Prijava

pricaj svojoj deci kako je matematika teska i nebitna, i ocekuj da nece da im bude.

pričam, i upisa prirodno matematičku gimnaziju... sve me stigne u životu

građevinac koristi komplikovane matematičke formule i veoma zajebane razlomke kad pravi most...

jbt.

Bombi je naša vukajlijaška jednačina sa jednom nepoznatom, naime - kako sam prelazi ulicu svaki dan?

Ta nepoznata je tvoja žena koja me prevodi, sketch

Da se vratimo temi, jake sportske sile imaju prosek da svaki 5-6 sportista koji učestvuje uzima medalju, kod nas je to svaki deseti... ajde mujo da je više vojske, tako mi vodimo neke na olimpijadu.

Hrvati bolje plasirani od nas. Nije debakl, ali loš rezultat.

Na prvo takmičenje iz matematike su me vodili iako sam imao dvojku. Ujedno i poslednje jer sam tamo slabo šta uradio. Ništa na svetu nisam mrzeo kao matematiku, što je velika šteta, jer mi je jako dobro išla kada bi provalili kakve su mi ocene pa bi me batinama naterali da sedim i učim sve što nisam zadnja 3-4 meseca. Geometrija me je vadila jer sam je razbijao i zaista voleo. Na kraju, na studijama, imao sam je svega jedan semestar i položio je iz desetog puta. Najosnovniji integrali i funkcije - jednostavno, nisam mogao da se bavim tim.

Opet kažem ogromna šteta - ne za čovečanstvo, jer ja mu ničim ne bih doprineo, već za mene lično. Matematika je sjajna i predivna stvar, pomaže ti da bukvalno svaki aspekt života sagledaš iz drugog ugla, daje mu dubinu i jednu novu dimenziju. Sve oko tebe je matematika, bukvalno. Petokraka koju nadješ kada presečeš jabuku, proporcija najobičnijeg lista, položaj zvezda...Sve.

Ta nepoznata je tvoja žena koja me prevodi, sketch

Slepac lol

Sve sve…ali ja i dalje ne kapiram čemu to poređenje sa zemljama u regionu. Da li je zaista bitno ko je šta i koliko osvojio? Slovenci brendirali kajmak i ajvar, Hrvati turaju Teslu na ojre…a na našim onlajn portalima glavna rasprava de su Rvati a de mi. Marš bre u pičku materinu, žive oni bolje od nas duplo…

Sve oko tebe je matematika, bukvalno.

Bukvalno.

znam jednog lika iz filma, Rasel Krou je glumio biografiju jednog matematičara, on je isto video matematiku svuda okolo

Ali ogroman propust je taj što u školi nismo imali predmet logiku. To je postojalo negde 70ih 80ih, ne znam zašto je tačno izbačena.

Ахахах да ли стварно причате о математици са бомбашем? Шта је следеће, расправа о квантној физици са стратимиром?

Лик је ментално заостао, није циљ да га прозивам, објективно је тако, види се у сваком посту

celt
aj samo iz perspektive koju ti poznajes - poljoprivrede:

1. programeri sto prave eksel i kalkulator da moze bombas da ekselise sta mu treba
2. mehanicari sto dizajniraju traktore i mehanizaciju da se ne koriste volovi da se ore njiva duvana, i avion da bombas ode do avganistana na posao
3. hemicari sto sastavljaju razne hemije sto se koriste u proizvodnji
4. gradjevinci, sto dizajnirali most da bombas ne preplivava reku do posla, i izracunali kako da radi u toplom u zgradi na vise sprata da mu plafon ne padne na glavu
5. geolozi, koji nekom matematickom "magijom" nalaze naftu ispod zemlje da sve ovo funkcionise.

5 zanimanja koja omogucuju da ti mozes da radis sto radis kao u poljoprivredi.

eto 5 onako na brzinu. bukvalno sve, pa i tvoja cenjena poljoprivreda, kad dodje do osnovnog razvoja, zavrsi u jebenoj osnovnoj matematici, fizici, hemiji sto se uci u osnovnoj skoli

Hahahah jedan od boljih postova na sajtu

objasni na koji nacin :)

Sve oko tebe je matematika, bukvalno.

Aj nemojmo da budemo ko ostatak začukanog interneta sa obezvređivanjem reči LITERALLY, svaka druga reč LITERALLY, gubi na značaju i smislu tako, inače u suštini se slažem sa poentom.

Evo kenjam i razmišljam da tablica množenja ima veliki uticaj na ovo što se upravo događa

Ахахах да ли стварно причате о математици са бомбашем? Шта је следеће, расправа о квантној физици са стратимиром?

Лик је ментално заостао, није циљ да га прозивам, објективно је тако, види се у сваком посту

da ne prođeš baš nezapaženo kao i uvek, evo registrovao sam šta si napisao

Kelte na pozitivan nacin naravno

I argumenti i formulacija 10/10

Da se ne zajebavamo, važna je matematika za ulaz u neke jako unosne profesije. Ali stojim pri tome da ce 90% obrazovni sistem da je ogadi svakome ko nije poluautističan i u fazonu dajte jednačinu sa dve nepoznate da se igramo.
Čisti matematičari (znači ne ljudi koji se koriste matematikom kao alatom da rešavaju probleme tipa fizicari, inženjeri isl.) se ponašaju kao običan drill sregeant biflaj zadatke da bi ih biflao, da im život zavisi od toga ne umeju da beknu da zainteresuju nekog. Samo pa jbg mora da se vezba da bi se naučila matematika. Al kad ih pitaš dobro al zasto bi je učio gledaju belo u fazonu šta kao pa to tebi nije preluda zabava?!

Čisti matematičari (znači ne ljudi koji se koriste matematikom kao alatom da rešavaju probleme tipa fizicari, inženjeri isl.) se ponašaju kao običan drill sregeant biflaj zadatke da bi ih biflao, da im život zavisi od toga ne umeju da beknu da zainteresuju nekog. Samo pa jbg mora da se vezba da bi se naučila matematika. Al kad ih pitaš dobro al zasto bi je učio gledaju belo u fazonu šta kao pa to tebi nije preluda zabava?!

pa ne pricamo o tome. al jebi ga, da nema tih zaludjenika ne bi ni imao neke matematicke alate da uradis nesto sto ti treba da napravis nesto u lancu sto bombasu treba da lako i brzo izore njivu pa da prica kako matematika nepotrebna.