Prijava

I sam sam pomislio da je herbalife neka sekta.

kako?
tako što je bio u drugom nivou u Srbiji, tj imao je samo jednog lika iznad sebe.
Što si viši u hierarhiji imaš veći procenat od onih ispod. Džaba tebi ako si 156 u hierarhiji i imaš 1000 ispod sebe, kajmak pokupe oni iznad tebe.

I još kako.
Radio kao konj svuda po Srbiji, išao ljudima u kuće i pričao, ubeđivao, prodavao....

hvala, samo sam hteo da potvrdim.
Pretpostavljam da je taj brat od tetke bio svestan kako to funkcionise, nije kupovao stvari za sebe i "verovao" u to ko u sektu, nego shvatio ko i svaki poso sto treba da se rinta.

ajoj ja sam pre par meseci bila kod tih morona na "razgovoru za posao"! ja se regularn prijavila na neki konkurs, zvali me, ja došla tamo, kad još nekoliko ljudi za različitim stolovima sa nekim ljudima i nešto ih ovi obrađuju. dali mi da popunim neki "formular" u fazonu da li imam plan za penziju, kakav mi je stav prema dodatnim poslovima, itd. i krene mene riba da bari.

nacrtala mi neku podelu na bogate, siromašne, zaposlene, samozaposlene, investitore, i kao naaaaajbolji način da se obogatiš je FRANŠIZA!!! i kao oni su franšiza, kurac palac, radi se od kuće, nekoliko sati nedeljno, može da se zaradi jaaaaako puno para, ja tu nju prekinem, kažem joj da me te fore munje ne zanimaju, i da mi ne pada na pamet da radim bilo kakvu prodaju, ja sam PR - prodajem priču a ne proizvod.

i ona tu meni "PA NE!!! TO JE I NAJBOLJE OD SVEGA! ne morate da prodajete proizvod, nego upravo to - širite priču!!" ni dan danas mi nije jasno kako je to tačno trebalo da širim priču, i kako bih to tačno bila plaćena za to, jerbo me nije ni zanimalo, došlo mi je da je puknem u glavu lopovsku.

krenula da mi priča kako je to POOOOTPUNO prirodan prozvod, zamenski obrok u obliku šejka, super mega giga efikasan, ona je pila, njena cela porodica pije...

meni krenuo da se prevrće želudac, ja bi zakonom zabranila sva ta govna za mršaljenje! oćeš da smršaš? probuši kašiku i kreni na vežbe gmazu debeli!!

elem, ja je opet prekinem i kažem joj kako sam ja strogo protiv tih govana (ok, nisam rekla govana, ali jesam neki pežorativ upotrebila) i kako ja tako nešto sama nikad ne bih pila i nikad ne bih nikome preporučila, a ona meni tu "jaooo, pa eto, politika naše kompanije je da svi zaposleni moraju to da piju"

ja reko "žao mi je, ipak to nije za mene" a mislim se u sebi "more marš u pičku lepu materinu, zato si me po ovom snegu dovlačila do grada, pizda li ti materina škrofulozna!"

eto, to je bilo to...

Неко време су ми били комшије, секташили су у локалу до мог...
Ураде ти неки "преглед", измере телесну тежину и проценат масноће у телу, дају ти "дијагнозу" и покушају да ти утрапе нешто од шејкова. Какав год да је резултат, нешто мораш да пијеш. Другару, који нема грам вишка, су рекли: "Пази, ти би требало да набациш једно 5 кила, и за то треба да пијеш овај шејк. А кад набациш тих 5 кила, повећаће ти се и проценат телесне масноће, и онда треба да пијеш овај други шејк да то регулишеш". Глупост чиста.
Лично, не могу да разумем како две кашичице неког концентрата размућеног у 3 деци воде могу да замене доручак.

Izračunala sam BMI na njihovom sajtu i piše prenizak 17,8
a visina mi 150 težina 40. Neću da se gojiiiiim lepo se osećam ovako!!!

Prolazim pored kolege i vidim on pije nešto iz flaše, vratim se u rikverc pola ulice i pitam ga đe je kupio flašu, sviđela mi se, kao ona biciklistička samo šira, ne znam što ali mi se sviđela, i poče on "Mene ti je ovo, doručak, ručak i večera. Od ovoga sam smrša bla bla bla..." a ja čekam da se ispriča jer mene treba samo flaša a nije fora da ga prekidam. I nazovem ja njega posle 7-8 minuta pošto je zauzet bio sa strankom, i poče on mene da obrađuje preko telefona, te aj da dođem na sastanak, te on ušteđuje pola plate na hranu od kad pije to, itd. itd.. Oznoji me čovek pričom.

Elem, imam još jednog kolegu koji je radio u Kirbi, kaže da je imao preko hiljadu prezentacija širom svijeta, i da Kirbi vrijedi svakog centa, veli da mu je jedan inžinjer osporavao kvalitet proizvoda i da mu je on rekao "Evo ti crijevo, ajde ti isto ovako napravi." a ovaj mu je odgovorio da ne umije. Znači, nije prevara, mislim možda jes ali prije će bit da je to napadan marketing. U tome je poenta. Siluj neki proizvod reklamiranjem i isplatiće se. Samo što ima i previše tog marketiranja, upališ televizor zapljusne te Fotošop, otvoriš novine bombarduju te oglasima u kojim se nudi brza zarada, zovu na mobilne, kače letke pa autima, spopadaju narod po ulici... Ka cigani kad prose, samo što ove ne moš da mršneš.

Izračunala sam BMI na njihovom sajtu i piše prenizak 17,8

Индекс телесне масе је маса (кг) подељена са висином (у метрима) на квадрат.
Вучице, то јесте ниско.

Tačno, napadan marketing ja majka. Posle se čudimo što se po televiziji vuku konstantno iste reklame, sa akcentom na lekove, preparate za mršavljenje i sl. Sa kirbijem je fora što taj napadan marketing vrše ljudi koji treba da se preznoje kako bi ispunili bonus za platu koju često ni ne dobiju, i u svakom slučaju je jeftinije nego reklame na tv-u. Zahvaljujući tome, nema ko nije čuo za kirbi, i ne biste verovali ko ga sve kupuje i poseduje.
Da ne oftopikujem, verujem da takav način poslovanja donosi zaradu, ali treba oznojati dupe, imati sjajne pregovaračke (ubeđivačke) sposobnosti i dosta sreće da bi u tome i uspeo.

Jehovini svedoci. Sve bi ja to u rudnik soli bez košulje.

Mene je gospođa iz Jehovinih svedoka pitala šta mislim da Bog misli o ženama, ali bila je sasvim nezainteresovana da me sasluša do kraja, dala mi je samo neki prospekt i otišla.

izvini, Bili, šta fali kirbiju kao uređaju? ne pitam za ljude koji ga prodaju već za sami uređaj.

bila na njihovom "sastanku" u Hajatu letos. svekrvina kuma je neko mudo kod njih, trese kintu i imala je procenat od svakog kog dovede pa nas je bukvalno odvukla . kunem vam se da mi je doslo hemijskom da se ubodem u oko od onog sta dam cula,samo da pobegnem odatle. ono vristanje kad nekog prozovu da isprica svoju tuznu pricu i kako ga je herbalajf spaso od bede i tuge. ..pa da se ispovraaaaacas! plus ti ljudi nooon stooop pricaju o tome, ovi moji izbegavaju rodjene kumove, jer ono ponasanje.. .sekta sto posto!

Кад видим ликове који фурају ''Смршајте лако, питајте ме како'' беџеве, најежим се.

nisam citao bas sve postove, al evo info iz prve ruke:
bio sam kod njih na onoj prezentaciji i umalo da kupim ta sranja jer su se stvarno uigrano nahvalili, ali srecom kontaktirao sam ljude sa sajta http://prevara.info da se malo raspitam o njima i odgovor koji sam dobio bio je otprilike ovakav

herbalife nije piramidalna prevara, vec multi level marketing. Hvale se do besmisla a proizvod im je preskup u odnosu na kvalitet i slicne sejkove. moja zena vec godinama sama sebi pravi za dorucak vocne sejkove. pogledajte po internetu ima mnogo recepata

znam. Ali ne za herbalife nego za amway, ali to ti je isto - ima takvih firmi koliko oćešu svetu.

I ja znam za Amway, mamu je davno prije 10-ak i vise godina ukljucila kolegica njena, fazon je da kad se uclanis nagovore te da kupis za sebe proizvode- parola im je da bi mogao drugima da preporucujes treba da probas proizvode, da se uvjeris u njihov kvalitet i da svojim prijateljima to predlozis, i ona je tada kupila za oko 300 evra u tadasnje vrijeme to su bile pare, elem, svasta je nakupovala, ali su proizvodi uzasno skupi, i nismo ih vise nikad narucili, dobila je na prezentaciji gomilu nekih kaseta i knjizica o marketingu i slicno... ko se tim bavi moze uspjeti samo ako poznaje ljude koji imaju viska para, npr. mamina kolegica se bavi i Zepterom, i ona zaradjuje prilicno, obican covjek cisto sumnjam. Slicno je i sa kozmetikom Oriflame, Avon, sve je to manje-vise isti mrezni marketing.

Sto se tice Herbalife ne poznajem nikog ko se bavi s tim, ali o svim tim proizvodima nemam dobro misljenje, cak i da se kupuju apoteci, mogu da budu jako stetni, onecisceni sa nekim toksicnim supstancama, sjetite se afere sa Zelenom kafom za mrsavljenje. Usput, jako su opasni, npr. preparat sa chitosanom (iz rakova se dobija) moze da dovede do gusenja, ako se ne pije dovoljno vode, a desava se da ljudi zbog gubitka masti izgube apetit, a dijelom i manje piju vodu, jednostavno ne kupujte to. Sto se tice biljnih preparata, po zakonu oni ne mogu da se registruju kao lijekovi, i nikad nece ni moci, vec samo kao dijetetski suplementi, vrlo cesto ljudi misle da ako je nesto biljno, ne moze da skodi, ali to je daleko od istine... Kod nas nije razvijena farmakovigilanca (o nezeljenim dejstvima lijekova) kao u svijetu, pa i nema povratnih informacija, nas prostor je idealan za ispitivanje na ljudima, a mi dodjemo kao pokusni kunici.

izvini, Bili, šta fali kirbiju kao uređaju? ne pitam za ljude koji ga prodaju već za sami uređaj.

Sa obzirom da su me muke naterale da se kratko bavim promocijom kirbija, iz iskustva znam da je kirbi vrhunski, svemirski usisivač koji košta 2490 evra. :)

brate, nema ništa džabe. ali, priznaješ da ne postoji bolji usisivač? :)

Bio sam ja tamo na tom kao promotivnom razgovoru, koleginica bila pa im dala moj broj, da me kao zovnu. I odem ja, čisto da vidim šta je to i usput da mi izmjere masti, metabolizam i to jer i je to uključeno u promotivni razgovor. Izmjere oni mene, sve ok, brz metabolizam, par kila moram da skinem i tu ulijeće priča o proizvodu, klasično smaranje, pa ulazi momak, vadi sliku kakav je prije bio debeo, stvarno on na slici, kao smrš'o za pola godine 15 kila samo pijući to. I aj' sve to, degustacija, nije ni loše, pitam ja koliko para, kaže ova otprilike oko 40-50 eura mjesečno, za početak, kasnije ako hoću još dodatno, to je do mene. Samo je bio nalijevo krug i napolje iz kancelarije. Pička im materina, truju te hemijom, prodaju ti maglu i još te deru, 50 eura mjesečno, ne bi da sam Rokfeler.

paninaro
brate, nema ništa džabe.

Ima! I to od koga!

Vozim stranku, starija gospođa je u pitanju 8da ne kažem baba sad), stajem ispred kuće i pita ona mene "Hoćete li da uđete na kafu?", ne fala rekoh, ne pijem kafu a rado bih. Eto ,i baba i džabe i ono što ide uz to. :0