Prijava

Најволим кад дефка остави утисак на мене, а кратежима се то слабо постиже. Дуге дефке фтњ.

Logično je da žemske ne volu krateže

U pravu si, kratkim se rijetko kad može ostaviti utisak.

Има добри', није да нема, ал' ове се памте.

Има добри', није да нема, ал' ове се памте.

Ope' ti

Šućmurasto kod mene, mada primetio sam da su ove duže bolje ocenjene, krateži (koji su uglavnom sleng) su očajno prošli ili ljudi vole dobar primer, a to kod mene neš naći :)

Svakako je kvalitetnija definicija koja je bar neko vreme provela "kiseleći se" u Wordu. To se pogotovo odnosi na dugačke.

tu ima nekolicina autora koji vrte maltene jedno te isto

Pretpostavljam da se ovo odnosi na Tarzaniju o kojoj ne znam ništa, ali i ako se ne odnosi na Vuku, definitivno je primen(l)jivo, za početak mogao bih da se prepoznam ;-)))
Ipak postoji nešto što se zove stil pisanja. Pa kad navikneš ljude na svoj prepoznatljiv stil, oni negoduju ukoliko počneš da ga menjaš... da opet citiram deo iz istog PVT-a

Mnogima smeta moje preterano linkovanje batice i brate, oslovljavanje koje privatno ne koristim, a sa druge strane kada to izbacim iz primera, neki me opominju zašto toga nema. Jedno vreme je tako bilo sa šefom, imaginarnim likom (jer ja šefa nemam) kojeg sam dosta eksploatisao u svojim definicijama i primerima, evo ti jedna na tu temu, ta je malo duža :http://vukajlija.com/prokletstvo-autora

Ja pišem u Word-u defke, šta je tu loše? Prosto, u Word-u imam trenutno oko 200 pojmova koje treba definisati. Kad rešim nešto da objavim, zažmurim, jednim prstom skrolujem mišonju, drugom rukom spustim kažiprs' na ekran, pa gde padne...

Sastavim čak i one najduže za nekih desetak minuta. To je to. Sumnjam da iko glanca svoju defku danima, ne preterujte. Ok, ako mi dođe, pa sastavim dve odjednom (a ne objavljujem više od jedne definicije dnevno) dogodi se da ovu što ostavim za sutra ponekad dodatno preuredim, dodam primer, šta li.

Ovo se odnosi na duže defke. Sve kratke idu iz glave na sajt.

Uglavnom, složili smo se... duge defke ostavljaju utisak, kratke najčešće nasmeju i lakše su za čitanje, ali mislim da je prava mera Naslov+kratko telo+kratak primer (Spavanje, Moja baba...)

To za ostavljanje utiska... Po meni i kratka i duga defka mogu da ostave utisak
recimo na mene su najveći utisak na sajtu ostavile Dvojka, Moja Fioka i Šahovska emisija od dužih, ali ne mogu da kažem da Deliti kupatilo s matorcima, Spavanje i ...ko konj nisu ostavile utisak...

Ali kao što Agilni kaže, najbolje defke i najlakše za čitanje su Ime - Telo u 2-3 rečenice - Primer u vidu razgovora ili 2-3 rečenice
i još bi dodao da preterano linkovanje muči, jer stvarno volim da pročitam sve linkove, a kad vidim više od 5 defka mi postaje mučenje za čitanje, i smara to pomalo

3-4-5 linkova sasvim dovoljno

Ове дугачке дефиниције су већином гола говна, јер популарност остварују на основу скретања пажње читалаца са суштине. Неко проба да дефинише појам, који и неће нешто добро проћи, па онда удари по некој јебачкој саги и ето је на насловној. Зашто? Зато што неко сматра да је дефиниција добра уколико привуче пажњу небитним стварима, а не самим дефинисањем појма. Док, прави мајстори заврше дефиницју у једној или две реченице и кратким примером (ако је уопште и потребан). Што се мене тиче кратко и јасно и то је права дефиниција и мерило квалитета. Ови што нишане да добију пулицера си промашили место за качење својих дела што се мене тиче.
Имам и ја дугачких јер ми се некада просерава, али се трудим да буде што краће могуће.

En_Dotter
Ове дугачке дефиниције су већином гола говна, јер популарност остварују на основу скретања пажње читалаца са суштине. Неко проба да дефинише појам, који и неће нешто добро проћи, па онда удари по некој јебачкој саги и ето је на насловној. Зашто? Зато што неко сматра да је дефиниција добра уколико привуче пажњу небитним стварима, а не самим дефинисањем појма. Док, прави мајстори заврше дефиницју у једној или две реченице и кратким примером (ако је уопште и потребан). Што се мене тиче кратко и јасно и то је права дефиниција и мерило квалитета. Ови што нишане да добију пулицера си промашили место за качење својих дела што се мене тиче.
Имам и ја дугачких јер ми се некада просерава, али се трудим да буде што краће могуће.

Ne bih dodavao ništa više

V for Vagina

Evo htedoh upravo da te pomenem kao primer za najbolji oblik definicija po meni :D

Ja pišem u Word-u defke, šta je tu loše? Prosto, u Word-u imam trenutno oko 200 pojmova koje treba definisati.

И ја записујем појмове у Ворду, ставим и кључне речи па у налету инспирације саставим дефку за 10- -15 минута па одатле само копирам на вуку и онда обавим линковање... Него сам конкретно мислио да не пишем дефке из делова и више дана. Оно што дефинишем дефинишем из цуга јер ако не иде онда је исиљено и осуђено на просек или на брисање.

Sastavim čak i one najduže za nekih desetak minuta.

То је то.

Sumnjam da iko glanca svoju defku danima, ne preterujte.

Покушао за неке и онда их избрисао и потпуно другачије написао из цуга. Не иде. Једино што неки пут дефинишем нешто али немам инспирацију за иоле нормалан пример па оставим да касније додам.

Verovatno i nema mnogo raje koji lickaju definicije, u wordu sam pisao samo za kup jer ne možeš da objaviš odmah. Iako ne mora ni to da bude loše, "Sindrom zalutalog putnika" sam seo da pišem i stvari su malo izmakle kontroli, da mi je pukao browser ili slično, čisto sumnjam da bi imao živaca da krenem ispočetka.