Prijava

Prvi izvlači kadar što radi pri kutijama ali to radi bez da bude šprican a zadnji glasački listić koji ostaje uvlači u proceduru isti taj glasački kadar koji glasa skoro pred zatvaranje biračkog mesta. Kapiraš?

Mnogo si dobro informisan. Pitam se odakle :)

Apeluje se na tradicionalni srpski moral - mi se lako prodamo, ali pošteno ostajemo prodati :)

Verujte ili ne verujte ali ovakav sistem kakav sam naveo je u upotrebi i takav sistem je savršeniji od pukog "poverenja".

Za plakate treba biti dosta ažuran jer to se radi obično u prvih nedelju dana kampanje. Ako imate veze po strankama, mislim da je vreme da ih kontaktirate.
Dobro ste me podsetili lolo

Најбоља зарада ако скупиш некако тих десет иљада потписа или колико већ треба и пријавиш странку за изборе.

Mnogo si dobro informisan. Pitam se odakle :)

Citiraću tvoj smajli samo

:)

hahahah

samo da te iskorigujem - prvi listić uzima neki član komisije kao svoj, tamo posle desetak glasanja, poslednji listić se baca jer nije problem ako FALI jedan listić u konačnom zbiru, problem je ako ima viška

Poenta je u tome da višak listić nosiš na biračko mesto koje želiš da oboriš, tamo ga ubaciš zajedno sa svojim listićem (to radi onaj drugi član komisije koji glasa uveče), ako ne želiš da se biračko mesto obori ili želiš da sprečiš protivnika da to uradi onda jednostavno pojedeš taj listić - imaš glas manje ali koga boli kurac za jedan glas. Tako provališ u komisiji da li je muvano - ako ste izdali jedan-dva listića VIŠE nego što imate na prebrojavanju onda vam je neko ukrao celo biračko mesto.

Све вас треба похапсити.

a vidim ni tebi nisu nepoznate metode glasanja. eheheh

:)

nisi pročitao tamo, ja 1999. bio najmlađi član opštinskog odbora SPS, mi smo IZMISLILI sve fore za krađu izbora, ovi mladi su sve plagijatori :)

INače, ja ne dežuram na kutijama, previše sam rigidan i nepotkupljiv.

A boga mi i jeste. Al evoluiralo se dosta od polomljene olovke u rukavu.

Da si sedeo, imao bi bar neke koristi. Ovako nemaš ništa osim izgubljenog vremena.

To je urbana legenda, nije se koristilo, mi smo imali u to vreme RIK - doneseš sve svoje glasove, predaš lepo komisiji, dobiješ uredno overen papir na kojem piše da si pobedio na izborima, a sutra proglasimo da si u državi izgubio. Najviše se za SPS glasalo po mestima gd eima mnogo dijaspore, na Kosmetu, u malim vojvođanskim selima i po nekim opštinama BG (tamo gde žive ovi huligani što ne glasaju ionako).

Ma jebeš to, kao da mi pojedinačno odlučujemo nešto...

Evolucija bato, crnogorski glasaš iz svoje fotelje :)

Možda ti misliš da je urbana legenda ali mogu ti reći da je istinita. Baš u mom okruženju ima jedan poznat po tom poduhvatu. To je bilo u periodu posle "demokratskih" promena.

A to što kažeš gde se najviše glasao, to si apsolutno u pravu. Najveća glasačka masa je u dijaspori i tamo gde "niko ne glasa" ili viče da su svi političari govna.

Ne odlučujemo pojedinačno ništa, zato sam napisao da ti je bolje da si kupio kintu za kutije nego što si glumio odbornika.

Ahahah ovo za crnogorce ne najbolje do sada rešenje. Šta ima da se lažemo kad znamo da plaćamo.

Sta je fora sa tom hemijskom?

Pa fora je da turiš hemijsku u rukav i kada je brojanje glasova kad naletiš na listić na kojem je zaokružena tuđa stranka da munjevito i mađioničarski ga preškrabaš da niko ne vidi i time ga učiniš nevažećim. Ili bilo kako da sjebeš listić (zaokružiš još jedan broj ili tako nešto).
Kao što već napisah, to je sad skoro pa i izlečeno jer možeš da crtaš šta god hoćeš.

uf, to je jako rizicno

Kad je višestranački sistem onda i nije toliko opasno jer ima dosta predstavnika drugih stranaka pa to bude gužva i svi grabe za listiće da oni broje pa dok gledaju ko je za koga glasao ti ideš redom i ćutke škrabaš protivnikove listiće.

Al evo neka vam brus ispiše još koju caku u vezi glasanja.
Ja sam eto tako u prolazu saznao to. On je ipak u tim vodama.

Куповина гласова и банални проблеми:
1. На почетку се два пута броје сви гласови. Различите странке сваки пут.
2. Листићи су на равне части подељени са списковима. Два човека уписују у гласачки списак и додају листиће. После их замене са друга два. Не могу два човека из исте странке, мешају их. Трећи стоји и само гледа, то му је посао.
3. На кутији по њих троје. Исто различити
4. Код бројања гласова. Прво се броје сви. Па важећи и не важећи. Па по опцијама. Не бројиш гласове своје странке.
5. Прво око затварања покушају да ти увале да потпишеш да су готови избори и да си сагласан са бланко записником. То ти кажу да што пре потшишеш, пре ћеш кући и пре ће ти исплатити за изборе.
6. Покушају да не упишу ништа у четири записника који су велики као именик Кине.

МУВАЊЕ (како би ја то извео, познајући систем, да смем, и дам и треба):
1. За куповину гласова би се јавио неко ко хоће да уложи 30000 евра, а добије место посланика, одборника или управног одбора. Ова места обично добијају кумови преседника, тако да невезуше могу лако да остану без лове. Казао бих странци, ми купимо гласове, ви нама позицију да кредемо. Странка пристане, ако открију улагача, странка га не познаје,ако не открију, иха, пуна шака браде.
2. Мале странке, на локалу. НПР Директор комуналног запиздовцу Бачком, би куповао од фирминих пара гласове, да би остао на свом месту. Плаћао би само локално, а остло гласај за кога хоћеш.
3. Глобално, се гледа да се 4. записника однеску непопуњена. Фора је да четири странке које су узеле највише гласова на бирачком месту, свака добије по примерак записника, да би га доставила републичкој изборној комисији. Ако би био преседник из велике странке на бирачком месту и донео бланко записник, преседнику странке у Београду, очекивао би да будеш награђен. Дебело. Лова, злато, девице, камиле... ти кажи. Онда би се чули љути противници, преседници странка у недељу поподне. Видели колико је ко понео бланко записника, и заказали ручак, рецимо у Бристолу за понедељак, да виде како ће поделити већину гласова. На том ручку очистили би изборе, од Веља Илића, Јожефа Каса, Љјића и других који висе око цензуса. Ово се легално зове већински систем гласања.
4. Постоје општине или мз у којима стварно нема писмених људи. Њима би се десило да се гласови броје 10 минута. Листићи у џак. Записник у странку.