Prijava

Bez čovječanstva, a ako ne nastane neka druga inteligentna vrsta, život na Zemlji će sigurno jednog dana propasti. A sa čovječanstvom, ako ono bude mudro i pametno, moguće je da će život postati trajna kategorija, ne samo na Zemlji, već i u svemiru.

Jeste, čovek se ubi da očuva i poboljša ono šta ima. Nestaju životinjske i biljne vrste, izvori nafte se iscrpljuju do krajnjih granica, ozonske rupe proširuju, pijaće vode je sve manje, otapaju se glečeri i šire pustinje, na planeti je sve više onih koji žive da bi jeli, zatrpava nas plastični i toksični otpad, iskorenili smo koleru i kugu, ali zato nas tamane rak, sida i srčana oboljenja...Da, spremni smo da osvajamo i svemir! Zar ne shvataš da je čovečanstvo u onom pravom smislu svog postojanja malo skrenulo sa puta. Šta nam je cilj? Da nismo malo zalutali, zaboravili se, pa se sada vrtimo u krug pokušavajući da se prisetimo zbog čega smo ovde?

Šta nam je cilj? Da nismo malo zalutali, zaboravili se, pa se sada vrtimo u krug pokušavajući da se prisetimo zbog čega smo ovde?

Nažalost, to nam je i cilj, presipanje iz šupljeg u prazno, što će reći da živimo u skladu sa svojom konstrukcijom, što veoma uspešno i postižemo. Mi ne stvaramo i ne uništavamo, samo prebacujemo materiju iz jednog oblika u drugi. Ne postoji vrhovna božanska misija ljudske vrste ka unapređenju postojećeg stanja u svemiru i očuvanja njegovog suvereniteta i teritorijalnog integriteta. Dovoljno je da nam pogledaš input, output i vremenski domen.

Čovek će sigurno opstati ako izmeni svoje sadašnje navike života u civilizaciji. Ne mislim na povratak u kameno doba, već na to da se gradovi (pogotovo metropole) rasformiraju i da se da svakom čoveku odgovarajući posed preko koga bi se hranio i imao bi parče zemlje koje je samo njegovo (nikakve banke, kirije, komšije i ostale pičke materine). Na taj način imaš zajednicu (ekosistem, kako hoćeš) koja funkcioniše samostalno, bez ikakvog uplitanja stranih faktora. Tako bi se povratili oni prirodni instinkti sa kojima je čovek rođen i živeli bismo bez lažnog morala, licemerja, svako bi imao onoliko koliko zasluži svojim radom, bez ikakvih veza.

Ne postoji vrhovna božanska misija ljudske vrste ka unapređenju postojećeg stanja u svemiru i očuvanja njegovog suvereniteta i teritorijalnog integriteta.

KOSOVO JE ♥ SRBIJE :)))))

"Ajd bolan ne citiraj agenta Smita iz Matriksa, sramota je. Još pišeš u prvom licu."

Господине "главни", молим да убудуће не користите те бошњацизме на српском сајту и да не пишете небитне, тзв. спем постове, ако немате ништа да кажете о теми. Ја сам изнео своје мишљење у које дубоко верујем, ваш је проблем ако се информишете о оваквим темама путем филмова или видео игара, о чему год да говорите.
Хвала.

докле више са овим глупим и немаштовито конципираним дуплим налозима?

Lako je ljude kritikovati kad nemaš koga drugog. Ljudi jedini zaslužuju kritiku, jer jedini posjeduju odgovornost. A samim tim što posjeduju odgovornost, to znači, da su u stanju da malo poprave stvari i da se dozovu pameti. To treba biti cilj svake kritike čovječanstva - da se isto podstakne na pozitivnu promjenu. A ne rezignirano pljuvati po čovječanstvu i lamentirati nad njegovom zlom sudbinom i izopačenošću. Treba kritikovati ljude, jer su oni jedina vrijednost i jedini koji mogu čuti i shvatiti kritiku i učiniti nešto da kritika bude sve manje potrebna.

Gospoodine Sanja, budi muško i reci ko si. ŠKK?

Г-ђо или г-ђице Наташа, не желим да спемујем тему, ако желите да приватно попричамо и боље се упознамо, изволите послати ми поруку.
Хвала.

Ma otišlo sve u qrac. Kolko sam skonto ovde na Vukajliji malo ljudi vjeruje u Boga. Ja vjerujem. Jednom je bio potop, drugi put uništenje Sodome i Gomore i mislim da će biti još takvih intervencija. Samo polako.

Господине "главни", молим да убудуће не користите те бошњацизме на српском сајту и да не пишете небитне, тзв. спем постове, ако немате ништа да кажете о теми. Ја сам изнео своје мишљење у које дубоко верујем, ваш је проблем ако се информишете о оваквим темама путем филмова или видео игара, о чему год да говорите.

Hvala na molbi al idi mešaj malter da ne kažem idi kreči šljive, da se tako bošanjatistički izrazim.

A šta se ovde smatra bošnjacizmima? Ijekavica? Ja sam iz Banja Luke i osjećam se kao Srbin. A ti me zovi kako hoćeš. Zabole me. Ja znam za koga su moj otac i djed u rat išli. Kako ćeš zvati ove na Kosovu kad ga dušmani otmu. Kosovke i Kosovljaci? I ako nekom nije teško da mi definiše srbstvo. Da vidim te kriterijume. Ovde u RS se navija za Đokovića, ne za BiH već za Srbiju, još uvijek je podjela na Zvezdu i Partizan....

Ако верујеш у Бога, славиш славу онда си Србин. Укратко. Додатни поени се добијају ако на интернету то истичеш.

Sejo, mislim da je pokušao da me isprovocira. Nemoj da bezveze raspaljujemo sad.

Ide čoek nije čoek, nosi meso nije meso? Šta je to?

Ide Gospodin Sanja iz ribe - nit je meso, nit je čoek.

Teško je reći...

drugi put uništenje Sodome i Gomore

Атомским бомбама.
И то вероватно ванземаљци, јер су нас они и створили, а људи верују да нас је Бог створио што није истина јер он не постоји. Вероватно су хтели да спрече ширење вере, тачније сјебу је у корену, и докажу људима да размишљају неправилно.