Prijava

дучић педерчина загорела
едит: а да заборавих и да је фрустрирани мизогонист

Moja profesorka srpskog u srednjoj se sekla na Dučića. Verujem da je bila lezbejka.

mylyca

дучић педерчина загорела
едит: а да заборавих и да је фрустрирани мизогонист

Љубим те у курац мулуце! лололо
коначно неко нормалан :)
Одговор на оно да је Дис имао лоше пјесме и само пар исврсних.
БАРЕМ НИЈЕ ПЕДЕРЧИНА УШТИГОЉЕНА ОПАААААААААА

Ako već hoćete da čitate pesme jednog gospodina, čitajte Vitomira Nikolića.

I opet jesen
opet tutnje beskrajne kiše po Nikšiću,
i opet stare, crne slutnje,
i opet sam si, Nikoliću.
I opet neka pisma duga,
očajna pisma bez adrese,
a nigdje drage, nigdje druga,
samo ta jesen, opet jesen.

A šta ako prosviram taj metak
kroz ovo čelo neveselo,
pa onda počne sve iz početka,
život, stradanja, pa opet čelo,
a šta ako nema zaborava,
ako je to vječna igra kruga,
a šta ako tamo ispod trava
boli ova ista ljudska tuga.

не стварно дучић је до јаја ограничен лик, једном сам читала неку књигу са изрекама где је између осталог било и неколико страна са дучићевим. свака трећа је контрадикторна са претходном и нема везе с мозгом. колико је био бесан на женски род толико је био и тешки пичкопаћеник, нема средине, све у свему - јадник.

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas;
Ne znam mesto na kom živi ili počiva;
Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;
Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.
Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.

Možda spava sa očima iznad svakog zla.
Izvan stvari, iluzija, izvan života,
I s njom spava, neviđena, njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima izvan svakog zla.

Реално гледајући, Дучић, Ракић и компанија су се школовали, имали приступ најбољој литератури тог доба, била господа. Ал Шантић и Дис обични људи их јебу курцем у пичку јако.

Dučić je geeeeeeeeeej. Najgejskiji pesnik ikada. Najjače kad smo pravili paralelu između njega i Rakića, i znači totalne su suprotnosti, ovaj Dučić sanja o nekoj nežnoj bledoj dragoj, dok Rakić njegovu kresne i ostavi i još joj povr' svega reče da je ne voli. E to se traži, to je šmekerizam

Само ћу написати:

Разумећеш их срцем страшљивим шта ти са смелим гласом говоре, па ћеш о стења тврдом камену бријане главе теме ћелаво у заносноме страху лупати! Ал један израз, једну мисао, чућеш у борбе страшној ломљави: "Отаџбина је ово Србина!"

E to se traži, to je šmekerizam

Ne, to je površnost analize.

SasvimNebitna

Dučić je geeeeeeeeeej. Najgejskiji pesnik ikada. Najjače kad smo pravili paralelu između njega i Rakića, i znači totalne su suprotnosti, ovaj Dučić sanja o nekoj nežnoj bledoj dragoj, dok Rakić njegovu kresne i ostavi i još joj povr' svega reče da je ne voli. E to se traži, to je šmekerizam

Е то, Дучић је у својој пеозији пичкопаћеник, Ракић лепо појебе женску и каже јој да је бедна, да ћути, да не заслужује да прича. Да јој лаже а да је она глупа ко курац и да ће му повјеровати опет. Барни стајл :)

једном сам читала неку књигу

Пре одваљивања оваквих глупости
http://vukajlija.com/forum/teme/47770-jovan-ducic?strana=2#post_2168996 прочитај још коју.

I opet jesen
opet tutnje beskrajne kiše po Nikšiću,
i opet stare, crne slutnje,
i opet sam si, Nikoliću.
I opet neka pisma duga,
očajna pisma bez adrese,
a nigdje drage, nigdje druga,
samo ta jesen, opet jesen.

A šta ako prosviram taj metak
kroz ovo čelo neveselo,
pa onda počne sve iz početka,
život, stradanja, pa opet čelo,
a šta ako nema zaborava,
ako je to vječna igra kruga,
a šta ako tamo ispod trava
boli ova ista ljudska tuga.

Савршенство, стварно ми се свиђа.

Пре одваљивања оваквих глупости
http://vukajlija.com/forum/teme/47770-jovan-ducic?strana=2#post_2168996 прочитај још коју.

+11111111121321321

Е то, Дучић је у својој пеозији пичкопаћеник, Ракић лепо појебе женску и каже јој да је бедна, да ћути, да не заслужује да прича. Да јој лаже а да је она глупа ко курац и да ће му повјеровати опет. Барни стајл :)

Pa da, LEPO joj kaže. A to što ona kurva ne kapira, njena stvar :)

Закључили смо да је Дучић геј. Ајмо даљееее :)

Mi znamo sudbu i sve što nas čeka,
No strah nam neće zalediti grudi!
Volovi jaram trpe, a ne ljudi -
Bog je slobodu dao za čovjeka.

Snaga je naša planinska rijeka,
Nju neće nigda ustaviti niko!
Narod je ovi umirati svikô -
U svojoj smrti da nađe lijeka.

Mi put svoj znamo, put bogočovjeka,
I silni, kao planinska rijeka,
Svi ćemo poći preko oštra kama!

Sve tako dalje, tamo do Golgote,
I kad nam muške uzmete živote,
Grobovi naši boriće se s vama!

Ovo je tema o Dučiću, tako da ja nastavljam o njemu. Lik je gej, ne samo po materiji, koja je sranje, već se to vidi i iz činjenice da je svu pažnju posvetio formi, zbog toga pesme zvuče previše nalickano, i nije skapirao da ribe na to suše

Реално Дучић је у стварном животу био јебач какав се једном у сто година рађа, ал му је поезија налик на француску. А СВЕ ШТО ЈЕ ФРАНЦУСКО ЈЕ ГЕЈ! Француз просто не може бити нормална особа, и језик и понашање ГЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЈ!

не стварно дучић је до јаја ограничен лик, једном сам читала неку књигу са изрекама где је између осталог било и неколико страна са дучићевим. свака трећа је контрадикторна са претходном и нема везе с мозгом.

Ћилице, те књиге са мислима и цитатима су срање између осталог и због тога што реченице из дела стављају у уста њихових аутора. Књижевник и наратор/лирски субјект нису изједначени, а да не говоримо о писцу и било ком лику из његовог дела.

Пре одваљивања оваквих глупости
http://vukajlija.com/forum/teme/47770-jovan-ducic?strana=2#post_2168996 прочитај још коју.

ма паљба деџго иди лижи се са дучићем

Пре одваљивања оваквих глупости
http://vukajlija.com/forum/teme/47770-jovan-ducic?strana=2#post_2168996 прочитај још коју.

koliko košta da istetoviram ovo?

Dučić nije vid'o pičke, pa ju je mrzeo kol'ko i Krleža!