Prijava

Bombas, ti sto idu na matematicku olimpijadu spadaju u ovaj 1% mucenika koji ne zaradjuje manje od jedno 200-300k godisnje + dobijaju akcije bonuse kurce palce koji vrede milione, samo da bi razvijali nove matematicke modele kako tebe konkretno da zajebu na internetu da malo duze gulis kurac tu i da mislis da je misljenje koje imas, pogotovo prema proizvodima i uslugama koje koristis ustvari tvoje orginalno a ne da ne neko platio da ti ubaci tebi konkretno u glavu.

To je i problem malo danas, jer najtalentovaniji rade upravo to za veliki novac umesto da su u cernu, ako vec mislis da je to vrh gde mozes da budes kao matematicar.

Potpuno pogresnu sliku celog ITa imas

Ne pričam o it, već o matematici. Želim da kažem da je apsolutno precenjena u današnje vreme. U smislu da je imaš u školama tipa 8-10 časova nedeljno, a fizičko vaspitanje 2 časa.

prijatelju, IT = matematika uglavnom na nivou na kom pricamo. ne znam o cemu pricas.
dobar matematicar je dobar programer, i obrnuto. ne pricamo o nekom ko zna jedan programski jezik i da sklapa aplikacije, nego o nekom ko konceptualno modifikuje nesto sto posle koristi milijarda ljudi. tu ti je 99.99% citanje, razgovor i eksperimetisanje - tumacenje, a ostatak pisanje "programa"

takvih je izuzetno mali procenat... ne znam zašto svako dete na planeti treba da se zlopati kako bi isplivao mali broj koji će raditi nešto što čovečanstvu ne treba za go kurac.
Generalno ljudi imaju značaj da precenjuju sopstveni posao ili profesiju. Tri su profesije krucijalne za napredak čovečanstva, zdravstvo, obrazovanje i poljoprivreda. S tim što prema prosvetnim radnicima imam veliku averziju, barem trenutno... najpičkastija i najuplašenija kategorija koja neće kurcem da mrdne za prava učenika. Nekad su stajali ispred đaka na streljanju, danas bi držali puške.

solidna sirotinjska spika

baš naprotiv, solidna sirotinjska spika je onaj ko misli da je suprotno

svestan si da i zdravstvo, i obrazovanje, i poljoprivreda danas poprilicno zavise od ljudi koji se bave matematikom ili tim nebitnim stvarima kao sto je inzinjerstvo?
ne direktno, ali neko pravi i usavrsava te traktore, hibride da nahranis danas ovoliko ljudi, lekove da ih lecis itd.

znam da nisi svestan toga, ali sto vise dolazis iz primene u razvoj necega to vise vidis koliko ti je bitno da razumes ono osnovno sto si ucio u ranijim razredima, umesto "prakticnog" znanja. tako je, al ljudi, ti, konkretno to ne kapiras.

jeste, matematičar je napravio traktor

nije, sigurno je bio neki grobar.

ajde batali sa tim traumama iz detinjstva ako vec nisi hteo da ucis matematiku, kao sad nebitna, a bukvalno je osnovno orudje koje treba da se razume da bi se bavio sa bar 80% modernih zanimanja. nisam ti ja kriv sto si limitiran tu.

jbt, to mi nikad nije bilo jasno, utuve ti u glavu roditelji i rodbina da je to nesto upickumaterinu tesko, i naravno, ko i svaki posao gde uzmes da radis a mislis da tesko ono i bude. 100 puta sam vise energije trosio u skoli na biflanje stvari napamet i nabijanje sto vise mogu u kratkotrajno pamcenje iz recimo geografije i istorije jer tako moras nego na bilo sta iz matematike.

dobro, da se ispravim: sa 80% modernih zanimanja ako si u vrhu toga sto radis.

nabroj 5 zanimanja kojima matematika treba više od onog što radi eksel i kalkulator

aj samo iz perspektive koju ti poznajes - poljoprivrede:

1. programeri sto prave eksel i kalkulator da moze bombas da ekselise sta mu treba
2. mehanicari sto dizajniraju traktore i mehanizaciju da se ne koriste volovi da se ore njiva duvana, i avion da bombas ode do avganistana na posao
3. hemicari sto sastavljaju razne hemije sto se koriste u proizvodnji
4. gradjevinci, sto dizajnirali most da bombas ne preplivava reku do posla, i izracunali kako da radi u toplom u zgradi na vise sprata da mu plafon ne padne na glavu
5. geolozi, koji nekom matematickom "magijom" nalaze naftu ispod zemlje da sve ovo funkcionise.

5 zanimanja koja omogucuju da ti mozes da radis sto radis kao u poljoprivredi.

eto 5 onako na brzinu. bukvalno sve, pa i tvoja cenjena poljoprivreda, kad dodje do osnovnog razvoja, zavrsi u jebenoj osnovnoj matematici, fizici, hemiji sto se uci u osnovnoj skoli.

hemičar koji pravi lekove: uf za ovu hemijsku smesu mi treba matematika jer ne mogu na kalkulatoru da sračunam odnos hahh

ne kenjaj

geolog nalazi naftu matematikom hahaha.. znam lika matorog iz teksasa, jedan od vodećih stručnjaka za naftu, ne zna koliko je dva i dva i pije 2 litre žestine dnevno... nađe naftu na osnovu terena kad ga pogleda jebenl

građevinac koristi komplikovane matematičke formule i veoma zajebane razlomke kad pravi most...

ti brate nemaš baš saznanja o životu jebeno, dižeš li glavu od tog ekrana

Pa šta je kalkulator nego matematika? Neki tamo Paskal ili ko već izmislio da bi olakšao debilima kao što smo ti i ja, bomb…

ne pricam o onom sto mesa to u laboratoriji nego recimo o onom ko statistcki npr gleda sve to.

aj mozda nije to primer koji ti razumes, pa izbaci to, ubaci sve one sto racunaju kako da ti dovedu struju do tebe da ne sedis u mraku npr.

vidim da imas tvoje misljenje, a tvoje misljenje se ne menja, sto nije ni bitno, samo hocu da ti kazem da verovatno u ovome imam vise iskustva nego ti, i mogao bi da me poslusas, cisto da znas kako da se postavis prema drugima ako zatreba. a ako neces boli me kurac, nije ni bitno, pricaj svojoj deci kako je matematika teska i nebitna, i ocekuj da nece da im bude.

da se razumemo, većini poslova je potrebna matematika, to jest bazično razumevanje, osnovne računske operacije... ali ništa što bi tražilo 8 časova nedeljno 12 godina školovanja...

Ja jesam muzičar…ali tebra ooogroman respekt prema matematičarima koji su jedini kadri da kad-tad proniknu u tajne svemira. Realno.