Prijava

Skočimiš
Kreatin nije steroid. Kreatin je sasvim legitiman nesteroidni proizvod, prirodan suplement. I ja ga koristim.

Steroidi su nešto sasvim peto.

Ма знам да није креатин стероид, али није баш ни класична допуна исхрани. Рачуна се у допинг јер помаже да се што више воде убаци у мишиће.

Томдрил Мерилин
a šta je herbalajf?

Хербалајф ти је још једна у низу страних превара које се нашем народу представља као скуп чудотворних еликсира.

Herbalife ti je neka polu-laz, kao i Amway, za razliku od recimo Zeptera koji jeste nesto razlicito od drugih, i u pricipu kvalitetno.

Ha! Zvucis kao neko ko valja cepter. Metalac, ona linija sa jednostavnim prohromskim serpama ubija koliko je dobra. Cepter pravi previse teske stvari, tu ga sije metalac, koji je u principu lagan i moze da se kupi u obicnoj radnji, bez slusanja promocije. Cenu nisam ni pomenuo.

Ма знам да није креатин стероид, али није баш ни класична допуна исхрани. Рачуна се у допинг јер помаже да се што више воде убаци у мишиће.

Onda su i teletina i govedina doping. -.-

Nemoj tako, brate, doping je korišćenje nedozvoljenih supstanci i tehnologija zarad poboljšanja performansi sportiste.

Kreatin je obična, najobičnija, previše obična dopuna, suplement. U razvijenim zemljama ozbiljni sportisti ga koriste već decenijama, jedino je kod nas to neki tabu jer odoše bubrezi od njega i navlači vodu ua kreatin, steroid!

Kreatin je bezopasan toliko da ga i djeca mogu uzimati.
Zloupotreba kreatina je ono što ne valja po zdravlje.

Dobro kažeš, Skočko, ovde se ljudi snebivaju od mleka u prahu, a kamoli od kreatina.

Дајте, бре, не зезајте ме. Кретаин није исто што и протеин из сурутке (whey protein). Креатин грува воду у мишиће, а не уграђује се у мишић као обичан протеин.

(Одосмо ми ван теме).

Ne mogu da prećutim ovakvo neznanje.

Kreatin je sastavljen od 3 aminokiseline (ne znam sad koje, da ne guglam).
Tvoje tijelo ga skladišti u tebe u vidu fosfokreatina (CP).
I sad ti kad trčiš trošiš ATP iz ćelija (adenozin trifosfat). Kada se iskoristi ATP nastane ADP - adenozin difosfat.
Pošto je ADP neupotrebljiv za energiju mora se ponovo napraviti ATP. ADP-u fali jedna molekula fosfora da postane ATP i on to dobije iz fosfokreatina (CP).
Ali pošto to traje vrlo kratko, kreatin-fosfora nestane brzo, pa tijelo reaguje na drugi način - koristi glikogen. Nezgoda sa glikogenom je nastanak mliječne kiseline. Mliječna kiselina okupira mišić, glikogen više ne može unutra i ti si iscrpljen, uhvati te grč i moraš stati.
Znači, nemaš dovoljno ATP-a.
E, da bi to izbjegao - uneseš veću količinu kreatina u tijelo, opskrbiš ćelije i dobiješ na energiji, izdržljivosti i možeš više.

A vodu će ti navući ukoliko ga zloupotrebljavaš i kršiš se ugljenim hidratima (to je opet druga priča).
kreatin+proteinska dijeta+ograničeni kompleksni ugljenihidrati = pun pogodak.

Аха, значи креатин спречава настанак млечне киселине која изазива, грчевеи упалу мишића. Ја сам мислио да он само ствар уграђује вишак воде у мишиће и успорава њен губитак.

Cepter pravi previse teske stvari, tu ga sije metalac, koji je u principu lagan i moze da se kupi u obicnoj radnji, bez slusanja promocije. Cenu nisam ni pomenuo.

Све то што се превише рекламира, значи да није баш сјајно чим му треба толика реклама.

Pa tako nekako.

Sad vidiš značaj kreatina za jednog npr. dugoprugaša, maratonca, ili za petobojca.
Nije samo dobar za bildere i one velike gdje treba snaga, dobar je za svakog sportistu.

:)

Фендере немој молим те да причаш о стварима које не знаш, креатин се НЕ РАЧУНА у допинг и НИЈЕ забрање супстанца.

И добро, је л' открисмо коначно којим поводом и чијом кривицом се рекламира овај Хербалајф?

И да ли сте за или против Хербалајфових производа и зашто сте се против? :))))

Nije samo dobar za bildere i one velike gdje treba snaga, dobar je za svakog sportistu.

Малопре сам питао професионалног боди-билдера, рекао ми је да креатина има и у говедини. 1 кг говедине има 10 грама креатина.

Шоми
Фендере немој молим те да причаш о стварима које не знаш, креатин се НЕ РАЧУНА у допинг и НИЈЕ забрање супстанца.

Ја знам да су пре дведесетак година фудбалере кажњавали због употребе креатина.

Znači fudbaleri ne smeju da jedu govedinu?

JEBI KREATINE I HERBALAJFOVE!!!
Slan'na sapunjara, kajmak i rakija, pa sekiru ili kosu u šake, to je snaga!

I glavica crnog luka da se grize kao jabuka!

Billy Sharp
I glavica crnog luka da se grize kao jabuka!

Obavezno!

Flow
Znači fudbaleri ne smeju da jedu govedinu?

Ма смеју. Него знам да су биле неке зајебанције око тих суплемената пре 15-20 година. За најмању ситницу су кажњавали фудбалере. Међутим, сад ниједан фудбалер који игра у најјачим лигама света не може без креатина. Нека свако одигра преко 60 утакмица годишње, то је у просеку више од 1 утакмице недељно. Без креатина би попадали на пола сезоне.

Kreatin majka.

Herbalajf bih preporučio samo ženama jer su ti njiovi preparoti od soje.

A soja i muško tj. soja i testosteron nisu baš u dobrim odnosima.

Mada, ja soju izbjegavam u širokom luku jer je to najmodifikovanija biljka u masprodukciji, zdrava je koliko i komad gume (opet mislim da ti komad gume ne može nanijeti više zla do bola u želudacu).

A soja i muško tj. soja i testosteron nisu baš u dobrim odnosima.

А Хербалајф шејк, кога овде неко споменуо, пун је соје и то оне генетски модификоване. Соја има тзв. женске хормоне и смањује лучење тестостерона.

http://www.tiptopbody.com/dodaci-ishrani/herbalife-sejk

А и опасни су по здравље.

http://www.kurir-info.rs/sejkovi-herbalajfa-opasni-po-zdravlje-clanak-81143

Јесте да је Курир писао, али верујем да је ово тачно.

Vidiš ti Skočimiša. Udara po hemudži, a ja prirodnjak hteo da sparingujem sa njim. :)
Mani zajebanciju. Ja sam tukao po soji i trenirao. Fala za informaciju.

Meni je nadimak u klubu - Hemičar. Pa ti vidi... :D