Prijava

Mislio sam da ne postoji to hahahah
Ceo zivot hocu da saznam sta je kako se pravi, daj objasni

isparila voda,bilo malo safta,al cevape okretao,pa se zapekli sobestrane.bilo socno..jos dodao kisela mleka preko.eksperiment.danas cu neku ribu i krompir salatu.

Ceo zivot hocu da saznam sta je kako se pravi, daj objasni

Znaš kako se pravi sarma ili ćufte?

Uzmeš crni luk, ali onaj duguljasti, a ne okrugli. Zasečeš ga do pola po dužini i blanširaš u vreloj vodi da može lako da se razdvaja na listove, a da ne puca. Onda "odviješ" listiće, u svaki staviš po malo smese kao za sarmu i pustiš da se sam "zavije" tako da dobiješ punjene lukove sarmice.

Posle toga dinstaš u malo vode sa mlevenom paprikom, belim lukom, dosta bibera, a bogami može i malo kuvanog paradajza umesto paprike. U fazonu kao da kuvaš ćufte. Kad je gotovo, napraviš pire ili obariš pirinač na belo i praliješ saftom, a lukac pored.

Znaci sarma sa lukom, dinstana kao cufta, aha to je to

Evo, dajdža Bruce objasnio. To je jedno od najukusnijih jela, a lako za napraviti.

šućur allahu, učio sam od moje nane, ali bolje se jede nego što se da opisati :)

sogan dolma i bumbar su dve najbolje stvari koje je turska kuhinja ikad izmislila

Tebra nije mi naraslo nimalo testo posle pola sata uz kocku kvasca koji kuraaac !!!!

Jesi stavio kvasac u malo vode sa šećerom na toplo mesto pre mešanja sa brašnom?

Ne, neka baba na klipu rekla izmrvim kvasac pa ga umesam sa secerom i mlekom pa ga umutim da se sjedini pa onda brasno, njoj na klipu uspelo jbg!

onda stavi testo u posudu, pokrij krpom i ostavi negde na toplo pola sata-sat, najbolje blizu peći ili uključi rernu na 50 stepeni, kad se ugreje otvori poklopac rerne i stavi posudu sa testom na poklopac rerne

drugi put kupi suvi kvasac, on ide direktno u brašno, sveži mora da "odradi" pre mešanja

mada, moguće je i da je bio star kvasac, ako ovo ne upali onda je to u pitanju

e gurmani aj mi ispričajte kako vi pravite kari sos, pošto sam planirao neku piletinu danas

Pa da pokrio i ostavio, evo proslo 45min, sacekacu jos malo

Stavih kod radijatora, kontam odradice posao ;D

лош тенор

e gurmani aj mi ispričajte kako vi pravite kari sos, pošto sam planirao neku piletinu danas

Uzmeš jednu glavicu crnog luka, tri čena belog luka, par komadića đumbira, dva paradajza i pola kile Svetislava Pešića i to kuvaš na tihoj vatri :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD XDDDDDDDDDDD

hahah

Daćete mi pola kile Svetislava Pešića.
- Evo izvolite, jel to pravite kari?
SJEDIŠ MI NA KARI hahahah morao sam gospođo jednostavo sam morao.

Nisam nikad pravio kari sos posebno, moji više vole kad samo utrljam kari prah u piletinu. U teoriji to ti je bešamel sa karijem - na vrelo ulje ubaciš kašiku brašna, propržiš da porumeni, ubaciš sitno seckani beli luk, ako voliš ljuto može i malo čilija, na to dodaš kašičicu karija (ili više ako voliš), promešaš dok se sjedini i naliješ mleka. Sve vreme mešaš dok se ne zgusne i to je to.

Hahahaha Raž hindu božanstvo skeča!!

hahahah ozb treba otvoriti temu samo za njegove komentare

aha, vidiš probao sam jednom davno da ga napravim i pošto sam dobio savjet da naspem crnog vina na svo to brašno, ja sam tako uradio i onda je sve propalo

fala usput, nadam se da će ovo da uspije