Prijava

mada, kad malo bolje razmislim, može i ovako.

Vako, moje mišljenje:
Ovako je mnogo bolje nego ranije prvenstveno zbog toga da bi se nečije mišljenje akreditovalo mora da ide na forum i napiše za koga glasa a ne samo ležerno da plus ili minus. A kad se već jebe po forumu da bi glasao, SIGURNO će pročitati materijal koji ocenjuje, za razliku od zalutalog reakcionaša ili posterdžije koji će dati minus bilo kakvoj defki koju njegov mozak ne može da kompenzuje.
Ne može ni da se kenja o afirmisanim autorima kao favoritima, ili halo efektu... Uzmite moj primer: generalno retko ko zna koji sam ja tuki na vukajliji, a ošinuo sam perovića koji je 10 puta poznatiji autor u prošlom krugu. Sad sam napisao golemo govno i zbog toga ću da ispadnem, što je i pošteno. Tako da nema ni p od pristrasnosti kod ovog tipa glasanja.
I na kraju krajeva, bolje je jer jedan glas vredi kao jedan glas a ne kao ranije 3 minusa ti duplo smanje šanse za prolazak. Verovatno nisam rekao ništa novo, ali eto, to je moje mišljenje.

Sve u svemu takmučenje odlično, defke odlične i nema tu šta puno da se palamudi.

Jašta, moram češće da učestvujem. Nateram sebe da napišem nešto, a i da ne prođem dobijem žešću reklamu za defku.

Samo da napomenem ovde da sledeći put ako ne budem stigao ne vreme da se prijavim kao što zamalo nisam učestovao u ovom takmičenju, me automatski stavite na spisak, da se zna lolo

Ovo takmičenje je jako inateresantno. Izaziva reakciju autora, popravlja ocenjivanje i to je super. Važno je da se autori trude.
Ista ovakva takmičenja mogu se napraviti i za postere i reakcije.

Ово што Џони каже.

Поента је да је све успело. Реално, да се само гледају оцене, признатији аутори би прошли шта год да напишу. Овако, донекле је равноправна конкуренција, мислим, и даље ће признатији аутори имати примат у односу на новајлије, али то је као кад анонимус изазива носиоца титуле у боксу..мора бити много бољи да би победио, јеби га. :)

Samo da napomenem ovde da sledeći put ako ne budem stigao ne vreme da se prijavim kao što zamalo nisam učestovao u ovom takmičenju, me automatski stavite na spisak

Takođe! :)

zyclon
Jedna stvar koju zameram - pojašnjavanje zašto je neko glasao za neku definiciju. Ljudi, lepo piše da treba samo navesti imena autora za koje se glasa, ne i da se obrazlaže glas. Nisam to zabranio, niti ću zabraniti, ali preporučujem dasvoje impresije o definicijama ostavljajte na ovoj i ostalim temama na kojima se dele izrazi i na kojima se raspravlja o aktuelnom krugu takmičenja.

ja sam ostavio komentare pri glasanju bas zato sto nisam htio nekome da kenjam po defki koja je za takmicenje. a mogao sam, mogao sam da se propisno iserem barem na pola defki iz ovog kruga i cisto sumnjam da bi te moje (ili bilo cije drugo ostre kritike) ostale bez neke duze komentatorske (UA SEKTA!) prepirke. a to mi je djelovalo kao vrlo ljigav potez, koji bi vjerovatno vise uticao na necije ocjene (mozda i ne bi, al imam takav osjecaj) i cisto sumnjam da bi se dekiju (on se nekako najvise buni) a i ostalima, svidjelo da su sve ove kritike na svoj racun procitali tamo u komentarima.

elem, u sledecem krugu cu sve kritike tamo da istovarim, ako ih bude, naravno.

e da, a takmicenje kao takmicenje je rasturilo. mnogo je bolje od prethodnih jer je ovaj sistem mnogo bolji i realniji. kao sto vec rekose, par minusa i ispao si, odje toga nema i sve je jasno.

sad, ako neko glasa za dzonija zato sto je dzoni, to je njegov problem, ali sistem ne bih dirao.

Odličan turnir, odličan sistem i daleko bolji od klasičnog plus- minus i tu ništa ne bih menjao. Uglavnom se slažem sa onim postom što je proviron nasrao menščini na prethodnoj strani, ne merem sad da tražim to al svaka mu je na mestu.
Nisam primetio da jaki autori dobijaju glasove samo zato što su jaki autori. Nisam hteo da palamudim ni po defkama ni po forumu što se tiče defki, neke vrhunske neke samo dobre i vrlo malo minusa od mene i to čini mi se samo u prvom krugu. Opet prvi krug je imao više vrhunskih definicija što je i normalno jer bilo je i mnogo više autora a i ljudi su vrv bili naprženiji da odmah pokažu šta znaju. U drugom krugu manje vrhunskih definicija, dve su mi se posebno svidele al i ostale su bile dobre al je svakoj falilo po nešto da bi bila vrhunska, negde se previše patetisalo, negde se previše sillovalo poređenjima al nije bilo loših definicija a čini mi se ni minusa.

Ali turnir pokido. Mene iznenadilo dosta autora. Organizujte ovo češće oću da se kidam sa drugima jer me ovako mrzi da pišem bilo šta.
I molim Rahmetlija da se prijavi sledeći put i da nam svima kobjasni kako se pišu definicije ili da možda otvori temu "Kurs pisanja turnirskih definicija" da ga ne razočaramo opet.

sad, ako neko glasa za dzonija zato sto je dzoni, to je njegov problem, ali sistem ne bih dirao.

Ne znam stvarno da li je do ovoga dolazilo, ali nadam se da nije.
Meni čak deluje da nije jer su ispadali "poznatiji" autori u prvom krugu, evo ja ispadam u derugom, a po mojim standardima moja defka u prvom krugu nije bila lošija od Jamajkine ili Mlatine pa da izgleda kao da je neko glasao za mene zbog toga. Nije ni ova Sejina pregazila moju pa sad da ispada kako su ljudi glasali za mene jer sam potpuno "afirmisan" autor na ovom sajtu.
Malo sam i hteo da izbegnem učešće na ovom turniru da ne bi bilo takvih priča, ali dobro, nije bilo puno takvih priča.

Ovaj sistem je mneogo bolji, realniji i na nekim budućim takmičenjima bi takođe trebao da se primenjuje, a ovaj turnir je odličan, sa mnogo dobrim defkama i prilično je fino ocenjen i ispraćen.

Svi autori su se potrudili i u principu bravo za sve.

dzoni, valjda kontas da nisam konkretno na tebe mislio, nego te uzeh kao primjer tih afirmisanih autora.

Kontam, naravno. Primer si samo uzeo, nego sam ja hteo da kažem kako mi se čini da do toga nije dolazilo i da se stvarno nadam da do toga nije dolazilo, a ako jeste svakako nisam mogao na to da utičem.

Џони, види пвт мојне паметовати овде :)

naravno, svako glasa kako misli da treba, ako prvo gleda ime pa tek onda defku, njegov problem, ali toga ce uvijek biti, kakav god sistem da se odabere. kontam da je ovaj najbolji i najrealniji.

Isključiva vodilja pri glasanju treba da bude koja ti je defka bolja. Ništa drugo, pa za mene bi bio lud čovek koji bi se ljutio zato što nisam glasao za njega.

Sve u svemu odlično organizovano, odlično sprovedeno, odziv vrhunski. I novi autori i autori u usponu i afirmisani, svega je bilo, odlične defke, dobre teme i imalo je do sada šta da se pročita, a biće i do kraja.
Sejo čestitam prolaz i puno sreće u daljem takmičenju.

za mene bi bio lud čovek koji bi se ljutio zato što nisam glasao za njega

Ne moraš da budeš lud da bi bio sujetan, šta misliš koji kurac se ljudi onolko pravdaju na temi za glasanje :)