Prijava

jebiga pasteta , virsle i mesni narezak najjeftiniji

pa, upravo to. da imamo više para, hranili bismo se kvalitetnije.
ovako, bolje išta nego ništa.

predjete u vegetarijanstvo, i lagano. prirodnije, ekonomicnije, humanije.

istocna evropa dodje kao deponija za svu pokvarenu hranu sa zapada bez zajebavanja

ekonomičnije jedino ako ćeš suv hljeb jesti.
u gradu je jako skupo biti vegeterijanac, ako hoćeš iole raznovrsno da se hraniš.

ma kakvo vegetarijanstvo. JEDNO JE BABINA HRANA A DRUGO OVA KUPOVNA . ja se nikad ne bih odrekao prasica

sad sam se najo pastete ko car, pre toga popio 2 piva i boli me kurac.

sad mozes fino da se ispodrigujes lololo

Извинте што сам био одсутан, скокнух до кафане на вечеринку.

Елем, како се увози то месо са Косова..па то су шлепери потребни..не мереш то ручним колицима претерати ваљда?

predjite na kanibalizam,jeftino...

pa od tog mesa svako ima svojih 50 € i onaj sto ga pusti preko granice i inspekcija i svaki kurac

Како 50 евра, по килограму мислиш? То се онда не исплати.

po kamionu eto kako a to sve nelegalno meso ide na pijace

А како је то месо старо преко 30 година? Значи док је Тито био у најбољим годинама неко је то замрзо и после три рата и једног бомбардовања и ембарга одмрзао и кришом увезао у Србију за педесет јевреја.

Брате, то много озбиљна тема. Неки латински називи и то..овде је права ствар.

ma i ja sve jedem ali sam odlucio da izbacim pastetu i mesni narezak te da smanjim sa majonezom

i da jedem vise domaceg voca

Neka baba je svojevremeno, davnih dana pravila najbolji jebeni kajmak na teritoriji opštine Beograd, ceo grad ludeo za tim kajmakom. Njena tezga imala red ko pred poštom kad je penzija. A paj sad, baba ne zna koliko krava ima sisa, u garsonjeri u Bgd-u ga pravila od jebenog margarina, ej od margarina. Nači ne čudim se uopšte kad neko kaže da Matijević ili Zlatiborac melju mrtvu stoku u vuršle i kobasice.