Prijava

Ja znam da je jedan lik imao neki uzvik DRKEĐON, pas e malo smetnuo pa na slavi pomenuo DRKEĐON DRKEDRKEĐON, samo na sekundu nije se primilo nešto međ ljudima, al fazon je brzo izgovarati

Mom stricu, koji čita kod nas slavu godinama već, prije 3 godine podvalili slavaricu na crkvenoslovenskom jeziku. Zamislite domaćina čojeka kad se spetljo, pa znoj počeo čaburati niz ćelavicu, tri peškira žena promijenila do pola slavarice. Do pola, jer je od pola štafetu predao ćaći, uz riječi : "Jebo im pas mater i ko ih izmisli".

U mene stari čita na nekim slavama, kad ih on isprekršta , nijedan nije što je bio, i jebeš ga vole ljudi dobacivati, klinci se smijati, stari samo nijemo pogleda, poviče momci stavljeni ste na off, isključi slušni aparat i nastavi po svom

hahahha odlična tema. Nemam neku priču naročito zanimljivu da ponudim.

Kod kolege na slavi, deda cita slavu, ustvari ne moze se reci da "cita" jer napamet zna "molitvu" ili "slavaricu", i sad po cantanja zabuni se i pokusa da se popravi i odjednom izusti "jebem ti Boga" i onda se skonta i nastavi...

isao kod drugara iz srednje na slavu.isli 2 drugara,drugarica i ja.u djurdjevo.nasli mi nekako kucu,usli na kapiju,otvara nam covek vrata od kuce,ja mu cestitam,izljubimo se,ovi iza mene isto.usli u kucu,pozdravili se.nema jos tog naseg drugara.kaze nam njegova keva da ce uskoro.dolazi on posle 2 minuta,mi mu iscestitamo,kaze on da ce mu sada cale domacin doci da cestitamo,kazemo mi da smo cestitali...covek se izgubio i gleda nas belo.cale bio kod strica u drugoj kuci.u tom trenutku na vrata ulazi covek i mi skontamo da je to cale,da se njemu cestita.cestitamo...sedimo u bunilu,kome smo cestitali na vratima...cutimo,glupo nam da pitamo.pitali na kraju,objasnili sta se desilo.niko ne zna ko je lik,tu se nesto prebiraju k'o je bo.ustanovili da je to komsija.jebote...covek mrtav ladan primio cestitke,k'o da kod njega dolazimo.jos nam rekao da predamo tamo u sobu cugu koju smo doneli.ili su na selu jako prisni ili su gej ili nisu normalni...

Aj evo jedna, rećemo, zanimljiva priča.

Moj đed je iz Dalmacije i imao je dosta prijatelja Hrvata rimokatolika koji su slavili slavu. Jebiga, bili pravoslavci nekada pa su sa primanjem katolicizma zadržali stare običaje.
Elem, dva njegova prijatelja katolika došli na katoličku slavu na kojoj je bio i fratar.. (valjda tako ide priča) I ova dva Hrvata se napila i počeli da se prepiru među sobom koji je bolji svetac. Sveti Martin ili Sveti Roko. (Pazi ti molim te koja je tema rasprave).
I kad je svađa kulminirala, ustane jedan od njih ustane od njih dvojice i viknu: " Ma šta je Martin naspram Roka. Obična pizdurina!" Svi gosti se povaljali napod od smijeha, al za fratra nisam siguran.

Ortak i ja razvalili se od rakije na slavi kod nekog lika. I ovaj istripuje da su svi mrtvi pijani i da niko nece primetiti ako smota dzok i smota ga pred 20 ljudi i upali ga svećom, ispušimo i sve tripujemo da su svi razvaljeni i da ne primećuju. Od tad nas taj lik ne zove na slavu, kaže: ne poštujemo mu kuću.

Nije bas dozivljaj, ali mogao je biti...

Kolegica sa faxa koja je hrvatica iz Mostara, i prvi put ide na slavu, pozvala je ova drugarica, i sad pita ovog lika, u fazonu kako to, sta treba, koji su obicaji?
I ova budala joj kaze da je obicaj da kad udjes u kucu odma ugasis svijecu...Kaze da je sekunda falila da to uradi da je ovi nisu sprijecili...

lik na slavu doneo aftersejv i bombonjeru.

Jedan ortak, koji je inace jako miran, povucen, tih, slabo izlazi, skoro uopste ne pije, jako dobar lik, Kern se preziva, onaj starosedeocki svaba, i bio na slavi kod jednog treceg druga, i mangupi ga napiju ko dupe...a svi su sedeli za istim stolom, veliki trpezarijski sto, i mladi i stariji gosti...i on se vec dobrano oletvo, poceo da brljavi, da baca hranu na ppod i tako to...i kaze mu taj drug cija je bila slava kao e Kern aj popusti malo sa alkoholom vec si se olesio, i krene on kao ma ocu da pijem pusti me, i ppocnu i ostali drugovi da mu govore da prestane dda pije jer vec skrnavi previse, a on uzme neku pogacu sa stola i zafrljaci je na ikonu i prodere se mma jebem vam slavu i sve kud sam i dosao

a on uzme neku pogacu sa stola i zafrljaci je na ikonu i prodere se mma jebem vam slavu i sve kud sam i dosao

POBEDA!
Jedan drug je mom ocu krenuo da čestita slavu, zbunio se i umesto: Srećna slava rekao: Srećan ispraćaj. Nije nesto, al da se upisem.

Sanitarni, moze li se znati kod koga si isao? Posto znam za jednu jako slicnu anegdotu :)

Blago vama na vasim slavskim dozivljajima. Kod nas su Slave skoro uvek mrtvoozbiljne i na note...

Sanitarni, moze li se znati kod koga si isao? Posto znam za jednu jako slicnu anegdotu :)

ova druga je bila u backom jarku :)

Kodd mene u selu odlučila tri lika slaviti slavu, nisau nikoga ni zvali, sve bilo u redu dok nije krenula ona za krsta, nemaju da prekrste, fali četvrti. Kud će šta će uzmu pivu, stave na kraj astaal, kad slavljenik povika: E DOBRO MI DOŠLI, A ZDRAVO I TI NEPOZNATO MOMČE I ŽIVIO, i nazdravi pivi

Da, da... Pa je kasnije grasak prerastao i sazreo, pa je bio lubenica :)