Prijava

Не лупај глупости кад немаш појма.

jel ima daljinski za taj zub?

Meni se recimo više sviđaju iluzije koje se izvode na sceni, ima više šarma, čini mi se.
Ovo su onako klasični trikovi za mađioničare, gde je brzina sve, ali baš lepo izvedeno.
http://www.youtube.com/watch?v=wdnl3eaPspQ

Јебига, доста вежбе и добра организација. Кад ти неко покаже како се ради трик, онда тек схватиш колико не примећујеш и колики буздован испаднеш.

jel ima daljinski za taj zub?

Питај маму.
Ја вам кажем како се то ради. Ако не верујеш, иди гуглуј као ментол 3 дана док не нађеш прави одговор.

To čitanjemisli je čisto čitanje ljudskih znakova, ovladavanje ljudskom pažnjom i straaaaaaaaaaaaaaaašna sugestija. Kad vas neko uhvati u mašinu i lafo vam čita misli znajte da to nisu vaše misli već njihove - oni žele da vi to zamislite. Imaju oni svoje fore, ja ih ne znam al znam lika koji zna :D

Proguglajte Kita Berija (Keith Barry, ja mislim), da vidite šta je hipnotisanje majmuna i čitanje misli... Taj je dominantan u tom poslu.

Скренули сте у уличне мађионичарске сад га видиш-сад га не видиш трикове. Приоритет у отварању теме ми је била дискусија око матрикс лин бек, телекинезе, левитације. Мађионичарске трикове смо сви видели некад и негде, ја ово никад и нигде.
Убисте ми сву вољу, сад и ја верујем скроз да је намештаљка гигантска. А већ сам видео себе како дижем људима кредитне картице телекинезом.

ja ih ne znam al znam lika koji zna

То је та вечна сигурица.

Код матрикса имаш као неку врсту пумпе на нози на којој стојиш, може целу конструкцију, тј човека да држи. Левитација се снима под одређеним углом, исто има неки лажњак у доњем делу ноге.

Većina iluzija djeluje jako glupo i neinteresantno kad se objasni šta stoji iza njih (naročito Koperfildovo nestajanje kipa slobode). Međutim nije dosta samo znati trik, potrebno je u pravom trenutku skrenuti pažnju, natjerati nekoga da i ono što primjeti zaboravi i sl.

Ne znam je li ko postovao već ali ovaj lik je objasnio 90% poznatih trikova.
Evo nekih koje Dynamo izvodi. Samo kucate "Masked Magician" i možete ih naći dosta. Neke možete i sami provalit' valjda.
Crno mi sad da kucam, ali onaj sa telefonom i bocom je jedan od najlakših trikova, ali ga je prezentovati dosta teško jer morate biti jako blizu onoga koga želite prevariti.

http://www.youtube.com/watch?v=rHjeX8huLLk

http://www.youtube.com/watch?v=I9_ZAGpMWEs

Кад смо већ улетели у дискусију око окупирања пажње, што и јесте главна карактеристика илузионисте, има један видео који ме је одушевио. То је само исечак из целе емисије, која генерално говори колико смо лаки за обману и колико заправо пропушташ само кад бациш један поглед кроз прозор, и не можеш да похваташ шта се заправо све дешава у тренутку.
Е сад, на видеу је тај неки мађионичар који покушава да украде ствари од чоека само тако што му окупира пажњу а овај и не примети.
И генерално, да слажем се, огромна већина трикова ових одзго се заснива управо на том окупирању пажње.

http://www.youtube.com/watch?v=rN7AN0GnwqI

Док је савијен, нико га не види, и као да је извађен. Након што дуне, она уради нешто у устима и зуб се из лежећег врати у прави положај.

Ovo sam video kod lika, fali mu zub pa ima most između dva susedna. Pošto je razglabao svinjskim rebarcima svu tu skalameriju, sad može da okrene taj srednji zub da se ne vidi. U pravu su FB...

премотајте до 3:58. Објашњење неко ? Пошто сам га прегледао једно 10 пута и даље не знам како то ради.

Sa druge strane stakla, unutra u kafiću sede neke žene i čekaju znak kamermana da im kaže koji je broj karte ovaj izvuk'o da bi bile spremne, kad ovaj baci karte prema staklu, zalepe tu kartu iz njihovog špila na staklo. :)

Sa druge strane stakla, unutra u kafiću sede neke žene i čekaju znak kamermana da im kaže koji je broj karte ovaj izvuk'o da bi bile spremne, kad ovaj baci karte prema staklu, zalepe tu kartu iz njihovog špila na staklo. :)

http://static.fjcdn.com/pictures/That_6934bd_864413.jpg

Не знам коју си слику окачио Тауели, не види се ?

al sam se nanervirao dok sam čitao temu jebote.
Jel stvarno iko od vas veruje ''da se radi možda o nečemu više''???
Au jebote....jedino mogu da se složim da je zanimljivo gledati te fore koje izvodi, ali da neko makar na jednu sekundu pomisli da on stvarno izvodi neke magije....brateeee, šta to uzimate dajte i meni malo da se uradim.

I jedna mala digresija, koleginica autorka je napisala da je žena sa najvećim IQ ikada izmerenim vozačica kamiona bla bla.....samo da kažem da je to bio jedan jadan pokušaj da se kaže kako je u istoriji čovečanstva najpametnija osoba bila žena. Hell nouu bič!

Uvek mi bilo zapanjujuće kad ih vidim kako izvlače dolare ljudima iza uveta ili iz ničega stvore pare....pa da stvarno imaju takve moći po ceo dan bi pravili pare i krili tu super moć da ne bi morali i za druge da prave.
Samo nemoj neko da serenducka sad ''pa možda nekome pare ne pretstavljaju ništa posebno, ne radi ovo sve zbog para''...
A Sidraševiću, rekao si ''ne bi valjda takva gigantska televizija poput diskaverija dozvolila sebi da snimaju emisiju koja je totalno namontirana''...pa jel si gledao, recimo 80% drugih emisija sa diskaverija? I stvarno te onda iznenađuje da vidiš namontiranu emisiju na tv-u?

Apelujem na sve vas ljude dobre volje da mi date malo toga što koristite