Prijava

Ја гарант имам неки чудан укус, кад ми Александра понекад изгледа сеху.

nego šta je? trebalo bi da se zapitate zašto mislite da nije.

Meni je emisija kao emisija dobra, samo sistem glasanja je pogrešan.
Ljudi mogu da glasaju od početka emisije, znači čim krenu ljudi sa izvođenjem pjesama. To je besmisleno, jer ljudi glasaju za "svoje", a ne za izvođače koji kvalitetno odrade nastup. Jer kako da glasaš za izvođača, ako on još nije ni otpjevao svoju pjesmu? Ne znam koliko vremena prođe od poslednje pjesme do čitanja rezultata, ali automatski ljude tjeraju da glasaju prije nego što čuju sve pjesme.
Bilo bi fer da imaju recimo nekih 24 sata za glasanje, i to nakon izvođenja poslednjeg kandidata. Kontam da ste skontali šta sam htio reći.

Ne znam, kritikuju neke ljude iako dobro pevaju, a druge hvale jer su "simpatični, rođeni za scenu, pale publiku, vrckaju se u šorčićima nalik gaćama", a ne pominju da su loše otpevali ili makar da im pesma nije legla. Sara je primer sinoćni.

Vidim da guraju ovu kravu Sašku koja je nastupala više puta sama i sa drugima na Beoviziji, a išla je i na Evroviziju kao prateći vokal i bila na sceni više puta. Znači nije amater, nije u redu da se profesionalac takmiči sa ovima, nije ok što je forsiraju ovo troje jer je poznaju. Ta devojka nikad neće biti zvezda ma koliko dobro pevala jer je ružna ko grobina. A kao drugo, ona ima puno iskustva i peva na onaj način svojstven profesionalcima, šatro emotivno, a tu nema ni Š od emocija.

Ne znam ali su mi svi nešto kreštali nego pevali, pogotovo devojke.

До полуфинала је емисија у којој се Бугарин смеје ретардима. А од полуфинала је емисија у којој се форсирају мармелада-бугарско-георигијевске песме. Смарају, јеботе, сви су исти. Исте песме певају, иста срања, јебено је досадно форсирање гејтребамипичке попа и сличног. Да помешају такмичаре методом шибицарења, не бих знао који је који, а не знам ни овако.

САРА МИРИЈЕВСКА СНАЈКА ДО ПОБЕДЕ, СРБИ НА КОСОВУ ТЕ ВОЛЕ, САМО НАПРЕД, ПОЗДРАВ ЗА ТЕБЕ И ТВОЈУ ФАМИЛИЈУ ОД МИНИЋА ИЗ БЕЧА!

Što gledate vi ovo sranje?

Meni je bolji "Ja imam talenat".

Nisam to mislio, mislio sam na ove što ga prozivaju, a gledaju, aj ako ti se sviđa pa i da razumem.

Не гледам, али не могу да заобиђем пошто моји гледају. А нажалост, не живим у 200 квадрата.

Zahvali se Bogu što ne gledaju Zvezde Granda koje idu i isto vreme :)
Mada, sličan je kvalitet pevača i izbor pesama u oba šoua...

Пази, није да моји откидају на тај квиз, пре свега ћале. Јебига, слуша и он то у некој мери, али исто тако и слуша Дип Парпл и екипу, тако да сигурно неће слушати Гранд, а кева и сестра не слушају једноставно. Ја повремено волим да погледам Таленат, чисто из радозналости, да видим има ли шта ново и има ли људи који се баве неком квалитетном музиком или слично, јебем га, једноставно кроз те људе откријеш и кафиће где певају и раде и јебига, нађеш неко ново место за евентуални излазак (сличан случај као са Ћосићем и оном дебелом из Талента). Али, опет, имам утисак да неко ПГС-у почне да пева метал, да би га јурили са крстовима и белим луком, једноставно, уско се форсира један правац музике.

Jesi vidio one iz mog grada kako su otkinuli prošli talenat, reme? A? Prođoše sa tri da, ko iz pičke.

Ne znam samo kako mislis da se forsira jedan pravac muzike, kad u toku celog takmicenja PGS, jedan kandidat otpeva narodnjak, zabavnjak,baladu, pesmu za zurku, na srpskom,na engleskom (ili drugom stranom jeziku), zanr koji gotivi, zanr koji ne gotivi..

Ja hejtujem talenat zato sto ispade da je samo pevanje talenat. Jebalo ih pevanje,idite u prvi glas, hocu da gledam nekog ko gadja cerku nozevima ko randu (koji ubr, nije prosao ni prvi krug), hocu stend ap komicare, slikare peskom itd..

PGS gledam jer mi se svidja to saranje po raznim zanrovima, ubacivanje i drugih aspekata a ne samo pevanja (scenski nastup konkretno) itd.. ne idealizujem ga, ima stvari koje me nerviraju, kao npr "sasa popovic drama" pred izbacivanje, glupost da publika odlucuje ko ide napolje i tako to.. Al sto se tice pevanja daleko je kvalitetniji sou od talenta. Jer ipak , u talentu sam spremas ono sto ces da pevas,dok ti ovde 7 dana pred nastup daju sta pevas,pa hteo ne hteo moras. Tako npr rokerima zapadne Tozovac, nekim sto pevaju brze pesme uvale baladu i tako to..

Ma jedu govna bre, u tome je fora. Daj jebem mu mater, gde je Čorba, Pušenje, Azra, EKV, YU grupa, Galija, pičke materine, Stonsi, Bitlsi, Flojdi, Cepelini, Mejdeni, Parpli, Čejnsi, Prl Džem, kurac palac. GDE?

Nema. Samo ova komercijalna govna. I to me ubija. Jebeno sam se prošle godine obradovao kad je onaj lik svirao mrtvi EKV i to Par godina za nas. Kad se ja na to obradujem.. To je problem. Sve ista govna od pesama i kopije likova i likuša koji pevaju to, da l' po želji ili naredbi, absolutno nebitan podatak.

Evo i moje mišljenje. Volim da gledam ove tipove emisija. Prvi Glas mi se genarlno sviđa, mislim da ima talentovanih pjevača i zamimljivo mi je da pratim sve to. Iako nisam neki sluhista mislim da je žiri često neobjektivan, da bez razloga favorizuje određene kandidate. Izbor finalista je takođe mogao biti drugačiji, ali kao što neko reče, ali njima nije bitno samo pjevanje, nego i izgled. Generalno mi je od ove dvije emisije koje su išle uživo bila bolja prva, tu je većina dobro pjevala, jer nije bila zadata tema. U drugoj emisiji dosta lošije pjevanje i dosta loš izbor pjesama (ne znam tačno ko bira, da li oni ili žiri).
3 stvari koje mi najviše smetaju su:
- publika koja je postala ista publici na Zvezdama Granda, sa vikanjem i transparentima
- Andrija Milošević, njegov akcenat, smijanje poslije nastupa, korištenje istih fraza - "idi odmori zaslužio/la si" i još dosta toga
- i to što u svačiji nastup mora biti ukomponovan bar jedan okret za kamerom koja "uleti" na scenu.

Slažem se sa Čavezom i Gazimundom.
Nekako je postalo šablonski i "pod obavezno" da se forsiraju novokomponovane stvari jer su hit među današnjom omladinom.
Znam jednu devojku koja se iznenadila kad je čula Galiju, Yu Grupu i starije pevače. Nije joj se dopalo, kaže "sranje". Prosto su neke stvari danas popularnije da bi se sad to "kvarilo" kvalitetnijim pesmama.

jedan kandidat otpeva narodnjak, zabavnjak,baladu, pesmu za zurku,

Управо, комерцијално ђубре од музике, шунд сврставам у један жанр. Нисам видео никога да пева рок, метал, оперу, никада нисам видео џез и блуз и слично и ти ми кажеш да су заступљени сви жанрови? Не, него су заступљени сви ђубре жанрови.

Управо ово што Чава рече. Како то да нико ни на аудицији не покуша да отпева јебене Гансе, Парпл, Цепелине или нешто треће? Оно што сам ја видео, углавном су то лимитирани поп вокали који су за сваки јачи изражај у песми неспособни. Нема ту ни соул музике, нема ничега што захтева прилично квалитетан глас.

Извини што мени није певач онај који не прави грешке и не фалшира, него што ми је певач онај који има моћан и карактеристичан глас, глас који јебено можеш да препознаш било где и било кад. Да су сви који имају слуха и не фалширају певачи, 60% људи би могло успешно да се бави музиком (под успешно мислим на прављење и певање песама које стварно трају, а које нису инстант хитови). Од ових персона које су тамо, ја не видим певача који има неку снагу у гласу.

PGS gledam jer mi se svidja to saranje po raznim zanrovima, ubacivanje i drugih aspekata a ne samo pevanja (scenski nastup konkretno)

Нема шарања. Форисра се шаблон народњак/поп/техно/хаус.

Tako npr rokerima zapadne Tozovac, nekim sto pevaju brze pesme uvale baladu i tako to..

Ја рокера још нисам видео тамо.

Tako npr rokerima zapadne Tozovac, nekim sto pevaju brze pesme uvale baladu i tako to..

Треће, ово је најгора ствар коју можеш да урадиш при оцени певача. Да образложим, дај човеку који слуша Тозовца да пева Мејдене, неће осетити енергију песме и самим тим неће је извести ни приближно својим капацитетима, колико год био добар певач. А дај Брусу Дикинсону да пева севдалинке и изгледаће глупо, иако је врхунски вокал.

Четврто: Жири није компетентан. Једноставно у жирију су полумузичари. Пази, то нису људи који држе музику у малом прсту, који знају све о музици, који су јебено отворени на сваки жанр, и то су људи који су главни узрок шаблонизације овог такмичења. Јебига, то су људи којима је лични музички укус испред објективности, и који ће пре пустити просечног поп певача, него доброг рок/метал певача. На страну, да не претерам са критикама, јави се и тамо неки солидан певач и тако прође до краја, али би такмичење било много интересантније да је рецимо Тасовац у жирију, и још два пристојна музичара. Јер да се не зајебавамо, Таса је једини од свих чланова свих јебених музичких и такмичења сличног типа, једини који зна да да конструктивну критику и да остави свој музички укус по страни кад оцењује.

А што се талента тиче, највише људи има талента за певање, евентуално свирање, тако да мислим да ти је поприлично јасно зашто је највише певача тамо.

Pjevao je jedan lik Here I go again od Whitesnake-a kad je bilo ono da pjeva ko šta hoće. Tad je jedan momak pjevao neku ariju, čini mi se. Nešto opersko, jebem li ga.