Prijava

Муслимани верују да је Иса пророк, као и Мојсије (Муса) али да је Мухамед онај највећи.

Pa ni ti ne ideš da čitaš odabrane definicije od prije 3 godine...

Muhamed, mir Božiji sa njim, je najviše istine govorio. Najveći dio Kurana se naučno može potvrditi a njegovi hadisi bi mogli biti moralna načela svakog modernog društva bez ikakvih problema.

jesu muslimani bili fasisti za vreme drugog rata?

Kako Isus može da bude musliman kad je Bog Jevrejin? On ako je musliman, budući božji sin, Bog bi ga se odrekao od prve, a naprotiv, Bog kaže: “Ovo je sin moj ljubljeni, koji je po mojoj volji“ (Mt. 3, 16-17). A Isus izričito kaže da poštuje jevrejsku religiju: Ne mislite da sam došao da ukinem Zakon ili Proroke: nisam došao da ukinem nego da ispunim. (Mt. 5, 17). A da je Bog Jevrejin, evo ovde kaže: I pomoli se Jezekija Gospodu govoreći: Gospode Bože Izrailjev, koji sediš na heruvimima, Ti si sam, Bog svim carstvima na zemlji, Ti si stvorio nebo i zemlju... Carevima, 19, 15.

Bogvasjebo neuredne...

Муслимани се шире светом, али и скупљају. Највише се шири Хинду религија и кинеска филозофија пошто се ове две расе/нације множе брже него муслимани. Дакле, не прилазите муслиманима, већ Кинезима и Индијцима. Пузлефоксету фали једна пузла у глави, мада бих пре рекао читава кутија. Не храните трола...

Vi još pričate o ovome???

A da je Bog Jevrejin, evo ovde kaže: I pomoli se Jezekija Gospodu govoreći: Gospode Bože Izrailjev, koji sediš na heruvimima, Ti si sam, Bog svim carstvima na zemlji, Ti si stvorio nebo i zemlju

Ali to što kaže "Bože Izrailjev" ne znači da je Allah bio rođen u Jerusalimu.
To samo znači da je vjera u Allaha potekla u Izrailju. Kao da kažeš za sebe da si Srbin (pretpostavljam da jesi) a opet ti si čovjek. Čovjek je iznad svih podijela, pa tako i Allah.

Elem, kažemo i ruska kragna, pa ona na sebi nema nikakvo obilježje Rusije, već je u suštini samo to što jeste - kragna.

EDIT: Ovo kažem prvenstveno jer su u to vrijeme različiti narodi vjerovali u različite Bogove. Zato Allaha i oslovljava kao "izrailjskog Boga" jer je on poštovan na tom području.

Isus je pravoslavni Srbin, pisao je ćirilicom, držao kaps lok i njegov potomak Srđan Đoković je bogotac sinu svome Đovaku presvetom. Sveti Sava apruvovao.

Bog je jedan jedini, pravoslavac i Srbin sa Kosova i Metohije i svi ćete u pakao zbog ovoga! SVETI ILIJO GAĐAJ I BUDI PRECIZAN!

Nemoj trolovati tako naivno, registrovan si pre godinu dana, moš ti to i bolje. Allah na arapskom znači Bog, a Jahve znači "onaj koji jeste". Još, počeci monoteizma su stariji od judaizma, pa onda ne možeš reći ni da je vera u jednog Boga potekla iz Izraela.

Neko napisa da se Islam širi. Nažalost nije tako, Evropa neće Islam na Balkanu ili u najmanju ruku hoće da ga kontroliše, drže Tursku na uzici 20 godina. Sva sreća pa su se Turci okrenuli sami sebi i napredovali do jaja.

Valdemare, gdje sam ja rekao da je monoteizam potekao u Izrailju?
I iz čega si zaključio da ja ne znam da je Allah zapravo Bog. Ja ga tako samo nazivam iz poštovanja prema narodu koji je se okrenuo pravom putu.

I zašto uopšte misliš da je ovo trolovanje. Ne razumijem stvarno. Šta, ljudi ne prelaze svakodnevno na islam? Kad si vidio da je neko prešao sislama na neku drugu vjeru?

Sad ćeš ti da kažeš da je to jer su oni konzervativni ali onda te ja pitam zašto baš hrišćani prelaze masovno na islam a ne na recimo budizam (ima i toga ali je † - C* daleko češći prelaz).
Štaviše, skoro su oni neki kardinali prešli na islam i zbog toga se i povukao papa. To je sve u domenu spekulacija ali đe ima dima ima i vatre.
Ako je to stvarno istina, zanimalo bi me kako ljudi koji su tako snažno vjerovali u jednu ideju, sada poslije toliko godina prilaze drugoj?

Алах је настало од Атона, што је уведено од Птоломејића, који су хтели да створе секту Сербоне...

Алах је настао од старог арапског божанства, Исус је био јеврејин и то стоји чак записано у Флавијевским документима о историји Јеврејске побуне из 69. године.

Nemoj trolovati tako naivno, registrovan si pre godinu dana

datum registracije. veoma bitan podatak.

datum registracije. veoma bitan podatak.

Upravo tako paninaro. Uviđam ironiju u tvom postu pa ću je raskrinkati u svome kako bi ovi ljudi shvatili šta im imam reći.

U dženetu ćemo svi imati isto godina i uživati sa djevicama i u ostalim blagodetima koje nam Allah pokloni ako smo ih zaslužili bez obzira na naš staž na Vukajliji.

I iz čega si zaključio da ja ne znam da je Allah zapravo Bog. Ja ga tako samo nazivam iz poštovanja prema narodu koji je se okrenuo pravom putu.

Pa znaš šta, ako je bog jedan, onda nema smisla davati mu ime, a pogotovo davati mu ime na arapskom? A u islam verovatno prelaze hrišćanski verski fanatici kojima je hrišćanstvo postalo suviše opušteno i labavo. Mora tu da bude klečanja, klicanja, krvi, zanosa, gospodarenja, prokletstva, oproštaja, jelte, a ne nedeljom u crkvu, pevanje i dobrovoljni prilog... A u budizam valjda ne prelaze zato što tek on nije za fanatike, a ima i komplikovanu filozofsku osnovu, i pun je paradoksa, a hrišćanin neće baš da razmišlja dubokoumno - on će da gura kako mu kažu popovi i Biblija. Što se tiče islama, mislim da je religija kao religija, malo luđa od ostalih i sa više zabranjenih stvari. A ja ne volim da mi se zabranjuju stvari, pa generalno ne volim ni islam. Volim da alkohol, krmenadle, i kad vidim žene kako idu u onim džakovima, smuči mi se život. A da je teološki dosledniji od hrišćanstva, jeste, ali je dosta toga veoma banalizovano. Na primer, potpuno odsustvo ljudske slobodne volje - sve ti je Alah već odredio. Pa šta da se mučim onda, nigde moje krivice, nigde zasluge... Ne, ne, nije to baš neka fantastična religija.

U dženetu ćemo svi imati isto godina i uživati sa djevicama i u ostalim blagodetima koje nam Allah pokloni ako smo ih zaslužili bez obzira na naš staž na Vukajliji.

Nisam te hteo omalovažiti zbog staža, već skrenuti pažnju da godinu dana na ovom sajtu treba da bude sasvim dovoljno za kvalitetno trolovanje, ali ti podbacuješ :) Ti u islamu ne zaslužuješ dženet, tebi je suđeno da u njega dospeš, ako ti je suđeno. Ako ne, mrš džehenem.
A da i đavo slučajno nije musliman? Mislim, Satan - Šejtan?! Slučajnost? Sumnjivo.

Valdemare, kažeš da te islam previše ograničava i da ugnjetava žene (nijesi to baš tako rekao ali imam osjećaj da tako misliš) a to je najdalje od istine.

Zabranjen alkohol, zabranjena prasetina... Pa zar tu ima nešto loše? Ja ne pijem već 2 godine i trudim se d'izbjegavam svinjsko meso jer niti jedno od to dvoje nije zdravo za konzumiranje (bar ne u većim količinama).

E sad, što se tiče žena u "džakovima." Te žene su na taj način sakrivene od pogleda fanatika o kojima ti govoriš. Štaviše, žene su nekada takve morale ići i u crkvu ali je hrišćanstvo popustilo po tom pitanju.

Opet, svako ograničenje u islamu ima jednu podjednako dobru beneficiju.

Nema alkohola? Zato ima kvalitetnog duvana.
Nema prasetine? Zato ima baklava.
Nema žena u minićima? Zato ih možeš oženiti kol'ko 'oćeš pod marama i to da budu daleko kvalitetnije od prethodno pomenutih ako dobro probereš.

EDIT:

Nisam te hteo omalovažiti zbog staža, već skrenuti pažnju da godinu dana na ovom sajtu treba da bude sasvim dovoljno za kvalitetno trolovanje, ali ti podbacuješ :) Ti u islamu ne zaslužuješ dženet, tebi je suđeno da u njega dospeš, ako ti je suđeno. Ako ne, mrš džehenem.
A da i đavo slučajno nije musliman? Mislim, Satan - Šejtan?! Slučajnost? Sumnjivo.

1. Ne mislim da podbacujem jer uopšte ne trolujem...
2. Odakle ti to da je nekome suđeno da završi vamo ili tamo? Pa čemu onda pravila? Igramo po pravilima i zaradimo dženet i djevice. Ne igramo? Zaradimo sumpor i korbač.
Ako postoje pravila, znači da ni igra ne može biti namještena (bar ne upotpunosti).
Ako je igra stvarno namještena, sve bilo kao u Matriksu. Isa bi se tek onako pojavio da napriča ljudima priču koju je njima bilo suđeno da čuju odnosno da ne čuju i ako je čuju da je razume ako im je suđeno odnosno da je ne razume ako im je suđeno...

EDIT 2: ladno sam pisao na nekim mjestima "ne" zajedno sa glagolom jer purnjam cigar dok pišem pa lijen da stiskam spejs. oprostite ako nijesam sve ispravio.

2. Odakle ti to da je nekome suđeno da završi vamo ili tamo? Pa čemu onda pravila? Igramo po pravilima i zaradimo dženet i djevice. Ne igramo? Zaradimo sumpor i korbač.

Nije mi baš bogato znanje iz islamske teologije, znam da šiiti imaju neku doktrinu kasb, koja kao brani mogućnost slobodne volje, a suniti uglavnom ne veruju u slobodnu volju. Imaš takva učenja i u okviru hrišćanstva. A to sa dženetom i devicama je najsmešnija religijska priča koju sam ikad čuo, o bilo kojoj religiji. Šta rade žene koje zasluže dženet, svaku zadovoljavaju tri brkata Hasana? Ma koliko smešne bile hrišćanske priče o zagrobnom životu, islamske su tri puta smešnije, zvuče kao bajke za malu decu, nešto kao ovo
https://www.youtube.com/watch?v=0Yi17kLZgT0