Prijava

Može i na Geografskom u Bg... A mi sirotinja koji smo osuđeni na svoj faks? :)

Vidro, nije ni Filološki nuklearna fizika, da se ne lažemo ;)

Uuuuuuuuuuu Lukse što ga ti pretjera 6-7 sati dnevno da učiš. Koliko si ti godina davao u toku jedne školske?

Ma, nezaboravko, ne može lakši bit', ne bunim se na to, al' me smara da sjedim 10 sati dnevno u učionici :))

Luks je garant desetar bio, za manje se ne uči toliko :)

Taj broj se smanjuje s godinama studiranja :) A i nije ti valjda baš sve obavezno? Sigurno nisu izborni predmeti...

Паз'те, мене стварно смара студентска кукњава, али ми нису ни јасни људи који су у фазону: Седи и учи и немаш проблема!
Стани бре друже, није све тако лако... Не кукају они зато што им се кука, него зато што нешто не ваља. Студенти би први волели да све положе, а они које није брига, они се и не буне. Такви ћуте и дудлају своју прву годину шести пут. Добро, има код студената доста цмиздраваца, али није то баш тако што се прича.

E, em mi se broj predavanja povećava, em je SVE obavezno, žao mi gubit' 10 bodova nedolaženjem na predavanja. Joj, ma serem i ja, nije uopšte težak faks, samo eto, moram negdje da kukam. :)

E,jbg, kod nas je obrnuto :) Evo, mene nervira što je juče izašlo obaveštenje da je rok za konkurisanje na master do 10. oktobra, a nama rok oktobar 2 traje do 10. Da l' su pametni oni? Još nam je to redovan rok, imam pravo da ga iskoristim. Opravdanje - tako je na drugim fakultetima, e pa neće moći, ima da se produži!

Trankila
Uuuuuuuuuuu Lukse što ga ti pretjera 6-7 sati dnevno da učiš. Koliko si ti godina davao u toku jedne školske?

Pa, moralo se ispolagati do juna da se tokom leta može zaraditi koji dinar.

Bruce

Luks je garant desetar bio, za manje se ne uči toliko :)

9.8 na faksu, tu sam se malo zejebavao lolo, 10 na masteru, ali tu je poenta ;-)

Ti na masteru? Joj, blago tebi! :D Mi nemamo oktobar 2 (kad da položim 19 ispita?!), a ja uslove ganjam. -.-
Prošle godine je na našem faksu upis na master bio od nekog petog novembra, a konkurisanje za dom do 31og oktobra, i drugarica sa prosjekom oko devetke nije mogla da konkuriše, morala stan da plaća. Država duradi nešto! :))

meni prosek bio 7,37 - sa 40 godina života, punim radnim vremenom, umetničkim angažmanom i dvoje male dece i jednom velikom ženom nije tako ni loše :)

Ahahaha, Luks, post je više upućen nezaboravki, ona razumije moje filološke muke.
Za tebe ne sumnjam da ćeš im jebat' mater tamo. :)

dvoje male dece i jednom velikom ženom nije tako ni loše :)

To je već i udarnička značka bome, a kamoli diploma.

Vidro, nisam još upisala, tek treba da konkurišem, ali imam još 2 ispita... Kako, bre, sa prosekom 9 nije mogla da bude na budžetu? Nama je 8,5 granica za budžet...

Ja sa 20-30 minuta učenja završavam faks, pa vi gledajte. Jest da sam na predavanjima i vježbama jako, jako aktivan. Kad dođem kući, samo nabrzaka pomalo preletim ono što mi nije baš dobro sjelo i to je to. Nisam nikad ganjao prosjek, pa mi je to pomoglo puno psihološki, a i ovako da s malo rada kod kuće postignem puno. Kacam rasan...

А не не, била је на буџету, није у дому била, то ти причам. Ставили упис на мастер након што се завршио конкурс за дом (а за тај конкурс треба потврда да си уписао мастер) и није могла да преда. :/

Aha, to... Ma, ludaci, vidiš da veze nemaju, zeznuše devojku...

60 sati nedeljno luks? do 90?
mislim, nemoj da mislis da te prozivam ili stagod, al koj ce ti moj to u zivotu tako... ako nesto moras da radis vise od 8 sati aktivno na dan, radis ga il uludo il pogresno. da ne pricam o naucnom ili istrazivackom radu, gde efektivno mozes da radis svega 4-5 sati dnevno, a sve preko toga bude vrtenje u krug.
pogresno nesto radis u doktoratu, ako toliko radis, veruj mi. bio sam i ja odlican student, pa nisam ucio 7-8 sati svaki dan... doktorirao sam i ja, pa nisam radio 12 sati dnevno (nisam ni 8 kad vidim da mi ne ide, odmorim da dodje sama ideja).

ako radis toliko imam blagi osecaj da na silu radis stvari, misleci da radnost sama po sebi donosi rezultate, a ne razmisljas kako da budes efikasniji...

ovo pricam, zato sto imam i ja periode kad mislim da moze da se rese stvari na silu (udri radi udri), a ispadne obrnuto.