Prijava

Ne zasniva se sve na brzini svetlosti. Razni su nacini da se predju velike udaljenosti u svemiru.

It's people. Soylent Green is made out of people. They're making our food out of people. Next thing they'll be breeding us like cattle for food. You've gotta tell them. You've gotta tell them!

Stavise, kapiram da cemo za 100-200 godina napustiti SS.

Тридесетих година прошлог века људи су мислили да ћемо се ми сад возити до факса у колима каква вози Брус Вилис у "Петом елементу".

Ne zasniva se sve na brzini svetlosti. Razni su nacini da se predju velike udaljenosti u svemiru.

Stavio sam samo kao reper, za ta rastojanja ni brzina svetlosti nije osobito velika, za praktične primene moralo bi to da ide mnogo mnogo brže. I ako nije moguće, bojim se da ćemo ispijanje večernjeg pivceta na alfa kentauri i dalje da gledamo u SF filmovima... koje pritom nije zdravo previše gledati, uvrtiš sebi u glavu da je sve moguće i da je izlaz odma tu iza ćoška. Bojim se da je mnogo izglednija varijanta "muda uza zid" pa ko preživi pričaće.

Naravno da nije, ali brzina svetlosti je pocetak. Nije nemoguce nista od toga, cini mi se da si gledao, ali odgledaj jos malo emisija i prezentacija o svemiru, znaju ljudi ipak o cemu pricaju.

Тридесетих година прошлог века људи су мислили да ћемо се ми сад возити до факса у колима каква вози Брус Вилис у "Петом елементу".

Robert Zemekis je to mislio 1985-e :)

Reci to armiji jadnika koji su sprcali život pokušavajući da pretvore olovo u zlato, da je onda bilo televizije sigurno bi bilo eksperata na tom polju u svakoj emisiji. Neke stvari jednostavno nisu moguće... ili bar nisu praktične.

I naravno, kako ćeš da kažeš ljudima "to vam je što vam je pa sad gledajte šta ćete". Politički korektan stav je da je ova planeta samo odskočna daska i nešto što ćemo da odbacimo kao prljave gaće kad dođe vreme, a svi znamo šta je politička korektnost i kome je u interesu.

Тридесетих година прошлог века људи су мислили да ћемо се ми сад возити до факса у колима каква вози Брус Вилис у "Петом елементу".

A takodje su mislili da nam nece biti potrebno vise od 3 kompjutera. Pogresi covek.

EDIT :

Robert Zemekis je to mislio 1985-e :)

Uz duzno postovanje prema ovom coveku, on je obican reziser. Ja pricam o naucnicima :)

Ocu reci, tokom istorije cele vise je bilo ovakvih ljudi, koji su mislili da smo sve ispunili i da cemo da stagniramo no ovih koji su mislili da i dalje mozemo da napredujemo.

Po svakom kriterijumu neophodno je jedinstvo čoveka i prirode. Ljudi sa svojim dostignućima mogu da pomognu napretku prirode i njenoj obnovi, dok su čoveku nužno potrebni prirodni resursi, koje će on dalje iskoristiti u razvoju obnovljive energije. Suživot u harmoniji je mnogo bolji, nego rat do istrebljenja, jer u ratu niko nije pobednik.

Људи нису као остала бића на овој планети. Не труде се да се прилагоде станишту и живе у складу са њим, већ да га измузу до краја. То нам је у крви, ово није наша изворна планета, већ смо неколико "Земаља" уништили и ишли даље. Ми смо обични паразити, вирус ако хоћете. Они "Зелени" који се боре против тога настоје да се издигну изнад своје праве природе, али само јер их неко издржава, и то они "не-зелени" њихови родитељи, јер знају како свет функционише и шта мора да се ради не би ли преживели, не само преживели, него се што више науживали током живота. Ако постоје животиње које нам могу наудити и од којих немамо користи, убићемо их. Уништићемо шуме јер нам треба дрво или простор за градове. Дивље животиње које постоје у Африци су и даље живе само захваљујуи парама од ловаца који повремено долазе на сафари, захваљујући томе те животиње нису истребљене, већ се размножавају и неко брине о њима.

Zavisi. Imaš materijaliste koji bi rođenu majku prodali za trunku komfora, a opet tu su i vegani, koji žive kao moderni pustinjaci. Mislim da je najbolja neka zlatna sredina, jer ipak je čovek na vrhu lanca ishrane i sigurno ne bi tu dospeo da nije nadmoćniji od životinja.

ManUtdOwn18

Ocu reci, tokom istorije cele vise je bilo ovakvih ljudi, koji su mislili da smo sve ispunili i da cemo da stagniramo no ovih koji su mislili da i dalje mozemo da napredujemo.

Мислим да је 100-200 година превише мали период за такав подухват, то самхтео да ти кажем претходним постом.

Људи нису као остала бића на овој планети. Не труде се да се прилагоде станишту и живе у складу са њим, већ да га измузу до краја. То нам је у крви, ово није наша изворна планета, већ смо неколико "Земаља" уништили и ишли даље. Ми смо обични паразити, вирус ако хоћете

Ajd bolan ne citiraj agenta Smita iz Matriksa, sramota je. Još pišeš u prvom licu.

planeta.

jednostavno, planeta može da živi bez čovečanstva, ali čovečanstvo ne mož da živi bez planete.

a to da je mi možemo spasiti od asteroida, i da možemo da naselimo druge planete, to je, kako si odlično rekao, samo u teoriji.

u krajnjoj liniji, nas je ova planeta i stvorila, ona će nas i uništiti ako joj se bude htelo, i bila je ovde mnoooogo pre nas i bilo joj je sasvim okej, a biće i mnooogo posle nas, i opet, biće joj sasvim okej.

mislim, priroda uglavnom sve radi sama... de popi malo pa da počnemo... :)

mislim, priroda uglavnom sve radi sama... de popi malo pa da počnemo... :)

E jebem mu sve ako ovo nije najpametniji post na temi :)

A paralelni svet? Šta stim? Mislim nema veze sa ovim al ono.