Prijava

Mada, i izrazi su priličko kompleksni tako da se nekako patetika nameće,

Pa ono, ne mora na patetiku. Ja sam oba izraza definisao kao klasične definicije i čak ni onaj izgubljeni biser mi nije smoren lik.

apsolutno ne mora, lako moze da se obrne sve na neku zajebanciju, ili jednostavno na sleng, ali ne, ljudima je lakse da ciljaju na osjecajnost.

Зато сам и поделио више минуса него што сам очекивао.. јебига, и Таедиум, и Сејо и још неколико њих који знају добро да се зајебавају су се просрали и ишли на патетику.

Kako jedete govna o toj patetici!
Svi na turniru su pokazali da znaju dobro da pišu, bolji ide dalje, kraj priče. I koji kurac si Ti, glasaču, da daješ analizu. Alo bre glasaj i ćao!
A u komentaru na defku lepo napiše "Deki, lobanjo, bolje bi ti išlo plivanje. Na ti minus jer to nije to."
I svima lepo, Ti si rekao šta ti leži na srcu, meni i onako seva jajo.
Patetika, patetika, patetika... a šta drugo? Pa niko od nas nije Nušić.
Pre bih prebacio zbog patišpanjizma.

бацио сам поглед док сам гласао на туђе гласове, и могу да приметим да је објективност на турниру један велики курац, да ми се уопште не допада то што гласове добијају већ афирмисани аутори само на основу свог изграђеног имена (океј, јасно је да је тога морало бити, али чему увлачење у чмарину науштрб квалитета?) и због тога систем гласања већ на следећем турниру треба да се мења, да буде нешто слично као на претходним, тако да просечан вукајлијаш (увек је могуће погледати дефиницију док ниси улогован, али такви су изузеци) гласа на основу једног објективног става где ће квалитет написане дефиниције доћи до изражаја и заслужити тај глас.

Ovo je bolji sistem glasanja po meni. Baš daleko bolji. Ono kada minus odlučuje, pa se deli i to, je najgori sistem koji postoji.

Glasanje je odlično i tu se vidi koji trend preovlađuje kod glasača, to jest nas. Trend su pripovetke, a ne klasične definicije i to je to. Nije ni dobro, nije ni loše to. Jednostavno prolazi defka koja zadovolji više nas. Glasače. Odličan sistem.

Ne verujem da se glasa na osnovu izgrađenog imena. Navedi mi jedan konkretan primer da je toga bilo.

Tačnije čak mislim da je na turnirima obrnuto, da je mnogo gore ako si "afirmisan autor" što se videlo na par komentara na mojim defkama. Ja sam napisao klasične defke, jer ja ovo takmičenje doživljavam kao borbu definicija, a imam komentare "očekivao sam više od tebe". Ja sam definisao izraz koji sam dobio u formi definicije. Poštujem i ostale načine svakako.

Ja takođe mislim da je ovo bolji sistem nego +/- ratio. Pošto ovo zahteva neki angažman i trezveno čitanje, uvek je tako bolje. Što se tiče forsiranja proverenih autora, evo npr. Agilni je odmah ispao od Nienne, a čisto sumnjam da je to neko hejtovao Agilnog. Dao sam glas Agilnom jer mislim da je ipak kompletniju defku napisao, ali tako nije većina mislila. Jbg, demokratija. Npr. Bubreg, koji je izuzetan autor, nije dobio glas od mene u prvom krugu, ali je u drugom napisao mnogo bolju defku. E, i u vezi onoga da se afirmišu neafirmisani autori... ako lepo misle da su potcenjeni, neka se naoštre i sjebu Kurajbera ili nekog drugog dosta bolje rangiranog autora. Nemam ja problem da Kurajberu ili Agilnom dam minus ili da glasam za nekog drugog, ali kvalitet same definicije mora imati prednost pre svega, bio od Kurajbera, Pacova, Žajka, Dekija ili koga već.

Meni su se sve definicije svidele, nijanse su odlučivale. Stvarno ste se svi trudili, nema šta...osim što je Čak odradio preko one stvari. Jeste, izgleda da su u trendu duže definicije, a to može da smeta samo onima koje baš mrzi da čitaju.

Jeste, izgleda da su u trendu duže definicije, a to može da smeta samo onima koje baš mrzi da čitaju.

Ne mislim samo na dužinu, nego i na formu pripovetke, naspram forme definicije.

Ipak je ovaj sistem bolji mnogo. Mi glasamo i za koga glasa više autora, od kojih koliko vidim glasači su ipak autori, od solidnog do odličnog, pobeđuje. Jebo ono pre. Dobijalo se po tri minusa u poslednja dva minuta glasanja i kao ispao si.

и због тога систем гласања већ на следећем турниру треба да се мења, да буде нешто слично као на претходним, тако да просечан вукајлијаш (увек је могуће погледати дефиницију док ниси улогован, али такви су изузеци) гласа на основу једног објективног става где ће квалитет написане дефиниције доћи до изражаја и заслужити тај глас.

Ako misliš na ono zakazivanje duela i ostalo, to je veoma naporan sistem. Prvo, takmičenje se oteže na predug period, imperativ postavljanja definicije u određeno doba je sam po sebi cimanje, a što se ukupnog skora te dve definicije posle (na primer) 6 sati tiče - tu nastaju problemi. Ljudi ne glasaju dovoljno. Forum se za ovakve stvari posećuje od strane najaktivnijih autora, a ostatak ljudi tu i tamo gvirne na forum (neki su se iščuđavali "kakvo takmičenje je u pitanju" i slično). O tipičnim posterdžijama koji su ocenili u vrh glave 100 definicija neću ni trošiti previše reči.

Ne postoji objektivnost na ovakavim glasanjima. Ja smatram da su u prvom krugu ispali neki autori sa perfektnim definicijama. Ali, svako ko je glasao je imao svoj sistem vrednovanja.

Svi autoi na ovom takmičenju su afirmisani. Džoni Kurajber i Agilni su upali samo zato što su se ponudili da popune prazna mesta. Trošarinac je upao umesto Vuleta koji nije stigao da napiše definiciju. Još nekoliko autora se posle isteka roka za prijavu ponudilo da upadnu ukoliko neko odustane. Dakle, nešto preko 50 autora je izrazilo želju da bude deo ovoga. Ti ljudi se glasali na većini onih izbora za definicije koje će se naći na naslovnoj. Nisu ti autori krivi što su afirmisani ili šta već, već su samo veoma aktivni na sajtu.

Evo, da napravimo novo takmičenje na kome bi mogli da učestvuju samo autori ispod petstotog mesta - koliko njih bi se prijavilo?

Što se priče o "patetičnim" definicijama tiče - svakom svoje. Nek' je i patetično, samo da je dobro. Nekome je to stil, nekome je strategija za takmičenje. Meni je najbitnije to što je napisano puno definicija, što su sve pokupile podosta glasova (prelaze neki dnevni prosek) i što bi mnoge mogle sa punim pravom da se nađu na naslovnoj.

Jedna stvar koju zameram - pojašnjavanje zašto je neko glasao za neku definiciju. Ljudi, lepo piše da treba samo navesti imena autora za koje se glasa, ne i da se obrazlaže glas. Nisam to zabranio, niti ću zabraniti, ali preporučujem dasvoje impresije o definicijama ostavljajte na ovoj i ostalim temama na kojima se dele izrazi i na kojima se raspravlja o aktuelnom krugu takmičenja.

Ja sam čak pre bio za sistem da se odredi deset ljudi sa autoritetom, tipa modovi, jače rangirani autori i da oni glasaju samo na duelima i kupovima, ali ipak je ovaj sistem najpravedniji.

Na sledećem kupu po grupama neka budu slično rangirani autori, a ne ovako gde sam upao u grupu i sa lično mojim favoritom Džonijem, koji je 800 mesta bio ispred mene, a mlata 500... Drago mi je čak što sam i izgubio protiv časnog protivnika, ali nam dajte nešto sa čim i mi seljaci možemo da se borimo :)

To je bezveze jer bi onda ispadali bolje rangirani autori, a prolazili gore rangirani autori u finale. NE MERE TO TAKO!

Bolje da se naprave šeširi sa nosiocima, kao na sportskom žrebu. :)

Само вас гледам како серуцкате.

takmičenje kao i svako drugo. neću da budem švabo u dotiranom filmu.

preporučujem dasvoje impresije o definicijama ostavljajte na ovoj i ostalim temama na kojima se dele izrazi i na kojima se raspravlja o aktuelnom krugu takmičenja

Taj fazon, koga boli kurac.

Na sledećem kupu po grupama neka budu slično rangirani autori

Ne ide to tako ni na jednom turniru koji sam ja ikad pratio. Ovaj sistem je do jaja u odnosu na onaj od ranije, bar se broje glasovi a ne odnos pluseva i minusa. Imali smo parove gde je bolje rangiran i masovnije praćen autor imao po 30-tak ocena više od protivnika a da ne pominjemo kako su se ravnopravno računali glasovi posterdžija zalutalih na definicije koji automatski lupaju minus na bilo šta duže od dva reda. Bilo je vala i par slučajeva gde je presudilo par minusa u poslednjem trenutku, bilo je bitnije ne dobiti minus nego dobiti plus pa je neko ko ti iz ko zna kog razloga ne ljubi lik i delo mogao fino da ti ga zavuče sa par duplih naloga, ovako može da ti ga duva.

Ja bi voleo da mislim kako sam samo onako po starinski paranoičan i da toliko besposlenih govnara nema međutim svi znamo da nije tako.

Sistem je do jaja i drago mi je što sam učestvovao.
Samo mi idu na kurac analize na glasanju, to je kršenje izborne ćutnje. :-)
Kažu sranje obe defke a vitaeova defka objasnila.

Da se ne lazemo, lose ste napisali. Uglavnom. Bar ovi koji su pokusali da pisu pripovetke. Svi, takoreci. Ne ide vam to. Defke vriste SILOVANJE, bas kao sto sam vec nekome komentarisao. Trudite se da gurate nesto sto niste vi. Poceli ste da tripujete neko spisateljstvo, a jos uvek radite samo to - tripujete. Ono sto ja ovde volim je nestandardan pristup temi, bez biranih reci i "dostojnih tema", a toga bilo nije.