Prijava

Па оно ја волим кад је дефка добро написана. Дакле ово што кажеш, да не буде твитер стајл код кратких а да не буде ни проке(љ)њ код дугачких. Али ми се некако више свиђају ове кратке, досетљиве, зато што са јако мало речи носе можда не толику значајну поруку али нечији јасно истакнут став у вези нечега, или проницљивост, цинизам, бритак и чист хумор.... Не кажем да дуге дефке то немају, него више волим кад је онако бум-цак, просто и са мало речи, а замисли те или те насмеје, ко ''Београде добро јутро'' Душка Радовића.

ja puno više volim kratke defke, onako neki fin sleng fino definisan, mada nikad me neki sleng neće oduševiti kao neka fina dugačka definicija, al rijetko ćeš naletiti na dobro napisanu dugačku defku, zna se ko to dobro radi na vuki i te i čitam

Валто, такве кратке пише максимум три-четири аутора. Тренутно се аутори кратких дефиниција такмиче ко ће глупљу дефиницију да напише.

ja volim da citam dobre definicije. duzina, debljina, sirina, visina, dubina, ime autora i slicne gluposti nemaju nikakve veze sa tim da li ce meni definicija da se dopadne.

иде ми на курац привлачење пажње оваквим насловома

Реме
Валто, такве кратке пише максимум три-четири аутора. Тренутно се аутори кратких дефиниција такмиче ко ће глупљу дефиницију да напише.

Па добро, није то питање, ја кажем шта волим да читам, смир' се ба, уживај! :)

Što se tiče čitanja, čitam sve, ali moram da primetim da velika većina dugačkih definicija obiluje proseravanjima i bezveze nabacanim tekstovima, tako da nemam utisak da čitam definiciju već Rat i mir, i zbog toga mi više odgovaraju kraće definicije. Naravno, ima nekoliko autora koji pišu dugačke defke koje me oduševe, ali oni su, nažalost, u manjini.
Što se tiče pisanja, na početku sam isprobavao duže, i jednostavno mi ne leže, retko kad uspem da sklopim ideju u glavi i da je napišem kako treba. Zbog toga sam "specijalizirao" da pišem kratke, red-dva telo, red-dva primer i to je to, em ne gomilam nepotreban tekst bezveze, em ljudi više čitaju.

pišem srednje dugačke defke ali mrzim da iste takve čitam lolo

Uglavnom pišem ove tekstaške, krateži su smorili. Nerijetko imam i po 30 karaktera u defki.

ја имам пар идеја за неко дугупругашко бацање хејта ал' ми се не да сести и то одрадити, зато и пишем ове кратке, не да ми се јебига, ону једну дугачку што сам се накануо да напишем су и одабрали тако да могуће да се у мени крије неслућени потенцијал за скрибоманство

Више за дугачке али добро написане. Тих се сећам увек. Ове кратке ми брзо испаре, мада има и добрих кратких. Престао сам да пишем одавно а кад пишем, то је онда неко срање набацано само. Писао бих дуже да имам инспицарију или неке приче дугачке само не знам како ће то примити аутори. Задовољан сам како ми је једна прича пласирана.

Пишем дугачке у задње време, а волим нешто краће, ове дуге умеју да почну да миомиришу на Тарзанију (немам ништа против сајта, ал' није фора да 40 сајтова гура исти фазон).

Rosoneri
иде ми на курац привлачење пажње оваквим насловома

Ma, Rosoneri, ćeranje šege, sve su ovo bitovi... ;-) nisam ja zaljubljena tinejdžerka u PMS-u pa da mi je pažnja preko potrebna.

Волим да прочитам добру дугачку дефку, али смислену, којој је сваки карактер оправдан. Врло сам избирљив по том питању, тако да чак и добар део аутора дугих дефки у које се пола сајта куне стварно, али стварно не подносим... Мсм не њих, него њихово писање. лоло

Дајем плус на свакаква гомна, јер и нема превише дефки каквих ја волим, а то би био неки олд скул хумор са поентом, заплетом, занимљивим закључком, занимљивим повезивањем.
Јебо дефку ако се темељи на поређењима, или на ха-ха ефекту, мада није да не пишем такве дефке.

Значи дефка да би ми ушла у омиљене, мора да ми погоди тачки. лолололо
Значи техника, а ако има и величину охохох, ја сам срећна дама! лооло

Ne slažem se ni ja sa naslovom. Kod pisanja definicija dužina upravo traži dobru tehniku, al' da ne serem sad :)

Kratež, ali kvalitetan, traži dobru ideju, misao koju pljuneš odmah na sajt, a ne lickaš je u Word-u. Veliki respekt ljudima koji konstantno pišu kvalitetne kratke defke, jer im očigledno ne manjka ideja. Opet, među kratežima ima i više smeća, jer je linija između vrhunskog krateža i ogromne gluposti baš tanka.

Dodao bih da nemam ništa protiv onih defki koje promene jedno slovo u izrazu, ako se to nekako posle duhovito poveže sa "ispravnim" izrazom. Uostalom, Sarmagedon je jedna od najgotivnijih reči :)

Duže defke valjaju od samo par trenutno aktivnih autora. Tu je manje smeća, ali i mnogo šablonskih proseka.

Što se mene lično tiče, 80% defki su mi srednje dužine (jasno telo defke i neki manji ili veći pirmer), a po 10% su krateži i eseji.

I tri put ura za DIVI GAVAJO defke, u inat Luksu :)

Ne slažem se ni ja sa naslovom. Kod pisanja definicija dužina upravo traži dobru tehniku, al' da ne serem sad :)

A kako drugojačije da metnem sehi aluziju u naslov, a, a, a? ;-) Narafski da mora tehnika da bude i u jednim i u drugim. Znam ja da pogolema dužina zahteva značajnu tehniku za manevrisanje istom, ako me razumeš lolo

među kratežima ima i više smeća, jer je linija između vrhunskog krateža i ogromne gluposti baš tanka

+1

I tri put ura za DIVI GAVAJO defke, u inat Luksu :)

:P

Ni tehnika ni duzina nisu vazne... vec cum to jest sadrzaj izasranog u definiciji kako nas dobri Bog uci "mnozite se ljudi!" oplodjavanje semenom je vazno a ne sam cin jebanja...
Definicija mora da plodi...

Кратке увјек..

U kraćim definicijama se moraš nekako više potruditi da ispadnu genijalne, treba sabiti taj humor u rečenicu-dvije a da izgleda odlično.

....mada volim i duge, ali moraju da budu dinamične, bez obzira da li su duhovite ili jebitačno ozbiljne.

Pišem kratke jer sam tako u mogućnosti. Inače sam ljubitelj minimalizma. Ispalim je direkt iz glave, nikad nisam upisivao na telefon ili na papir, pa kako ispadne... Imam par dužih, al duže su samo zbog primjera koji se sastoji uglavnom od dijaloga. Duža definicija zahtjeva više truda jer treba da bude pregledna, da stalno drži pažnju čitaoca, da ima efektan početak i kraj, te da u sebi sadrži bar 2-3 momenta koji će izazvati osmjeh. Znači, cimanje. Samo jednom sam u duelima na zadanu temu pokušao tako da se iscimam, nije skroz loše ispala, al meni lično izgleda isforsirana. Postoje na sajtu autori koje to rade dosta bolje i neka ih... Što se tiče čitanja, volim i jedne i druge, normalno da više čitam ove kraće, al nekad mi baš fino legne neko opširno pisanije. Eto tako...