Добро, сем последња два, то раде разни.

ali i dalje ću biti protiv ovog svega što sam naveo prije, što smatram nekvalitetnim.

Ovaj deo ti ne mogu osporiti - tu si skroz u pravu, zato i rekoh da je dobra tema.

Stivene, to je samo da upotpuni paket :)

Bruce, ti znaš šta radiš i pretpostavljam odvajaš puno vremena na svoj rad (Što bi trebali da rade svi koji žele kvalitetno djelo. Baš kao i definicije ovdje, treba sjesti i prokontati šta hoćeš, a ne samo napisati prvo šta ti naleti ). A taj tvoj rad ima poruku, i svako koga zanima taj vid umjetnosti bi trebao da to shvati i poštuje.

Hvala lepo, samo sam hteo da istaknem da postoje i oni koji ozbiljno shvataju konceptualnu umetnost, a ne bave se njome zato što ne umeju da slikaju :)

Jeste, nije mi jasno šta želiš reći. Jesu prve dvije slike tu zbog izraza lica ili?

Ne, to sam stavio zbog tog tvog poređenja. "Nazivaju sebe tim i kvare sliku pravih".

Бруце, ништа ниси рекао што већ неки други уметник није рекао да оправда своју "уметност". То што је та лолцептуална уметност уметност данашњице не чини је ништа бољом од било које друге. То што је ретардирана по дифолту је моје мишљење. Ако ћемо искрено, кубизам ми је чак гори од овога.
Та своја признања можеш само да показујеш другим уметницима/критичарима и некима што желе да изгледају паметно. Да сам глуп за уметност, јесам (или сам препаметан па не могу да се дивим тој појави). А да је концептуална уметност глупа до бола је чињеница. Да је заиста тако добра знали би за њу и сељаци, али не само знали, већ би и рекли да им се свиђа.
Та "уметност" ме некако подсећа на "алтернативни филм", где ако ниси укапирао си глуп ко курац, а заправо ако си укапирао не смеш да кажеш да не испаднеш глуп, јер можда није то то. И онда само климаш главом и дивиш се будалаштини.
Од свих гупавих праваца у уметности овај је на врху глупости.
А, ако стварно мислиш да је ова уметност нешто, леба ти објастни. А не кроз те неке папириће признања и изложбе јер свако може да направи изложбу својих брабоњака ако има везу (да се не лажемо) и постане неко мудо (не улазим у то да ли си ти имо везе или не, и не занима ме, ако ћемо искрено). Свако време жуди за неким новим уметничким правцем и налазе разне начине да нешто гурну. Ово је гурање ваљка кроз рупу за коцку.

super si ovo napisao Dottere.

to sto ti imas savrseno misljenje o umjetnosti kao skupu ljudskih gluposti samo govori o tome da ne ostavljas nikome prostora da te ubijedi u suprotno, pa cemu onda trositi rijeci...

А да је концептуална уметност глупа до бола је чињеница. Да је заиста тако добра знали би за њу и сељаци, али не само знали, већ би и рекли да им се свиђа.

hahaha Ko ovo opovrgne, dobija performans "pivo ispred dragstora" od mene!

Eh, da ne zaboravim - ovo što ta cura radi u BG je samo jeftini senzacionalizam. Bar da je nešto originalno, nego je to Vlasta Delimar raidla po Hrvatskoj još pre 15 godina...

kolko ja kapiram, konceptualna umetnost baš i ne insistira na originalnosti i autrostvu, naprotiv, ideju je moguće rekreirati u bezbroj varijacija, tako da ne znam otkud tebi, kao konceptualnom umetniku za kakvog se predstavljaš, ovakva izjava...

čak i da je tamara rekreirala, a nije, to za njenu šetnju ne bi bila nikakva diskreditacija...

Ма шта ту имаш философирати, уметност је умрла негде око Другог светског рата. Све остало је исеравање мозгова који су завршили "високе чколе". Част екстремно ретким изузецима.

А докле више са овим пљувањем? Те ово бљув, те оно бљув, дајте неку тему без наводника. Баците мало у фокус људе који стварно раде нешто вредно спомена, било да су они музичари, улучни уметници, или које какве пичке материне. Дајте нешто нормално ако вам се стварно отвара тема. Урадите то иначе ћу дугасим свих 6 сервера Вуке. Јер ја можда немам везе са уметницима, али ја сам легија, ја не праштам и ја не заборављам. И ја сам анониман, паааа бар за већину људи овде.

Па ја контам да је то и поента теме, "што се форсира нека бљув голотиња без поруке кад то имамо на интернету а не нека кул уметност."

Nelordizam od teme. Enivej.

Otvarač teme verovatno nikad nije imao dodira sa teorijom književnosti, i generalno nema pojma o veltanšaungu. Svi pravi umetnici su bili van svog vremena, te su tek nakon svoje smrti, zajedno sa svojim delima, proglašavani fiksnim reperama za nadolazeće kreacije. Koliko god tebi savremena umetnost izgledala prostački, nakaradno i groteskno, sa istim kritikama su se susretali pisci avangarde i ostalih pravaca jer su stvarali nešto novo.

E, samo što je narod, 'nači šire stado, naviknuto na predvidivu "defoltnu umetnost", tj. fiksne repere postavljenje decenijama, nekad i vekovima unazad, i ne mrda im se bulja iz komfora koji su stvorili, to je druga stvar. Ja sam uvek za novo.

Па ја контам да је то и поента теме, "што се форсира нека бљув голотиња без поруке кад то имамо на интернету а не нека кул уметност."

a sto se onda otvara bljuv tema kad moze da se otvori kul tema koja forsira kul umjetnost?

a sto se onda otvara bljuv tema kad moze da se otvori kul tema koja forsira kul umjetnost?

ЗАТО ШТО НЕЋЕТЕ ДА ГЛЕДАТЕ ЛЕПУ УМЕТНОСТ!!!!12324134
Не занимају вас лепе ствари, него сензације, занима вас да вам неко каже: То брао матори, како си то направио, нашао, баш си цар...
Не занима вас да слушате музичаре који немају албум, да читате непознате писце...

Мсм не кажем теби, него генерално, само овако ефикасније звучи. лололо

@Marvellous
Lijepo pročitaj sve što sam pisao pa onda piši. Nisam otvorio temu da pljujem po umjetnicima, bilo kakvim, ali baš umjetnicima koji znaju šta rade, i koji se trude da svoja shvatanja i svoje ideje prenesu na svoj način publici. Otvorio sam je zbog onih koji sebe nazivaju umjetnicima, a to ne zaslužuju. Mislio sam da će vas još to shvatiti i linkati ovdje te "umjetnike", i recimo na taj način zaštititi prave umjetnike.

I još nešto, po tom tvom komentaru ispada da su oni svi umjetnici, a mi glupani cemo to shvatiti tek za nekih 30,40 godina kad oni odu na onaj svijet?

I još nešto, po tom tvom komentaru ispada da su oni svi umjetnici, a mi glupani cemo to shvatiti tek za nekih 30,40 godina kad oni odu na onaj svijet?

ne, ne svi, samo oni najbolji ce da isplivaju. vrijeme jeste najsigurniji pokazatelj, samo ga mi nemamo dovoljno da gledamo finale.

Pa merci to je i poenta teme, da kačimo one koji neće isplivati, koji nisu ni U od umjetnosti.