Prijava

Sellam alejkum, braćo!

Ja, i još par autora veoma cijenimo islamsku kulturu a neki od nas su čak i izrazili želju da promjene vjeru i pridruže se djevicama i ostaloj istočnjačkoj braći na drugom svijetu kada ispustimo naš posljednji dah na ovom svijetu.

Elem, u čast tome, Isusa ću u daljem tekstu nazivati Isa, a Gospoda, Allah.

Evo par činjenica koje idu u prilog mojoj teoriji da je Isus zapravo bio musliman. Odnosno bolje reći da je udario temelje Islama.

Isa, mir Božiji s njim, je učio apostole da se operu pre molitve kao što to muslimani rade (Jevanđelje po Jovanu 13:10)

Isa, mir Božiji s njim, je klanjao i Allahu na sedždu padao, kao što to muslimani rade (Jevanđelje po Mateji 26:39)

Isa, mir Božiji s njim, je ovako pozdravljao "Tada im Isus opet reče: mir vam." ( Jevanđelje po Jovanu 20:21), isto značenje ima "Salaam alejkum" na arapskom, slično se izgovara i na aramejskom, isto kako se svi muslimani pozdravljaju.

Postoji još mnogo dokaza koje ću kasnije iznijeti, prvenstveno u vidu snimaka a kad smo kod njih evo baš jednom na kojem jamajčanski (rekao bih po naglasku) kritičar religije Zakir Naik, svojim nevjerovatnim znanjem navodi hrišćanina da pređe na islam.

http://www.youtube.com/watch?v=c3IisxEvP58

Selam braćo i Allahu akbar!

Tebro, kako može da bude Musliman, kada je Islam nastao posle Hrišćanstva?

Isus katolik, Isa musliman a ustvari isti lik opisan na drugačije načine.

Tebro, kako može da bude Musliman, kada je Islam nastao posle Hrišćanstva?

Čudni su putevi Božiji

Isus katolik, Isa musliman a ustvari isti lik opisan na drugačije načine.

Oprosti Srkletniče ali to apsolutno nema smisla. Kad realno pogledaš mnog je logičnije da se Hristos zapravo zvao Isa umjesto Isus a to je realno muslimansko ime.

Jedan čovjek kojeg religije drugačije nazivaju, ne znam šta je tu čudno sad.

http://vukajlija.com/zabava/posteri/586460
Мислио сам да је ово победа, али ви сте све надмашили

Radijacijo, ko je taj?

Toe glavni, ako se ne varam.

Joван 13:10

10. Исус му рече: Опраном не треба до само ноге опрати, јер је сав чист; и ви сте чисти, али не сви.

Прање ногу је симбол покорности, не део религиозног ритуала.

Matej 26:39

I otide malo dalje, pade ničice na svoje lice, i pomoli se: "Oče moj, ako je moguće, neka me mimoiđe čaša ova! Ali ne kako ja hoću, nego kako ti hoćeš."

Нит' је клањао, нит' је имао тепих под собом, нит' је био окренут Меки или било чему.

Јован 20:21.

А Исус им рече опет: Мир вам; као што Отац посла мене, и ја шаљем вас.

"Мир ти" је поздрав на скоро свим семитским језицима у историји.

Da se ne zajebavate, svasta bih imao da kazem na ovu temu. Ovako nista, ne bih da hranim trola.

Care, način na koji ti pobijaš argumente je kao da uzmeš da nas ubjeđuješ da samo daltonisti vide svijet kakvim jeste.

Pogledaj kako se Islam širi širom svijeta. Najbrže rastuća religija! Ljudi shvataju istinu i okreću se k njoj. Bolje je da sad kreneš u zagrljaj istini, nego da bježiš od nje pa da joj se poželiš okrenuti kad rastojanje između vas bude ogromno.

Što si dalje od istine, to si bliže tami a znaš kako kažu ono za mrak...

Towelie_ sve i da sam trol postoji ona stara koja kaže "u svakoj šali ima pola istine."

Iskreno, često imam rasprave sa društvom na temu religije (neki od tih ljudi su islamske vjeroispovjesti) i zato se ne ustručavaj da pričaš ozbiljnim tonom.

Pisem s mobilnog, kad budem pri kompu napisacu ozbiljniji post ako se u medjuvremenu tema ne zakljuca.

interesantna tema, nisam znao za ove činjenice koje je pazl iznio. pokušaću da je pratim.

Pogledaj kako se Islam širi širom svijeta. Najbrže rastuća religija! Ljudi shvataju istinu i okreću se k njoj.

Расте кад се множе ко зечеви.
Елем, логично је да ислам има чега заједничког са хришћанством јер је ислам настао из јудаизма и хришћанства (плус са нечим својим што је дошло из народа и касније што се развило). Муслимани верују да је Иса пророк, као и Мојсије (Муса) али да је Мухамед онај највећи.