Prijava

Da li ste ljubitelji bendova kao što su Pero Deformero, Brkovi ili pre nekad Nervoznog Poštara i Vatrogasaca..
Teško je sve njih zajendo ubaciti u jednu grupu, ali karakteristično je to što sviraju rok muziku a pevač im je peva sa onim narodjačkim glasom. Dakle, spajanje nespojivog i to na veoma grub način. Ne kao na primer što je Bregović uradio sa pastirskim rokom gde su obe strane nekako ublažene i pesma i instrumenti su nekoj sredini izmedju roka narodne muzike. Dakle pronadjena je neka harmonija. Dok ovaj heavy folk jednostavno spaja nespojivo bez nekog posebnog prilagodjavanja muzičara pjevaču i obrnuto.
Mrzi me sad da kucam neke referate kurce palce i nisam našao nešto materijala da napravim "Jovičić" uvod, plus ne znam mnogo bendova koji sviraju ovako nešto..
Eto aj da čujem to jest vidim

Mislim da je ipak stereotip. Možda je i društveni parazit.

Добра песма је добра песма, не можеш јој то оспорити. Колико год биле спрдња или шта већ ако ти уђе у уво, вооози.

Мени је тај Свилен конац проџект жешћи трансфер, никад ми се нису свиђали...

А ја много волим Пера слушат, пуно ми срце кад чујем ТУ НЕМА ЉУБАВИ ТУ НЕМА ЉУБАВИ ТУ НЕМА ЉУБАВИИИИИ.

највећа ћоманија. Љомбери у души који су покушали да буду рокери, а онда су сконтали да им треба лова, па су продали свој љомберизам широкој љаљанској маси која у свету турбо фолка има несвесне потицаје да је турбо фолк оно право. Ипак малтретирани у периоду адолесценције залутали су у неку алтернативну причу и тако бивају изопштени из друштва и ускраћени за пичку. Овакви бендови пружају им задовољство и они најзад успевају да се пронађу, између позераја, Саше Поповића и мејнстрим металика. А бедни музичари најзад имају публику, притом просипајући причу о неком сарказму, критици и бунту. Изузетно смешна и јадна појава својствена овим крајевима.

ето да закључам и ову тему данас ололо

samo hali gali, koji je to i izmislio, sve posle je GO KURAC

http://youtu.be/ijcj4ZuOspA

enemyofthefreeworld
Мени је тај Свилен конац проџект жешћи трансфер, никад ми се нису свиђали...

+19 faktorijel

http://www.youtube.com/watch?v=aS9ZGiSThkA
Ovo je, doduše, mnogo veća blamčina.

БРКОВИ омиљени бенд, још из вртића

Ne volim ni ja Konac, nego moraju i oni da se dodaju kad već pričamo o tome. Inače, Brkovi su mi kul, iako ove nove stvari što rade ne gotivim toliko, prva dva albuma jedino. Pero isto može proć.

KanameTosen
највећа ћоманија. Љомбери у души који су покушали да буду рокери, а онда су сконтали да им треба лова, па су продали свој љомберизам широкој љаљанској маси која у свету турбо фолка има несвесне потицаје да је турбо фолк оно право. Ипак малтретирани у периоду адолесценције залутали су у неку алтернативну причу и тако бивају изопштени из друштва и ускраћени за пичку. Овакви бендови пружају им задовољство и они најзад успевају да се пронађу, између позераја, Саше Поповића и мејнстрим металика. А бедни музичари најзад имају публику, притом просипајући причу о неком сарказму, критици и бунту. Изузетно смешна и јадна појава својствена овим крајевима.

ето да закључам и ову тему данас ололо

Auuuuu, jbte ub'o si ga sa ovim postom...
Ali eto, jedino mi je Hali Gali Halid ok sa one svoje dve pesme sto je Dragojevic uzeo, ostalo je Kaname lepo objasnio...

па Дамир Авдић има бољи инструментал од свих њих заједно олололо

Kaname, ne bih se bbaš složio sa tobom. Ipak ja to smatram ismijavanjem.

А бедни музичари најзад имају публику

Jes slušo kad Deformero? Brate, momci prže sve one vonabi metal bendove. Najbolji metal u regiji, definitivno.

немош да исмеваш нешто што је довољно смешно само по себи...то је као да исмеваш дете са Дауновим синдромом.

Kao zajebancija je do jaja i sve u redu dok to shvataju na taj način i izvođači i publika, poslušaš tu i tamo, nasmeješ se i produžiš. Što jes, teško ćeš i da nađeš nekog ko to za ozbiljno i studiozno sluša i tvrdi kako je vr', niti autora koji to svira i istinski očekuje da se klinci (ili bilo ko) lože na njega a mlade gotićarke svršavaju na prvi akord.

To važi za ovaj sprdnja-podžanr, naravno. Kvalitetan folk-metal tipa Korpiklaani ili Eluveitie je validan pravac i za svaki respekt.

седео у безецу са Пером ололо није лош лик, ал реко сам му, то што радиш је срање...он реко знам матори, онда сам ја реко живели.

Najbolji metal u regiji, definitivno.

Hehe...

ja sam slušao peru još kad su počinjali s bišketom, on mi je komšija iz sela, i bilo je zabavno dok sam imao jedno 16 godina, onda su počeli da smaraju. a da sviraju, ubijaju, to stoji. može to da prolazi kao sprdnja i sve, al dosadi. a i šteta da se takvi muzičari bave samo sprdnjom