Prijava

Jericho

Nisam cit'o celu temu, tacnije nista dalje od prvog posta, ali imam stav

http://hateandanger.files.wordpress.com/2012/06/what-do-we-want-time-travel-when-do-we-want-it-its-irrelevant.jpg

Види Горана Хаџића, расног филозофа, који је био активан и борио се за своје идеале чак и кад се крио од хашких њушкала. ТАКО ЈЕ, СРБИНЕ!

O pitanju s početka teme:

Samoubica si samo i isključivo ako direktno pogineš od svoje ruke, u svim ostalim slučajevima si retard sa mozgom na nivou 2-godišnjaka (stavi prst u struju, pretrčavaj put...). E sad, kada bi se vratio u prošlost mogao bi komotno da rokneš sopstvenog ćaleta, jer ti za njega nisi njegov sin i ono što vas veže jeste samo tvoja predstava sadašnjosti, odnosno budućnosti. Ukratko, on je tvoj ćale samo u tvojoj glavi, a ti si ubica, kako god da okreneš.

Ево клипа који најбоље објашњава теорију струна, на којој и почивају оне идеје о ,,мултиверзумима'', мада се ја увек изгубим негде код пете димензије

Знам ово, сконтао сам цео систем, интересантно је да све почиње и завршава се са тачком. Што покреће ревизију неких фундаменталних егзистенцијалних питања.

E sad, kada bi se vratio u prošlost mogao bi komotno da rokneš sopstvenog ćaleta, jer ti za njega nisi njegov sin i ono što vas veže jeste samo tvoja predstava sadašnjosti, odnosno budućnosti. Ukratko, on je tvoj ćale samo u tvojoj glavi, a ti si ubica, kako god da okreneš.

Да, али како би ти постојао онда? Или можда, рокнеш особу која би требало да ти буде ћале, међутим, с обзиром да си то учинио, универзум се рестартовао, и испаде да ти је нека друга особа ћале, и ти си убио потпуног незнанца. У том случају никад није могуће убити свог ћалета, јер ће се универзум континуирано рестартовати и додељивати ти другу особу да ти буде "ћале". Али ако би отишао у средњи век наоружан солидним нуклеарним арсеналом данашњице, и покренуо глобални геноцид, да ли би то могао да урадиш?

Ciniče, ako ti ne smeta, uključiću se i u ovu raspravu.

možeš vrlo lako da postojiš, jer si skočio u novi tok vremena, novu stvarnost. zapravo nisi ubio osobu koja ti je stvarno otac, nego koja u toj drugoj stvarnosti treba da bude otac tvojoj verziji te stvarnosti. to za restartovanje univerzuma je samo jedna od mnogih ideja, ali na žalost samo je hipoteza i ništa više, što je do duše i ovo što sam i sam rekao

Ciniče, ako ti ne smeta, uključiću se i u ovu raspravu.

Наравно да не смета.

možeš vrlo lako da postojiš, jer si skočio u novi tok vremena, novu stvarnost. zapravo nisi ubio osobu koja ti je stvarno otac, nego koja u toj drugoj stvarnosti treba da bude otac tvojoj verziji te stvarnosti. to za restartovanje univerzuma je samo jedna od mnogih ideja, ali na žalost samo je hipoteza i ništa više, što je do duše i ovo što sam i sam rekao

Значи по том тумачењу би био само убица, без префикса "само" или "оце".

hipoteza i ništa više

Ееее, да стари Грци нису тако јели смокве и постављали хипотезе, где би ми сад били... Сматрам да овакве дискусије имају неку своју сврху, од хиљаду изговорених идеја 999 је чист промашај, ал наиђе једна генијална. Сетимо се Тесле и мачке.

naravno da ovo ima neku svrhu, slažem se. ako ništa barem razmjena ideja postoji.

što se tiče ubistva, da, meni se čini da bi bio samo ubica.

Паралелни универзуми су тривијално и једино решење парадокса "отац-син".
Све то не важи ако се докаже да није могуће путовати уназад кроз време.

naravno. nego jel zna neko da mi kaže kako se citira

Da se upišem, imam štošta da kažem, (volim ove teme, štaćeš), ali nemam sad vremena.

naravno. nego jel zna neko da mi kaže kako se citira

UKUCAS:
citat (razmak) deo koji citiraš (razmak) tatic (velikim slovima citat i tatic)

Da se upišem, imam štošta da kažem, (volim ove teme, štaćeš), ali nemam sad vremena.

Кад год дошо, добродошо.

što se tiče ubistva, da, meni se čini da bi bio samo ubica.

Све је то домен спекулације.

sve sto je beskonacno malo se zove singularitet, tj tacka. duz, krug, kocka, lonac, sve kada smanjis u beskonacno malo, postaje singularitet.

Da. Odatle je sve nastalo (Veliki prasak), i tako će se sve završiti, za milione milione godina...
I crna rupa nastoji na tom sistemu, zanimljivo je da čak ni svetlost (hipotetički najveća brzina, jer je to najveća za koju mi znamo) ne može da izađe iz nje.
Ipak, hteo sam nešto drugo da predložim. Idealan način za izlazak iz krize... Novčanica sa oborenom nulom!!! Molim lepo, za tren bismo bili najbogatija zemlja na svetu! Zamislite samo jednu novčanicu koja bi vam omogućila sve!
P.S. Samo je problem kod plaćanja, kako kusur da vam vrate, ali NIKO NIJE SAVRŠEN!

Bruce
Skočko, to je Šredingerova mačka.
To ona što je umrla?

Ne znamo, dok ne otvorimo kutiju...znamo samo da će Alfa čestica pogoditi gas (otrov šta već) u beskonačnosti, i da će mačka riknuti...naravno, ako pre toga ne crkne od gladi, a ne moramo da je otvaramo, što kaže moj ortak, možemo samo da promrdamo kutiju, ako počne da skiči mačka, znači da je mrtva... :)
A za beskonačnost, dobro je Zenon onaj filozof napravio...govorio je da ne treba da verujemo čulima, već razumu, i tako je pretpostavio da ima beskonačno mnogo, jer ima beskonačno mnogo delova, a pošto je on iz Eleje, i putovao je do Atine, Rima, gde sve nije nije ni bitno, pitali ga "jeste vi bili tu i tu", on kaže "jesam", "pa kako, kad između ta dva mesta ima besk. mnogo delova da se pređe", a on kaže "opet vi verujete svojim čulima, kažem vam da treba da koristite razum!" Naravno da nije u pravu, ali jbg, kul su ti pogledi na svet.
Malo sam bez redosleda prelistavao strane, kad se vratim ću natenane da prečešljam temu.

Али ако би отишао у средњи век наоружан солидним нуклеарним арсеналом данашњице, и покренуо глобални геноцид, да ли би то могао да урадиш?

Šta, da izvršim ubistvo ili da pokrenem genocid? Odgovoriću ti i na jedno i na drugo. Verovatno ne bih stigao do ubistva, jer bi me biološki procesi u telu sustigli i ja bih ispustio dušu zarobljen u srednjevekovnom mraku. A što se tiče genocida, ne vidim problem koji bi me sprečio da to izvedem, s tim što bi to za ceo (današnji) svet to bila prilično jezivo realna simulacija nuklearne katastrofe, a mene bi hvalili po svim dnevnicima kao zamorče eksperimentalne kvantne nauke. Uglavnom, mislim da je apsolutno moguće izmeniti istoriju, bez posledica po trenutnu realnost, ali isto tako sumnjam da se možeš vratiti u sadašnjost ukoliko si već ostavio nepovratan trag u prošlosti.

Ja danas zaradio 50 evra.

A šta bude ako recimo izmislim vremeplov 2050, i onda se sa njime vratim u 2013 i predam sebi nacrt istog, i onda ga ja u sadašnjosti napravim. Jel' on onda izmišljen sad ili u budućnosti?

Ako bih se vratio na početak teme i ubio početni post, da li bi sve nebuloze na temi nestale?

ono što je aksiom - ljudske nebuloze su neuništive

pa kako, kad između
ta dva mesta ima besk. mnogo delova da se
pređe"

To je kao onaj paradoks Ahil i kornjača.

pa kako, kad između
ta dva mesta ima besk. mnogo delova da se
pređe"

To je kao onaj paradoks Ahil i kornjača.

pa kako, kad između
ta dva mesta ima besk. mnogo delova da se
pređe"

To je kao onaj paradoks Ahil i kornjača.