Prijava

Dakle da li ste za ili protiv kupovine original igara. Da li imate svoju kolekciju video igara i sta obicno kupujete (odnosi se na zanr)? Da li skupljate nesto tipa gaming figure, steelbokovi (metalna pakovanja za video igre), odela i tako dalje. I naravno da li posecujete velike sajmove tipa Gamescoma u Kelnu

p.s. izvinite zbog osisanis slova, mrzi me da menjam sad :D

Okle para prijatelju?

Hahahahahaaahhaha kako prejaka tema.
NE.

Šta ba pričaš ti?

Imam kolekciju od 3 pesa sa buvljaka od 5 KM u periodu od 2006-2009 i dva football manaera 2006 i 2008 jel se i to racuna?

Kupio sam FIFA 13 i Star Wars Old Republic kad se pojavila... Od originala imam jos Fallout kolekciju i Warhammer 40K. Jbga, malo da vratim toj industriji koja mi je pokrala toliko zivota... xD

Mislim da je to preskup hobi za ovdašnje uslove, i da je nenormalno da 4-5 igara koštaju koliko i cela konzola. Posedujem kolekciju od 150+ naslova za PS1 (mada je svega nekoliko originala, tri došla uz nj, ostalo pirati sa dojajnim kutijicama) i to je sve. Da imam keša ''za bacanje'' pre bih pazario oriđi filmove.

Pa, da mene neko pita izdavacke kuce bi trebale da prilagode cene igara platovnoj mogucnosti gradjana u toj zemlji. Iracionalno je da su kod nas skuplje igre nego na zapadu a plate su mnogo bednije. Ne mora da bude upakovano kao za zapad, sto se mene tice, moze da bude i u burekom omascenom papiru na kome je neko polupismen napisao naziv igre, ali nek kosta 500 kinti i nema problema. Ko hoce da igra to moze svakako da priusti, broj prodatih kopija bi se drasticno povecao, itd.
Naravno, to nije moguce iz vise razloga, tako da od toga nista... :(

Hraste zašto igraš fifu? Fuj! A još si i bacio pare za original.
Ja je skinuo da vidim kakva je, ma nisam ni pola tekme odigrao i obrisao sam je, đubre neviđeno. Samo PES. Kupio sam PES 2010 i 2012. Na 2012 uvek sam bio među prvih 200 online.

Pa, da mene neko pita izdavacke kuce bi trebale da prilagode cene igara platovnoj mogucnosti gradjana u toj zemlji. Iracionalno je da su kod nas skuplje igre nego na zapadu a plate su mnogo bednije. Ne mora da bude upakovano kao za zapad, sto se mene tice, moze da bude i u burekom omascenom papiru na kome je neko polupismen napisao naziv igre, ali nek kosta 500 kinti i nema problema. Ko hoce da igra to moze svakako da priusti, broj prodatih kopija bi se drasticno povecao, itd.
Naravno, to nije moguce iz vise razloga, tako da od toga nista... :(

+1

http://s3.amazonaws.com/theoatmeal-img/comics/music_industry/4.png

Da imam novaca, uzimao bih originale, čisto sebi za dušu, što reče neko iznad, prosto iz rispekta jer su oni meni dali toliko sati zabave. Original muzika i igre su mi neki daleki ciljevi za neko lepše, srećnije vreme, kad bude nekih novaca, pa da se kurčim.

Imam nekoliko Football Managera originalnih.
To za mene nije igrica nego nacin zivota, i iz silnog postovanja prema njima kupujem CDove. Na zalost, 13icu nisam uspeo da kupim original, mada bih mogao ovih dana jer ce pojeftiniti..

Ostale igrice ne igram. Igrao sam kanter onako po 15 minuta dnevno,al s obzirom da je to igra iz praistorije, vriste mi jajca da kupujem original.

Inace, voleo bih da imam kolekciju svih menadzera, omiljenih muzickih albuma kao i barem top50 filmova sa svoje liste. Al za sad su to samo mastarije.

Jel ovo trik pitanje? Ja sam kompjuteras od C64 (koga i dalje drzim ispravnog), i NIKADA nisam platio ni jednu kompjutersku igru ni program, a ni original CD ni DVD. Imam impozantnu kolekciju gramofonskih ploca (jedan veliki deo je Pok. Cale kuplo na kilo kad je propala neka robna kuca u Cupriji), ali ima tu i originala iz GB , Kanade i USA, tako da nije da nista nismo dali entertaiment industriji...
Cim je moj Brat dosao da se nesto pita u firmi, odmah je kupio original Windows, jebo ga on, da bude satro legalan... Nada za tu industriju je sto dolaze sve plasljivije generacije.
I jos nesto. Da kosta DINAR jedan igrica, opet je ne bih platio, isto ko sto necu da platim porez na zemlju, cekicanje drva sumaru, tv pretplatu... NECU bre!

Da nema neko Warcraft III i Frozen Throne sa sve onim Dotama i drugim mapama na cdu a da bi hteo da mi nareže i pošalje?

Kile3386
Hraste zašto igraš fifu? Fuj! A još si i bacio pare za original.
Ja je skinuo da vidim kakva je, ma nisam ni pola tekme odigrao i obrisao sam je, đubre neviđeno. Samo PES. Kupio sam PES 2010 i 2012. Na 2012 uvek sam bio među prvih 200 online.

Odlicna je. Meni je neuporedivo bolja od PESa. Ne volim PES generalno, ali sam mu i prosle godine dao sansu ali jednostavno deluje kao da svi igraci pate od grceva a lopta kao da je najobicnija balonjara.
FIFA u online rezimu je sjajna kad vodis jednog igraca i skupi se dvadesetak ljudi, a ostatak je manje vise slican sa prethodnim izdanjem uz par unaperdjenja.

A da, zaboravio sam da sam kupio i CS preko Steama, a razmisljam se da uzmem i GTA paket. Dobijaju se sve GTA igre za 30 evra sto je sjajno. Opet, zao mi je tih para, ali kad mogu da odvojim hiljadu dinara mesecno za stripove, zasto da to ne uradim i za GTA? Mogao bio opet da napravim haos sa CJem... :)

Od oriđiđija iam samo DIABLO II i buklet mali, sve u kompletu, doduše bez kutije. Al ima jenu manu, sve je na nemačkom. Ne dam ga ni za 50 jura

Ја купио први део Асесинс крида. Имо пара на бацање јебига, био нешто мало мање од сома.

Морам да купим једног дана оригинал ЦД од НБА 2К11, јер ми је то омиљена игрица и мислим да би било фер према произвођачу да је купим. Иначе имам пар оригинала за Сони двојку и више ништа.

Moje keva ima oriđiđi album od Željka Samardžića.