Prijava

Valdemare za radikale sam možda i suviše umanjio, ali seti se svih, uslovno rečeno protesta, koje su organizovali ovi magarci iz Obraza i njima sličnih. Pa tu nikad nije bilo više od par stotina ljudi.

Ali ovo bi bio praznik za njih, svi bi došli da iskažu radost.

Gonzo, ako bi doček bio u Banjaluci...šta misliš?

Izašla bi ogromna masa, to je sigurno.

glavni
Da oslobode Mladića platio bih jedan autobus onima koji hoće na doček. Cijenim da bi iz mog grada bilo jedno hiljadu.

добро, рецимо да платиш само себи пут у београд, не свима. чему то? хоће ли те чика ратко помазити по глави? хоћеш ли се у том тренутку осетити нешто битан? памтићеш тај моменат као битну прекретницу у свом животу? инспирисаће те за нешто?

ја можда јесам умногоме националиста, у чему нема ничег лошег како је говорио мој професор историје, ал' не бих могао да се радујем тако нечему, било да сам хрват, или србин.

Осећам се добро, као и јуче.

Да сам Хрват, вероватно бих се осећао поносно јер бих цео живот слушао пропаганду која се тотално разликује од онога што је у нашим медијима. Код нас су наши генерали од петооктобарских промена презентовани као злочинци и све се чинило да буду ухваћени ради роњења по западњачким анусима. Код Хрвата супротна ситуација, њихове војсковође чије су руке крваве до рамена се величају као хероји и ослободиоци. Јебига, да сам Хрват и да слушам то цео живот, сигурно да бих и веровао да су стварно јунаци и отишао бих да их дочекам. Фала Богу, нисам.

Glavni ja sam ograničio moj komentar isključivo na Srbiju, ali se svakako slažem da bi u Republici Srpskoj bilo mnogo naroda na ulicama.

ја можда јесам умногоме националиста, у чему нема ничег лошег како је говорио мој професор историје,

Знаш шта, могуће да постоји нешто лепо у "бити Србин националиста" или "бити Хрват националиста", али размисли који је левел напаљености и подложности манипулацији карактеристичан за једног националисту. Дође корумпирани политичар, зарад неких својих интереса дигне буку, ајмо браћо на оружје, ура, пизде материне и тако то, и ето га лудило, маса искључи мозак и крене да се коље. А сви учесници искрени, часни, поштени љубитељи своје нације, породице, вере и хуманисти по убеђењу... Не ваља то, не ваља...

EDIT: A i da sam Hrvat, verovatno bih i dalje mislio da su političari i generali govna, tako da ne bih osećao neku razliku...

Jebote, gledam sad RTL. Ovo nije normalno.

Ko govno, zar se tako ne osjećaju Hrvati svaki dan?

Ko govno, zar se tako ne osjećaju Hrvati svaki dan?

A što sad vređaš... Ovde ima Hrvata, znaš... Pa ako su proterani Srbi iz Krajine, ti hoćeš da teraš Hrvate sa Vukajlije?

Да сам Хрват, вероватно бих се осећао поносно јер бих цео живот слушао пропаганду која се тотално разликује од онога што је у нашим медијима. Код нас су наши генерали од петооктобарских промена презентовани као злочинци и све се чинило да буду ухваћени ради роњења по западњачким анусима. Код Хрвата супротна ситуација, њихове војсковође чије су руке крваве до рамена се величају као хероји и ослободиоци. Јебига, да сам Хрват и да слушам то цео живот, сигурно да бих и веровао да су стварно јунаци и отишао бих да их дочекам. Фала Богу, нисам.

+ 9000

Jepte se u redu je kad se sprdamo na sopstveni račun, a pomeneš li Hrvate i Bošnjake odmah halabuka.

Њарнере, па ти Хрват! Баш ми драго, знао сам да и међу вама Хрватима има добрих људи! :)

:) moji preferiraju da se nazivaju šokcima, al to mu dođe na isto, meni mindeđ, ne osećam se nešto naročito prožeto valom panhrvatstva :D

Валдемаре, различито се тумачи национализам у психологији и историји. Не видим ништа лоше у томе да волиш своју земљу (земљу, не и власт, да разграничимо одмах), а национализам није истовремено и мржња према другима, како га тумаче психолози. Иначе, јасно је да таквих поводљивих има на стотине хиљада, то је други проблем.
Но, да ослободе Младића сад, као што неће, и Караџића и Шешеља, болео би ме курац, прочитао бих вест, евентуално прокоментарисао у друштву и то је то.

Jepte se u redu je kad se sprdamo na sopstveni račun, a pomeneš li Hrvate i Bošnjake odmah halabuka.

Sprdanje na sopstveni račun znak je samosvesti, ukoliko možeš da budeš objektivan (neki ne mogu, naravno), a govnatanje drugih naroda je znak da će možda jošte da se ratuje, da li iz čiste mržnje, da li iz nečijih ekonomskih ili nekih drugih interesa, ne znam.

СРБNЈА ДО ТОКИЈА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

СТИЋИ ЋЕ ВАС ПРАВДА КОЈУ ДЕЛИТЕ !!231једанаес'

Kao Srbin pizdim zbog ove situacije iz tri razloga: 1. jer se slave zločinci i jer su nepravda i devijacija tumačenja istine i princip kadija-te-tuži-kadija-ti-sudi opet na mišiće pobedila po ko zna koji put, 2. jer mi krivo što su Hrvati složni onako kako mi Srbi nikako nećemo biti, slave i veličaju svoje i ne pljuju na sebe kako mi to vazda volimo raditi, 3. i pored toga što se na TV-u jasno i glasno vidi kakvi su, da ne govorim istorijske činjenice (većina, ima izuzetaka i dobrih ljudi), a opet prvom prilikom ludi i zaboravni Srbi trče da im se ulizuju i mlate im po mudima grančicama masline i lovorikama. Pu, jebem ti sunce žarko da ti jebem!

Gonzo OK

Радмило Топола

добро, рецимо да платиш само себи пут у београд, не свима. чему то? хоће ли те чика ратко помазити по глави? хоћеш ли се у том тренутку осетити нешто битан? памтићеш тај моменат као битну прекретницу у свом животу? инспирисаће те за нешто?

ја можда јесам умногоме националиста, у чему нема ничег лошег како је говорио мој професор историје, ал' не бих могао да се радујем тако нечему, било да сам хрват, или србин.

Vidiš Radmilo, ne bih sebi platio put, platio bih onima koji hoće da idu.
Za Srbe u Republici Srpskoj (naravno ne sve, možda čak ni većinu) ratni generali (moguće da su mahom ratni profiteri) Mladić predstavlja simbol borbe za život i opstanak. Dakle, ne radi se o nekom propalom starcu kojeg je strfio šlog, nego o simbolu. Isto tako, Hrvati danas ne slave povratak Gotovine, nego slave dokaz da nisu počinili genocid, koji zaista jesu počinili. Stoga, oslobađanje Mladića, ili bilo kog optuženog i suđenog visokopozicioniranog Srbina, trebamo da shvatamo na takav način. Onoliko koliko ja znam, za konkretnu situaciju u BIH, pošto vi pravog rata, sva sreća, većinom vidjeli niste (da vidiš kako je kad te stari trpa u traktorsku prikolicu i vozi preko potoka dok minobacačke mine padaju po 50 metara od tebe,ili ti izgine pola porodice, a od kuće ostane 67 kamiona šuta), mogu da kažem da su Muslimani najviše najebali. Ipak, koliko god su bili žrtve srpskih napada, što je zaista istina (Srebrenica je mila majka u odnosu na ono što im se desilo u Ključu), isto toliko, ako ne i više, bili su žrtve politike svojih lidera koji su trgovali gradovima, selima i oružjem. S druge strane, i oni su pravili stravične zločine, i to prvi počeli u Sijekovcu, selu pored mog, poklavši svoje komšije.
Danas, 15 -20 godina nakon toga, nećeš naći Hrvate koji će da pljuju tog Gotovinu koji je naređivao ubistva i masakriranja, nećeš naći muslimana da pljuje Nasera Orića, nećeš naći televizije kao što je B92 u Hrvatskoj. Ipak,lako ćeš naći Srbina koji će, radi političkih poena i sopstvenih interesa reći pred svima MI SMO KRIVI. To nije strašno poznavajući našu prirodu. Strašnije je što će 3 miliona Srba kojima to direktno šteti reći TAKO JE. Božemprosti!

Ja mislim da je YB rekao sustinu.

jer mi krivo što su Hrvati složni onako kako mi Srbi nikako nećemo biti

pored toga što se na TV-u jasno i glasno vidi kakvi su, da ne govorim istorijske činjenice

Pa šta misliš, da napravimo i mi jedan Jasenovac, eno tamo ono Staro Sajmište, ima predistoriju?

Ja sam Srbin i nacionalista (ako se pod tim misli na ljubav prema otadzbini i zelji da ona bude veca i jaca) ali imam glavu za razmisljanje i nikada se necu napaliti na reci nekog coveka ma koliko uticajan bio i ma koliko ga postovao ili prezirao. Uprkos tome, ovo danas je pokazalo tuznu istinu da je u interesu pojedinih mocnika da se Srbija, pored poraza u ratu ponizi i za vek vekova unisti svaki osecaj slobode kod Srbina. Jer kada vasim sunarodnicima (nebitno koliko su krivi ili ne) sude stranci, isti oni stranci koji vam sada u lice kazu da nema odgovornih za smrt i proterivanje gomile ljudi (tvrde da generali nisu odgovorni, pa ko je ako oni nisu, sigurno neki porucnik ne treba da odgovara za zlocine citavog jednog sistema i fakticki vojnika iz raznoraznih jedinica), tada postaje jasno da je vreme da se zapitamo ko smo, sta smo, odakle smo i sta nam je ciniti. Ne pozivam ni na kakvo nasilje, tim pre sto nikada i ne bih ucestvovao u bilo kakvim neredima ili ratovima izuzev kada bi Srbija bila napadnuta, ali stvari stoje ovako: Nas narod je, kao i bezbroj puta u istoriji podeljen. Postoje dve osnovne frakcije: liberali koji bi da Srbija prizna Kosovo, ponizi se u svakom pogledu i postane deo zapadnoevropske masinerije ciji bi samo pion bila, i ultranacionalisti koji bi se po svaku cenu obracunali sa svim neprijateljima Srbije (i onima koji to objektivno jesu i sa onima koji to mozda i nisu) ne razmisljajuci zdravorazumski i ne uzimajuci u obzir moguce posledice. Oba pravca su pogresna, a svako ostalo misljenje je samo ublazena verzija jednog od ova dva.
Potrebno je sustinsko menjanje sistema vrednosti, da sutra mozemo glasati za nekog i sa sigurnoscu reci: ''Ti nam neces ukrasti novac, borices se za gradjane i drzavu, ti si, pre svega, dobar covek.'' Postepeno usaditi u mozak ljudima da nema niceg srpskog u rusenju gradova i u nasilju. Uciniti sve da Srbija ne postane leglo zlocina i nemorala, kao nekada. Sa druge strane, mora se moralno i na socijalnom nivou unistiti citav front onih koji svakog coveka koji spomene Kosovo proglasavaju fasistom i svojski se trude da ga jednostavno predamo misleci da ce nam svanuti nekakvim clanstvom, kandidaturama i finansijskom pomoci koja je u sustini samo pozajmica, a narod ne vidi ni coravog dinara od toga. Moramo ceniti svoju istoriju i pretke koji su prosipali krv za tu zemlju, jer drugu nemamo niti cemo imati.
Da je, ekonomski gledano, lako, nije, ali da je nekad bilo bolje (izuzev relativno kratkog perioda u bivsoj Jugi, koja je ocitio mogla trajati tek koliko i njen tvorac, u ovom slucaju Josip Broz) nije ni to.
Izvinjavam se sto se ovoliko raspisah, valjda ce neko sve procitati.