Prijava

Стеван
Има људи који користе ову опцију да би читали више добрих дефиниција и избегли смеће колико је могуће, оставите им ту могућност. А не видим да штети сајту, тако да не видим разлог за укидање.

Istina je da praćenje omogućava da se čitaju definicije kvalitetnih autora, ali mislim da su autori koji zapravo to koriste na taj način retki, to potvrđuje i većina postova sa ove teme. Nije teško kliknuti par puta, otkucati ime, i naći tog kvalitetnog autora.

Agilni
Mislim da njeno ukidanje ne bi donelo neki opipljivi boljitak, jer odavno broj pratilaca ne donosi i bolju čitanost pojedinačne definicije. Pet ocena uvrglave (mislim na one sa 100+ pratilaca).

Ako je stvarno ovakva sitacija, razlog više da se ukine. Još jedan dokaz da retko ko koristi opciju praćenje.

Зашто да се укине? Јел смета? Успорава сајт, шта?

Dobro, više htedoh da vidim mišljenja oko ovoga nego što sam baš zapeo da se ukine. Imam svoj i izneo sam ga, ali me zanima šta drugi misle o tome, kao i o raznim segmentima sajta, pa sam u proteklih mesec, dva otvarao teme ovog tipa, a i dalje ću to raditi.

Кад би се укинула пратња, јабих читао само из коментара.
Ја своју пратњу редовно ажурирам, не држим никога због старе славе...

Ne bih puno da obrazlažem, ali čini mi se da je sada pratnja nepotrebna.
Odabrane, popularne i najnovije su sasvim dovoljne. Čini mi se da su popularne odlična stvar, ali da otežavaju najnovijim da se probiju. Tu mislim na nove autore uglavnom kojima je sada teže, jer će masa prvo da pogleda odabrane, pa popularne, pa autore koje prati i ako ih prati malo više, neće ni gledati najnovije.

imam par ideja za "potencijalne" a da lista popularno bude redje apdejtovana.

na tu listu bi novoj deficiji bilo vrlo lako da udje, ali bi brzo i ispadala ako ne valja, dok bi se neko vreme zadrzavale dobre, dok i one ne ispadnu kako matore.
sa te liste bi neke sto zadovolje kriterijum upadale u popularno.

Pa nemam pojma, meni su ove popularne OK, mada ako misliš još da podigneš kriterijum za defku koja će u popularne nije loše, mada i ovako se one ne menjaju često, tako da mu dođu kao neke polu odabrane. Šta znam, možda i to rešenje da nova brzo uđe i ispadne ako nije dobra i nije tako loše, ali tek kod primene se sve lepo vidi.

Nije teško kliknuti par puta, otkucati ime, i naći tog kvalitetnog autora.

Да, ако пратиш само једног аутора. Људи обично прате више десетина.

Ako je stvarno ovakva sitacija, razlog više da se ukine. Još jedan dokaz da retko ko koristi opciju praćenje.

Малопре је разлог за укидање био то што су аутори са великим бројем пратилаца у предности, а сад кад је неко написао да и нису баш, сад је то разлог. Ма до јаја.

Стварно не видим ваљано објашњење што је толико вас запело да се укине.

против, могша се мора пратити!

Стварно не видим ваљано објашњење што је толико вас запело да се укине.

Ja mislim da su popularne dobre, a da bi ukidanje paćenja povećalo čitanje. Sveukupno. Mada nisam zapeo. Meni kul. Imam 600 ljudi koji me prate.

Пратиоце бих задржао јер их пратим, само бих променио редослед, прво: најновије, популарно, одабрано... и убацио коментар у постере и реакције. То је то по мом мишљењу.

Стеван
Малопре је разлог за укидање био то што су аутори са великим бројем пратиоца у предности, а сад кад је неко написао да и нису баш, сад је то разлог. Ма до јаја.

Poenta je u tome da, kako god okreneš, praćenje je postalo nepotrebno.
Ako ljudi stvarno ocenjuju ljude koje prate, onda su autori sa velikim brojem pratilaca u velikoj prednosti, i novajlije neće doći do izražaja.
Ako niko ili skoro niko ne čita ljude koje prati, onda je samim tim ta opcija postala bespotrebna.

Стварно не видим ваљано објашњење што је толико вас запело да се укине.

Niko nije zapeo, samo iznosimo naša mišljenja. Većini autora je ionako svejedno.

Никоме тај број пратилаца није пао са неба. Сви који то заслужују на крају дођу до изражаја.

Поента је да имаш људе који, макар с времена на време, узму и читају ауторе које прате. Небитно да ли поред тога имају навику да читају и нове или немају. Нема те силе која ће ме натерати да уђем у нове и прочитам 3 стране нпр. Свака част људима који редовно читају, али ја не могу толико смећа и рециклираних дефиниција.

Онај ко има жељу и вољу да чита најновије, радиће то у сваком случају, не знам што би га спречило постојање пратње.

Nisam rekao da sam za ukidanje, samo sam objasnio jednu od pozitivnih strana toga. Čitam sve redom, pa mi nije potrebna ta opcija, ali cenim da ima ljudi kojima je bitna. A i ovo što kaže Agilni je tačno, što se tiče odnosa broja poena na defki i broja pratioca.

СМРТ ПРАЋЕЊУ, СЛОБОДА НАРОДУ!
Ево ја сам да кажем новији аутор на Вуји. Тачно се види да они са 100+ пратиоца набију пет иљада пута бољи скор од неке моје дефке, која је можда и боља од његове ал' ко ме јебе. Изгубио сам вољу за писањем одавно јер кад напишем и кратку и ону километарску дефку мало је оцењено..
Ако има оних који читају редовно људе које прате и ђа им се њихов стил писања, онда опцију не треба укинути да стоји на профилима истих. Јебено је кад ти изађу дефке са стране аутора којих пратиш, па ти јелте кликнеш, оцијениш (позитивно) и тако се пуни скор онима који су на Вуки више од динаго дана. Ту највише најебемо ми, "почетници".
Свј, подржавам Џонијев предлог.

Ukidaj, mene ionako niko ne čita od ovh 50 i kusur autora :(

Ja pratim jednog, ali vrijednog autora i meni taman :)

Ne vidim prepreku da sami ukinete listu autora koje pratite. To sam učinio kad sam video da sam favorizovao autore koje sam pratio. Ne koristim, ne smeta mi i baš me briga da li će neko dobiti plus više zahvaljujući podugačkoj listi pratilaca.

Mislim da je Luks mudro zaključio da, ako i ne koristi, lista pratilaca ne smeta.

imam listu praćenih i listu onih koji me prate, listu praćenih koristim povremeno da iz nje proberem neku odabranu kad je zastoj, a inače čitam redom definicije sa liste najnovijih - što se tiče pratilaca, njih imam preko 300, ali retko mi defka dostigne preko 30 poena ako nije bašbaš dobra...

reče neko gore pametno: ako želiš listu onda je imaj, ako je ne želiš onda je izbriši, demokratski

Mislim da se nije Džonijeva ideja potpuno shvatila... On traži ukidanje, ne zato što nekom autoru smeta lista pratilaca, nego zato što novi autori i nove defke ne dobivaju zasluženo čitanje. Jer dok ti pregledaš popularne, pa odabrana, pa one koje pratiš, dosadi ti i odeš sa Vuke, a one najnovije ostanu nepročitane... Jučer sam napisao defku, 18 minuta je bila bez ocjene. Defka ispod moje nakon 23 min dobi prvu ocjenu od mene...

Ali mislim da je problem pretrage sada bitniji... Skroz je nepraktično pronaći defke. Trebao bi da se vrati bar search u gornjem desnom uglu.

pretrage su na tabu Arhiva, slažem se, i meni je bilo nepregledno dok je nisam pronašao...