Prijava

Zanima me kakva su vam iskustva sa vremenom? Da li se i vama dešava ono što se dešava meni ili sam samo u lošem tripu?!? UBRZAVA LI VREME(iliti da li vam vremena fali)!?! Evo primera:
Vrtić 1 godina-čini mi se da je prošla čitava večnost do polaska u školu.
Osnovna 8 godina -dani su bili dugi a petak - nedelja sasvim dovoljni za sve!
Srednja- 4 godine-radni dani proleću a vikendi jedva zadovoljavaju potrebe, kao da je sve trajalo samo 2 godine...Vremena ponestaje...

Fakultet 4 godine(završio u roku ;-))-Vreme neumoljivo leti od ispitnog roka do ispitnog roka, nedelje i radni dani proleću kao na traci. U svakom danu mi zafali bar 2 sata...

Posao 4 godine-vreme u spidu, spajaju se meseci... Dan kao da ima 15 sati umesto 24 !!!!

Penzija 3 godine (moj slučaj)- godine spojene, SVE LETI LUDOM BRZINOM, dok trepneš prodje godina...dan kao da ima 12 umesto 24 sata...

Посао ми је такав да ми време пролети. Кад после морам још неке ствари у кући да урадим, већ је пао мрак. А тек кад погледам крштеницу! ;)

Nikola SS 240, baš ti je ovo dobro.
Protok vremena se ubrzava u mom životu.
U početku sam mislila da sam neorganizovana, da sam se ja usporila ili ostarila, ALI nije, stvarno ide sve brže.
Morala sam da napravim veliko spremanje u svom životu ne bi li "dobila" nešto malo vremena. Eliminisala sam smorne ljude, raspodelila svoje obaveze i sada sam opet u zaostatku (ali manjem)

Kažu ovako: Život je ko rolna toalet papira, što ga manje ima to se brže odmotava.

hahahaha jovicic... svidja mi se :)

nego, ako niste znali,m vreme brze prolazi kako smo stariji zato sto mozak sporije radi. biologija.

EDIT: e da, da dodam, sto ga manje koristimo to imamo osecaj da brze prolazi zato sto nemamo nikakve memorije da smo nesto radili u tom proslom vremenu

Sto nam je dosadnije to nam se cini da vreme sporije prolazi, kao i kada nam je dan ispunjen dogadjajima, cini se da je proleteo. Ali, sa secanjima je obrnuto. Onaj dan kada nam je bilo dosadno u secanju nam je proleteo, a onaj ispunjeni, u secanju traje kao tri dana. Narocito kada su letovanja i odmori u pitanju.

da celt.. pričao dr. mičio kaku o tome.. mlađim ljudima vreme brže prolazi dok se matorcima sve oduuuužuje.

tako je elena!

izvinte na reklami, al mnogo mi se uklapa u ovu pricu
kontrakcija vremena i dilatacija vremena
kad se mozak potpuno uspori ili ubrza, promeni se i osecaj za vreme

da napomenem da se zezam, izvini...
ja se ovako ponekad zajebavam i prihvatam zajebanciju, ali upravo sam ukapirao da te ne znam, pa moz me shvatis pogresno.

ti se stvarno naljuti?

ne ne...samo se povlacim kada pokusam sa nekim ko mi se cini inteligentan razmenim po koju, a on me ne skapira...Izvinjenje prihvaceno...:))))

ma ja sam ustvari glup... to je :)
meni vreme piči

Сат је данас краћи него у време мог прадеде рецимо, некад је све било квалитетније.

Da li vam je bitno gde

Što je on ovako rano penzioner? Povreda na poslu???

Ma ti vojni invalidi, sve prevara.

Čovek otišao u Žandarmeriju, sa 34 se penzionisao. Benificije.

ne, ali zato vreme traće kraje....

meni neko reko kacam imala 15 godina "kad napuniš 18, naš kako godine lete! zuiiiiiiii!" i stvarno. valjda kad si mali, život ti se čini tako veeeeeelikim, ima mnogo toga da se OTKRIVA. a onda kad porasteš, u fazonu si da je sve otkriveno, nema tog slatkog iščekivanja da ćeš doživljavati nešto neviđeno i veliko, prestaneš da maštaš sa ubeđenjem da te to stvarno čeka.

kad porasteš, dani počnu da liče jedni na druge, svakodnevnica postane jednolična, i čitava godina se stopi u jedan duuuuuug dan. i onda umreš. game over.

Jebi ga, meni obrnuto, nikad mi jebeni dan na poslu da prođe. Godina prođe, dan nikad. Jebem ti Žarko i ćaću i mater.