Prijava

Tema o kojoj se baš malo govori . Danas pročitah ovaj članak u novinama http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/ovo-je-najopasniji-zatvorenik-u-republici-srpskoj/10076. Prvo, nije mi jasno kako neko dobije 16 godina za ovako nešto a drugo šta se dešava sa ovakvim likovima kad izadju napolje? Pretpostavljam da upišu faks ili se posvete religiji. Kako je moguće da neko poske ovakvih sranja koje je pravio odjednom postane slobodan čovek,komšija...
Znam da američko zakonodavstvo ovaj problem rešava tako što ti u startu jebu kevu sa kaznom, tipa 90 godina tvorza, stim što posle,recimo, 15 godina možeš na uslovnu,ako si bio dobar, al moraš do kraja života da se javljaš prol ofisiru, i da mu raportiraš kad si jeo i pišao.
Šta ako vam je ovaj prvi komšija ili brat od tetke? Kako država da zaštiti normalne gradjane?

И онда изађу на условну, и фазон 97% их направи неко срање у року од пар месеци и врате их у затвор. Једном кримос, увек кримос, макар ови озбиљни.

Кад изађе напоље врати се старим навикама, ал сад је већ матор, јадан и ван форме и избуши га први млађи ћелавац са кајлом.

Нека ти Зевс објасни када изађе лоло

Риха Дисидент
Нека ти Зевс објасни када изађе

jedite govana i ti i autor teme :p taman se opustim kadono...

И онда изађу на условну, и фазон 97% их направи неко срање у року од пар месеци и врате их у затвор. Једном кримос, увек кримос, макар ови озбиљни.

Pa taj neki fazon al ih Ameri vraćaju za najmanju sitnicu a ovi naši dobiju petnaestak godina i posle su slobodni ljudi.

Evo slučaj čuvenog Silva Pluta http://sh.wikipedia.org/wiki/Silvo_Plut koji se uspešno resocijalizovao.

Nemoguće je resocijalizacija jer prva stavka koju poslodavci pitaju i raspituju se je "jesi li krivično gonjen". Ćovek u nemogućnosti da se zaposli, vraća se kriminalnim radnjama jer samo to i može da radi.
Totalno nemoguća misija.

Kako se resocijalizovao? Ceo život bio u zatvoru, kako izađe, ponovo ubije nekog.

Kako se resocijalizovao? Ceo život bio u zatvoru, kako izađe, ponovo ubije nekog.

Bio sam ironičan lolo

Ovi koji su vezani za razbojništva, hteli to ili ne, uglavnom uvek imaju repove iz prošlosti i ozbiljne probleme da izađu iz celog tog miljea, tako da imam utisak da veću šansu za reintegraciju u društvo ima npr. ubica iz nehata nego razbojnik s istorijom.

Hahahaha lola u istom zatvoru ko moj ujak :D pitaću ujaka jel ovakav kako se piše :D

Hahahaha lola u istom zatvoru ko moj ujak :D pitaću ujaka jel ovakav kako se piše :D

Aj pitaj, života ti, baš me interesuje.

Co'ece kako je meni trip sada oko tog zaposlenja kad te pitaju jel si krivicno gonjen.Imam neku tucu,al' tek treba tuzilac da odluci da li je za krivicno ili ce samo prekrsajne da nam izdeli tako da sam trenutno kao na iglama.Mada,ovo je Srbija,kako god okrenes-treba ti veza za posao, a ako imas vezu boli te kurac za jednu krivicnu za ucestvovanje u tuci...

Ево долази следеће седмице, ако тема не буде жива добићеш пвт :)

Co'ece kako je meni trip sada oko tog zaposlenja kad te pitaju jel si krivicno gonjen.Imam neku tucu,al' tek treba tuzilac da odluci da li je za krivicno ili ce samo prekrsajne da nam izdeli tako da sam trenutno kao na iglama.Mada,ovo je Srbija,kako god okrenes-treba ti veza za posao, a ako imas vezu boli te kurac za jednu krivicnu za ucestvovanje u tuci...

To je ništa čim on vaga da li je krivica ili ne. Uslovna u najgorem. Bitno da nisi baš polomio kičmu nekom. Mislim da poslodavac oko toga ne pravi frku.

E, kul Devetare.

Ma brate bila ludnica tuca i sad svi pomalo zaradili,isprebijani tu i tamo,samo jedan debil koji je pao i sjebo ruku,znaci uopste nije mu niko slomio niti sta nego je pao kreten,napravio problem jer je to teska telesna pa zbog toga ovaj vaga.Da mu je neko slomio to bi bila ko iz picke krivicna,a ovako cemo da vidimo,Daj Boze da budu prekrsajne i a u kurac.

jedan debil koji je pao i sjebo ruku,znaci uopste nije mu niko slomio niti sta nego je pao kreten,napravio problem

Jedan ortak polomio nos nekom liku, isto u masovnoj tuči i to je bila teška telesna, dobio uslovnu, pre par godina i eno ga šljaka sad bez problema.

Ja vjerujem u resocijalizaciju, ev recimo i Alija i Tuđman su bili u zatvoru pa poslije "velika djela" učinili, tako da kud će vam bolji primjer.